Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Пункт 4

Принципи управління – це загальні зв’язки між явищами та подіями які відбуваються між різними елементами керуючої та керованої систем.

Принципи управління:

1. Поділ праці.Метою поділу праці є виконання роботи більшої за обсягом і кращої за якістю при тих же зусиллях. Це досягається за рахунок скорочення числа цілей на які повинні бути спрямовані увага та зусилля працівників. Цей принцип стосується всіх видів діяльності як управлінської так і не управлінської.

2. Єдність і взаємозв’язок повноважень і відповідальності. Повноваження – це обмежене право розпоряджатися ресурсами організації для виконання поставлених завдань. Делегування повноважень – це передача повноважень. Повноваження керівника – управляти роботою підлеглих працівників. Відповідальність означає необхідність звітувати про виконану роботу перед тим хто надав повноваження. Повноваження не можуть надаватися без відповідальності.

3. Єдина дисципліна.Дисципліна – це пошана до угоди між фірмою та працівником. Дисципліна припускає забезпечення покори старанності і зовнішнього прояву пошани. Суть дисципліни в менеджменті це не підпорядкування одного працівника іншому, а угода про єдність дій, планів і праці працівників, поєднання їх обопільних інтересів. Завдання керівника це встановити угоди між працівником і фірмою з яких виникає дисципліна. Дисципліна передбачає справедливе застосування санкцій (покарань) якщо порушена угода між працівником і фірмою.

4. Єдиноначальність.У кожного підлеглого повинен бути тільки один безпосередній начальник. Один безпосередній начальник який віддає йому розпорядження і накази, підлеглий звітує про свою роботу тільки перед цим начальником. Решта керівників може виступати по відношенню підлеглого тільки в ролі радників чи консультантів. Цей принцип сприяє чіткому поділу праці в організації.

5. Єдність спрямованих дій.Кожна група працівників яка хоче досягти єдиної мети повинна бути об’єднана в своїй роботі єдиним планом і мати одного керівника. В організації всі підрозділи повинні бути об’єднані єдиним планом у межах загальної цілі організації і робота кожного працівника повинна сприяти досягненню цієї цілі.

6. Поєднання індивідуальних інтересів з загальними.Інтереси одного працівника або групи працівників не повинні перевищувати інтереси організації в цілому. Цей принцип повинен здійснюватися на базі поєднання інтересів і бути взаємовигідним для працівників і організації. В західних компаніях поєднання індивідуальних інтересів із загальними будується на пріоритеті інтересів окремої особи оскільки від розвитку і задоволення інтересів особи багатішає і організація і держава.

7. Винагорода і стимулювання персоналу. Дія цього принципу спрямована на забезпечення відданості та підтримки працівників і працівники повинні отримувати справедливу винагороду за свою роботу. Існують різні види оплати праці – погодинна, поштучна, поденна, за кінцевий результат. Чим більше видів оплат використовує організація тим більше задовольняються працівники. Винагорода і методи оплати праці повинні бути справедливими і задовольняти як працівників так і організацію.

8. Сполучення централізації та децентралізації управління. Централізація управління організацією означає що важливі повноваження сконцентровані на верхньому рівні управління (президент компанії чи рада директорів). Децентралізація управлінняозначає передачу важливих повноваження керівникам більш нижчих рівнів управління і такі підрозділи отримують господарську самостійність. В менеджменті важливо досягти оптимального сполучення централізації і децентралізації управління.

9. Принцип ієрархії (скалярний ланцюг)скалярний ланцюг це ланцюг команд від керівника вищого рівня до керівників нижчого рівня. Ієрархічність ланцюга команд передбачає строгу підпорядкованість нижчої ланки ланцюга вищій ланці. По цьому ланцюгу рухаються накази, розпорядження, службова інформація і документація, різні інструкції також звітна інформація рухається з низу в гору по цьому ланцюгу.

10. Єдиний порядок.Цей принцип використовується до речей і по відношенню до працівників. Для людей цей принцип означає що кожен працівник має мати своє робоче місце.

11. Справедливість та рівність.Справедливість – це сполучення доброти та правосуддя. Рівність – це рівність перед законом і суспільством. В організації всі працівники рівні.

12. Стабільність робочого місця для працівника. Цю стабільність порушує плинність кадрів. Плинність кадрів означає звільнення працівників за власним бажанням, якщо плинність кадрів перевищує 5% за рік це негативно впливає на діяльність організації оскільки порушується склад персоналу. Вважається що чим довше працівник працює в організації тим краще для організації.


Читайте також:

  1. Благоустрій та утримання території населених пунктів.
  2. Вибір території, населених пунктів, підприємств торгівлі.
  3. Види вправ із синтаксису й пунктуації
  4. Види земель населених пунктів, їх межі. Встановлення та зміни меж населених пунктів.
  5. Визначення теплових навантажень для житлових районів населених пунктів.
  6. ГІГІЄНА ГРУНТУ ТА ОЧИЩЕННЯ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ
  7. До теми 9: Правова охорона навколишнього природного середовища в містах і інших населених пунктах, у промисловості, енергетиці, на транспорті й у сільському господарстві.
  8. З якою переіодичністю проводять планові огляди трансформатор­них пунктів ?
  9. Запобігання пожежам у ремонтних майстернях, гаражах і на пунктах технічного обслуговування
  10. Заява про видачу ліцензії на бланку встановленої форми (згідно з додатком 1 до пункту 1.2.4 Ліцензійних умов провадження туроператорської та турагентської діяльності (додаток 1).
  11. Коефіцієнти структурних зрушень розподілу великих і середніх підприємств паливної промисловості України за формами власності за 1997—1998 роки, процентних пунктів
  12. Коефіцієнти, що характеризують народногосподарське значення населеного пункту




Переглядів: 411

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пункт 3 | Розвиток ініціативи.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.