Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ТЕМА 12. Обробка на свердлильних верстатах

12.2 Види виконувальних робіт і точність обробки на свердлильних верстатах.

1.Свердління отворів у суцільному матеріалі (рис. 12.3 а)

2.Розсвердлювання отв.(рис. 12.3 б).

Звичайно свердлять отвори d до 30-35 мм, а більші отвори рекомендується свердлити і розсвердлювати, при цьому d=0.6D. При розсвердлюванні глибина різання tр=(D-d)/2; глибина при свердлінні tc=D-0/2=D/2

Свердління і розсверд-ня забезпечують приблизно 11-12 кв. точності і шорсткість Ra=20 мкм.

3. Зенкерування(рис. 12.4 в) застосовують тільки для обробки попередньо отриманих отворів. Зенкер подібний до свердла, але має більше різальних кромок (3-8), більш шорсткий і допускає набагато більшу подачу на оберт. Велика їх перевага- відсутність перемички.

При зенкеруванні литих і прошитих отворів отримують точність 11-12 кв. і Ra=20 мкм. Обробка чорновим і чистовим зенкерами забезпечують 9-0 кв. i Ra=5 мкм. Зенкерування просвердлених отворів 10-11кв., Ra=10 мкм.

4. Розсведлювання отв(рис. 12.4 г) застосовують для остаточної обробки отворів після свердління, зенкер-ння, розточування. Розвертка має велику кількість прямих зубів і довгу забірну направляючу частину. При одноразовому розсвердлюванні надійно отримують 9 кв. і Ra=12,5 мкм. При попередньому і наступному розсвердлюванні -7 кв. і Ra=1,25 мкм. Припуск під попереднє розсверд-ння 0,2-0,5 мм на d, на остаточні 0,08-0,2 на d.

5. Конічні отвори з великою конусністю послідовно оброблюють 3-ма розвертками (рис. 12.4 д):

1-чорнова, має ступінчасті зуби, розміщені на гвинтовій лінії і після неї утворюють конічний ступінчастий отвір . 2-напівчистова – така ж, тільки має дрібніші зуби. 3-чистова, має суцільні різальні кромки і одночасно зрізає стружку по всій довжині овтору забезпечую Ra=1,25 мкм. Отвори невеликої конусності можна зразу оброблювати чистовою розверткою після свердління. Свердління і розверстування невеликих отворів d=8-18 мм забезпечує 9 кв. точності, а d=2-12 мм – одразу 7 кв. Крім того застосовують підріз-ання торців боби шок.

6. Нарізування різьб мітч-м, обробку комбінованим виробн і т.д.

Свердла і зенкер можуть бути міняти положення осі отвору, тому їх в шпинделі верстата кріплять жорстко і в процесі обробки вони направляються кондуктор-ми втулками. Розвертка полож-ня осі в отворі не міняє, тому її кріплення плаває і направл. Вони не кондукторними втулками.

12.3 Установка і кріплення заготовок на свердлильних верстатах. Методи свердл-я.

На свердлильних верстатах заготовки установлюють:

А) безпосередньо на столі верстата з кріпленням при хватами при свердлінні за розміткою;

Б) на косиці, коли вісь отвору паралельно до базової поверхні;

В) на поворотному столі, якщо треба просвердлити отвір під кутом;

Г) в призмах для свердління отворів за розміткою в заготовках з циліндричною базовою поверхнею;

Д) обробка в спец. пристроях-кондукторах, з точним направленням інструмента за допомогою кондукторних втулок.

Крім того, заготовки іноді установлюються в трьохкулачкових патронах, а на радіально-свердлильних верстатах на поворотних кондукторах і столах.

