Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Місця збору найпростіших

Географічне поширення протистів

Численні вільноживучі протисти помірних кліматичних зон, напевно скоріше за все, є космополітами. Однак, у деяких випадках детальні дослідження довели, що певні види конкретного роду зустрічаються тільки в чітко визначених частинах світу. Цікаво, що Tetrahymena australis та T. сapricornis зустрічаються лише в Австралії. У тропіках, напевно, живуть протисти, які найвірогідніше через кліматичні умови більше ніде не зустрічаються. Ареали паразитичних форм в основному залежать від поширення їхніх господарів.

Широке розповсюдження більшості видів протистів пояснюється тим, що механізми та можливості розселення у них найрізноманітніші. Через свої дуже дрібні розміри найпростіші легко переносяться на великі відстані у найдрібніших краплинах води чи у вологому матеріалі на інших, більших за розмірами організмах. Цисти досить часто розсіюються вітром.

Зростаюча схильність людей до мандрівок на великі відстані призводить до проблем, пов’язаних з поширенням паразитів. Збудники хвороб завозяться в країни, де раніше не спостерігалися, чи в регіони, де вони досить давно були знищені в результаті успішних заходів боротьби. В Україні, на превеликий жаль, знову постала проблема поширення малярії, збудники якої потрапляють на територію країни разом з хворими нелегальними мігрантами або вояками-українцями, що деякий час провели в небезпечних з точки зору цієї хвороби місцевостях.

У результаті потрапляння у незвичні умови проживання деякі протисти стають надзвичайно небезпечними для людини. Вільноживуче саркодове Naegleria fowleri (Schizopyrenida) в теплих тропічних водах може перетворюватися на патогенну форму, яка викликає небезпечний „амебний менінгіт”, який призводить до смерті хворих за тиждень. Подібні захворювання стали поширеними в умовах помірного клімату; заразитися можна тільки у штучно нагрітих плавальних басейнах та купальнях, а також у місцях скиду нагрітої води з охолоджувальних систем електростанцій.

 

 

Майже всі вологі та водні біотопи заселені одноклітинними найпростішими. Зелене або коричневе забарвлення води вказує на значну кількість джгутикових. У випадку такого водоростевого „цвітіння” кількість особин одного виду (або небагатьох видів) завжди буває значною, а кількість видів – дуже невеликим.

Найкращими місцями для взяття проб у водоймах є пологі схили берегів з гниючим рослинним матеріалом. Тут відбувається рясний розвиток та ріст бактерій, які є основною їжею для більшості протистів.

Проби потрібно брати з глибини не більше, ніж декілька сантиметрів від поверхні води, тому що саме тут, як правило, оптимальні умови життя одноклітинних. Ємностями для проб можуть бути чисті скляні банки, а також пластикові торбинки. У посуд потрібно крім води помістити також придонний осад з того ж місця водойми. У випадку взяття проб з вологого субстрату (болотяні ґрунти, купи моху) рекомендується залити їх на деякий час водою, а потім сильно відтиснути й всю рідину зібрати. Якщо потрібно з’ясувати склад одноклітинних у проточній воді чи у віддалених від берега частинах водойми, доцільно використати планктонну сітку.

Симбіотичних та паразитичних протистів можна знайти майже у всіх Metazoa. Грегарини знайдені у більшості безхребетних, наприклад у сім’яникових міхурцях дощових червів та кишечнику борошняних червів. Джгутикові живуть у прямій кишці термітів та тарганів, які живляться деревиною. У рубці жуйних знайдено велику кількість інфузорій. Значна кількість протистів, в основному сидячих інфузорій (Peritricha, Chonotricha, Suctoria), живуть на тілі інших тварин, наприклад риб та членистоногих.


Читайте також:

  1. База справляння збору
  2. Буфер обміну — це тимчасове місце зберігання інформації, яку було скопійовано або переміщено з одного місця з метою використання в іншому.
  3. Вибір місця для морського водозабору
  4. Вибір місця розташування підприємства як проблема прийняття рішень.
  5. Вибір типу і місця розміщення водозабірних споруд
  6. Вивішування плакатів безпеки огородження робочого місця.
  7. Визначення місця пошкодження трубопроводу
  8. Визначення податку та збору
  9. Виконавчі органи влади на місцях
  10. Вимоги до робочого місця
  11. Вимоги щодо місця та строків вчинення нотаріальних дій
  12. Вищі органи влади та управління на місцях




Переглядів: 670

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Біотичні фактори | Культивування одноклітинних

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.