Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Форсування випробувань

Для двостороннього довірчого інтервалу

, (14)

 

Найточніші дані отримують у результаті випробування з максимальним наближенням умов їх проведення до умов використання випробуваних виробів. Однак такі випробування мають значну тривалість, унаслідок чого затримуються висновки і заходи за їх результатами. Тому застосовують різні методи форсування випробувань.

Найчастіше використовують спосіб форсування за рахунок підсилення режимів випробувань, чим досягають скорочення тривалості випробувань у кілька разів. Для цього випадку оцінюваний показник надійності П для нормальних умов роботи технічного об’єкта обчислюють через коефіцієнт підсилення Кп (або критерій подібності) і значення фактичного показника Пф, одержаного при випробуваннях у форсованому режимі, коригується:

п = ПфКп (15)

Пряме підсилення режиму можливе тільки в межах, коли не змінюється характер співвідношення між оцінюваними параметрами і показником, за яким форсується режим. Тобто форсування має змінювати лише інтенсивність процесів, що відбуваються в об’єкті випробувань, а не замінювати одні процеси іншими. Наприклад, режими випробувань деталей, які працюють в умовах пружної деформації, можуть форсуватися тільки у межах пружної деформації. Для вузлів тертя граничними умовами випробувань можуть бути режими, які не приводять до схоплювання деталей.

Для деяких чинників співвідношення значень показників для нормального П і форсованого Пф режимів, за якими визначають коефіцієнт Кп, відомі. У загальній формі вони мають вигляд

Кп = ф / П) m . (16)

Показник степеня m у рівнянні (6.16), наприклад для співвідношення границь міцності для форсованого sф і нормального s режимів при випробуваннях об’єктів на втомлюваність становить: для деталей з поліпшеної і нормалізованої сталі — 6, для деталей із загартованих сталей — 9...12. При контактних навантаженнях деталей m = 6, а при спрацюванні в умовах недостатнього змащування m = 1...2. При визначенні ресурсу мастил з форсуванням випробувань за рахунок температури для різних мастил беруть таке значення m: для органічних — 7, неорганічних — 4...6.

Для виробів, які працюють зі змінним режимом, випробування можна форсувати за рахунок зменшення тривалості, за винятком періодів незначного і малозначного навантаження.

Графіки (див. рис. 1) показують можливість зменшення кількості випробуваних зразків для невідновлюваних виробів за рахунок оцінювання надійності за відсутності або малої кількості відмов. Із графіків видно, що один і той самий нижній довірчий рівень справедливий для різної кількості випробуваних зразків об’єктів, бо х = 1 – m/n і для підтвердження будь-якого нижнього рівня показника надійності, наприклад, імовірності безвідмовної роботи Рн, можна використовувати всі значення n. Причому, для n = 50 можна задавати найбільшу граничну кількість відмов, а для n = 10 – найменшу. Хоча такий спосіб форсування випробувань підвищує ризик не підтвердити (зменшити) показники надійності, виготовлювачі виробів ідуть на нього, виграючи на обсягах і тривалості випробувань. Мінімальну кількість зразків для випробування невідновлюваних виробів визначають із умови, що відмови не відбудуться (m = 0) за значенням нижнього довірчого рівня показника надійності:

, (17)

де n – кількість випробувань; α – одностороння довірча ймовірність.

Після логарифмування цього рівняння отримаємо

. (18)

Найменшу сумарну тривалість випробувань відновлюваних виробів, з урахуванням тих самих умов (m = 0) можна знайти за формулою.

; (19)

Тоді

. (20)

Зменшити кількість випробуваних зразків відновлюваних виробів можна також за рахунок збільшення тривалості періоду випробувань. При цьому, визначаючи показники, що мають експоненційний розподіл, сумарний обсяг випробувань tå = nT залишають постійним, пропорційно зменшуючи кількість випробувань n, а результати випробувань перераховують на заданий час.

При інших розподілах (нормальному, логарифмічно нормальному, Вейбулла) призначений ресурс t і параметри напрацювання на відмову пов’язані відповідними рівняннями:

; (21)

; (22)

, (23)

 

де - середнє значення ресурсу і його логарифма; St, Slgt - середнє квадратичне відхилення ресурсу і його логарифма; - квантиль нормального розподілу, що відповідає ймовірності безвідмовної роботи P; k,n - відповідно параметри масштабу і форми розподілу Вейбулла.

З урахуванням цього формули для перерахування часу випробувань tВ на заданий ресурс t для названих трьох законів розподілу наберуть вигляду:

(24)

; (25)

, (26)

де — коефіцієнт варіації ресурсу; Pнв, U — імовірність безвідмовної роботи протягом часу випробувань і відповідний їй квантиль.

Випробувавши виріб протягом tВ > t і оцінивши за графіками (див. рис.1) значення нижньої довірчої границі ймовірності безвідмовної роботи протягом часу випробувань, цю оцінку за формулами (24) – (26) перераховують на час t.

Для великогабаритного обладнання харчових виробництв, яке найчастіше випускається дрібними серіями, випробування бувають пов’язаними з використанням продукту переробки. Тому визначальні й контрольні випробування такого обладнання не проводять, а замінюють їх підконтрольною експлуатацією безпосередньо в технологічних лініях, під час якої виробник систематично спостерігає за роботою виробу.


Читайте також:

  1. Види випробувань
  2. Вимірювальні прилади для проведення випробувань будівельних конструкцій
  3. Випробувальне обладнання, ЗВТ випробувальної лабораторії та методи випробувань продукції
  4. Випробування статичним навантаженням. Основи планування випробування.Оцінка стану конструкцій за результатами статичних випробувань
  5. КЛАСИФІКАЦІЯ МЕХАНІЧНИХ ВИПРОБУВАНЬ
  6. Композиція двох випробувань
  7. Наступ взводу з форсуванням водяних перешкод
  8. Оцінка стану конструкцій за результатами статичних випробувань.
  9. Послідовність випробувань із різними імовірностями
  10. Програма випробувань
  11. Сертифікаційних випробувань.
  12. Форсування використовування пропускної і переробної спроможності.




Переглядів: 710

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Випробування відновлюваних виробів | Періодичні контрольні випробування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.