Методи свердління

Застосовують три методи свердління:

1) Свердління за розм-ю;

2) Серійне свердління;

3) Свердління в спец. Пристроях – кондукторах

1) Застосовують в ОВ та МСВ і при обробці великих заготовок, при цьому, спочатку намічають положення отворів, накреняють їх, насвердлюють свердлом малого діаметру, а потім розсвердлюють до потрібного діаметру, що підвищує точнісьб міжцентрової відстані «+»- простота, не потрібні спец пристрої; «-» - великі затрати часу на розмітку, виставляння та обробку отворів, висока кваліфікація робочих, низька точність відцентрової відстані.

Іноді в ОВ застосовують координатні столи, які мають два точні розміщення за допомогою мікрометричних гвинтів в двух взаємно перпендикулярних напрямах. Тоді І отвір свердлять за розміткою, а інші- за координатами, що підвищує точність міжцентрової відстані.

2) В зв’язку з низькою точністю міжцентрової відстані при свердлінні за розміткою, часто отвори спряжу вальних деталей не співпадають. Для забезпечення складання двох деталей застосовують сумісне свердління. При цьому отвори в одній деталі (напр.. кришці) свердлять за розміткою; накладають і закріпляють її на другій деталі ( напр.., фланець) і через отвори в кришці свердлять отвори у фланці, що забезпечує складання пари деталей, просвердлених сумісно. «-» - тратится взаємозамінність.

3) Свердління в спец. Пристроях – кондукторах. Кондуктор- свердлильний пристрій, що забезпечує швидку та точну установку заготовки, надійне її закріплення, точне направлення на інструмент. Приклад- необхідно просвердлити ряд отворів, ми можемо в кондукторній плити на координатно- розточув-му верстаті з високою точністю +- 0, 01 мм просвердлити ці отвори, накласти і закріпити плиту на оброблюваній заготовці і через отвори в кондукторній плиті просвердлити отвори в заготовці. Крім плити кондуктор має установочні, затисні та ін.. елементи Щоб отвори в кондкт. Плиті менше зношувались, в них запресовують загартовані кондукторні втулки.

«+» - висока продуктивність праці, низька кваліфікація верстатника, висока точність міжцентрових отворів (+- 0,01 старі, 0.05 мм для нових)

«-» висока вартість кондукторів, точність яких вища в 5-10 разів ніж в оброблюваних заготовках. Тому їх застосування в ССВ та МВ. Рівень механізації кондуктора залежить від типу виробництва. В ОВ а МСВ застосов. кондуктори, зібрані з елементів (УЗП)

Тема 12.4 Типи свердл-них кондукторних пристроїв. Свердління отворів на агрегатних верстатах.

Условно кондуктори розділ. на накладні, стаціонарні, рухомі та поворотні.

1. Накладні кондуктори найчастіше у вигляді накладної переносної плити або рами. Їх базують на обробленій заготовці, закріплюють, обробляють заготовку.

На рис. 12.9 показані кондуктори з накладною плитою. Заготовки базуються на торець і точний отвір. Конукторна плита центрується в точному отворі заготовки і швидко закріплюється гайкою з швидкозмінною шайбою.

2. Стаціонарні кондуктори призначені для свердління отворів з одного боку заготовки. На них оброблюють 1 отвір на вертикально- свердлильних верстатах, або декілька на радіально-свердлильних. Їх намертво кріплять до стола верстата.

3. Поворотні кондуктори (12.11) застосовуються для свердління отворів з різних боків заготовки. Вони можуть повертатись і устонавлюватись:

А) на власних ніжках;

Б) на підставці;

В) на спец. Поворотних столах з горизонтальною віссю обертання

4. Рухомі кондуктори застосовують для свердління декількох отворів d<= 10-12 мм, в невеликих заготовках, в яких можна вручну рухати під шпинделем вертикально-свердлильного верстата.

Свердління отворів на агрегатних верстатах (12.12)

Це спец. верстати, які застосовують в масовому, рідше в ВСВ для одночасної обробки великої кількості отворів. Вони складається з нормалізованих вузлів. 1-станина або тумба; 2- свердлильна головка, 3- шпиндельна коробка, 4- заготовка, 5- стіл. Крім того, застос. Одно- та багато поз-ні прямокутні та круглі столи, стояки, кронштейни, гідростанції, електрообладнання тощо. На цих верстатах установл-ться 10-15 до 100-150 інструментів. Вони можуть бути одно - та багатопозиційними. Заготовка одночасно може оброблю-ись з чотирьох сторін, залишаючи тільки місце для завантаження і базування. Найважливіший елемент - силові головки, які можуть бути електромеха-чні, пневматичні, пневмогідравлічні, гідравлічні. Положення шпинделів може бути вертикальним, горизонтальним, нахиленим.

Тема 12.5. Шляхи підвищення продуктивності при свердлінні. Розрахунок режимів різання.

Шляхи підвищення продуктивності при свердл.

1. Застосування швидкодіючих пристроїв с пнемо -, гідро – або ексцентрик-ми затискачами.

2. Застосування багатошпинд-их свердлильних головок та багатошпинде-них верстатів в МВ та ВСВ.

3. Застосування комбінованого інструменту типу свердло-зенкер, ступінь-й зенкер в МВ та ВСВ.

4. Застосування твердосплавного інструменту, особливо зенкерів і розверток.

5. Застосування універсальних збірних пристроїв і поворотних столів в ОВ та МСВ.

6. Застосування координатних столів в ОВ та ВСВ

7. Застосування глибокого охолодження МОР під тиском.

Розрахунок режимів різання при свердлінні.

1. Підбирають матеріал різальної частини інструмента. 90% свердл виготовляють із швидкорізальних сталей, Р6М5, Р6М3. Твердосплавні свердла застосов. Рідко (10%), бо вони викришуються, і в свердлі тільки коронка (пластинка) із твердого сплаву. Але зенкери і розвертки, які не мають перемички, часто виготовляють з твердих сплавів ВК8, Т15К6 для сталей.

2. Підбирають форму заточки свердла (нормальна, подвійна, подвійна з підточкою перемички тощо).

3. Визначають елементи режиму різання (t, So, V)

a)присвердлінніt (глибина різання) D\2

При розсвердлюванні, зенкеруванні

б) подача на оберт So. З одного боку залежить від точності та шорсткості обробленого отвору [So]м (за довідником). З іншого боку, подача обмежується міцністю та жорсткістю в системі в ПІД, ПР.

З 2х подач вибирають меншу і множать її на коефіцієнт , який враховує глибину свердління

Глибина <= 3d 5d 7d 10d

C5 1 0.9 0.8 0.75

І за верстатом приймають найближчу меншу Sоф

в) швидкість різання, яку допускає міцність інструменту.

 

- коефіцієнт, залежить від оброблюваного матеріалу.

діаметр інструмента;

період стійкості, хв., який для свердлаø5-50 мм Т=15-80 хв

- поправочний коефіцієнт, який враховує форму заточки свердла, глибину свердління, матеріал різальної частини інструмента, стан оброблюваної поверхні та наявність МОР, визнач. об\хв і за верстатом.

4. Перевіряємо верстат за потужністю

кВт.

Якщо потужність недостатня, то зменшують Vp.


Читайте також:

  1. Аналітична обробка інформації вузлами інформаційно-аналітичної функціональної підсистеми МОЗ України і питань НС.
  2. Бухгалтерська обробка документів.
  3. Введення інформації в ЕОМ та її обробка
  4. Графоаналітична обробка даних при двох змінних факторах і лінійної залежності
  5. Електроконтактна обробка
  6. ІІ етап: Збір та обробка інформації.
  7. Класифікація й обробка корпусних деталей.
  8. Лекція 4. Товарна обробка плодів і овочів
  9. Обробка (Finishing) 1
  10. Обробка валів на токарних верстатах.
  11. Обробка втулок.
  12. Обробка даних багаторівневими драйверами




Переглядів: 2822

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 10. | ТЕМА 14. Обробка на фрезерних верстатах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.