Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Оцінка за методом ЛІФО (вилучено з П (С) БО і на даний момент не може використовуватись у фінансовій звітності)

Вартість малоцінних та швидкозношуваних предметів, переданих в експлуатацію, вилучається зі складу активів (списується з балансу) із подальшою організацією оперативного кількісного обліку таких предметів за місцями експлуатації і відповідальними особами протягом строку їх фактичного використання.

При вивченні правильності оподаткування операцій із виробничими запасами необхідно керуватися податковим законодавством.

6. Синтетичний та аналітичний облік виробничих запасів

Для узагальнення інформації про наявність і рух належних підприємству запасів призначено рахунок 20 «Виробничі запаси». Для цього рахунку Планом рахунків передбачено відкриття наступних субрахунків:

 

Таблиця 6.4 Об’єкти, що обліковуються на рахунку 20 «Виробничі запаси»

Шифр і назва субрахунку Характеристика субрахунку
201 «Сировина і матеріали» Призначений для відображення наявності та руху сировини й основних матеріалів, які входять до складу продукції, що виготовляється, або є необхідними компонентами при її виготовленні.
202 «Купівельні напівфабрикати та комплектуючі вироби» Призначений для відображення наявності та руху купівельних напівфабрикатів, готових комплектуючих виробів, придбані для комплектування продукції, що випускається, які потребують додаткових витрат праці для їх обробки або для збирання.
203 «Паливо» Призначений для відображення наявності та руху палива, що купується чи заготовляється для технологічних потреб виробництва, експлуатації транспортних засобів.
204 «Тара й тарні матеріали» Призначений для відображення наявності та руху всіх видів тари, а також матеріали й деталі, які використовують для виготовлення тари та її ремонту.
205 «Будівельні матеріали» Призначений для відображення наявності та руху будівельних матеріалів, конструкцій і деталей, обладнання та комплектуючих виробів, які підлягають до монтажу.
206 «Матеріали, передані в переробку» Призначений для обліку матеріалів, переданих у переробку на сторону та які надалі включаються до складу собівартості отриманих з них виробів.
207 «Запасні частини» Призначений для обліку придбаних або виготовлених запасних частин, готових деталей, вузлів, які використовуються для проведення ремонтів, заміни зношених частин машин, обладнання, транспортних засобів.
208 «Матеріали сільськогосподарського призначення» Призначений для обліку мінеральних добрив, біопрепаратів, медикаментів, хімікатів, що використовуються для боротьби з хворобами сільськогосподарських тварин.
209 «Інші матеріали» Призначений для обліку відходів виробництва, матеріальних цінностей, одержаних від ліквідації основних засобів, які не можуть бути використані як матеріали, палива або запасних частин, бланків суворого обліку.

За допомогою синтетичного обліку неможливо контролювати наявність та рух кожного виду ТМЦ. Для отримання деталізованої інформації, необхідної для управління запасами за їх окремими видами та процесами, організовується аналітичний облік.

Деталізація аналітичного обліку виробничих запасів обумовлена :
1. наявністю великої кількості складів для їх зберігання;
2. значною їх номенклатурою;
3. складною організаційною та виробничою структурами підприємства.

 

До окремих рахунків синтетичного обліку та субрахунків можуть бути відкриті рахунки аналітичного обліку, які дозволяють визначити їх обсяг в цілому та за кожним видом окремо.

Кожне підприємство відкриває аналітичні рахунки залежно від потреби в кількості, необхідній для управління виробництвом Найбільш типовими розрізами аналітики можуть виступати наступні: склади, комори, МВО, групи запасів, види діяльності.

 

Аналітичний облік виробничих запасів ведеться в розрізі їх найменувань або однорідних груп, за допомогою карток складського обліку, які розміщуються в картотеці за технічними групами виробничих запасів відповідно до номенклатури цінника. Кожна з груп виробничих запасів поділяється за видами, сортами, марками, типами, розмірами. Кожному найменуванню, сорту, розміру виробничих запасів привласнюється коротке числове позначення (номенклатурний номер), яке записують до спеціального реєстру – номенклатури цінники, де також вказують одиницю виміру та облікову ціну запасу.

 

Відображення надходження та витрачання запасів здійснюється за допомогою карток складського обліку, які виписуються на кожне найменування окремо. У картках складського обліку на підставі залишків на 1-е число місяця, які виводяться за кожним номенклатурним номером, складаються відомості обліку залишків запасів (сальдові відомості), що використовуються для порівняння даних аналітичного та синтетичного обліку виробничих запасів.

Таблиця 6.5 Відображення в обліку операцій з надходження та витрачання виробничих запасів

№ оп. Зміст господарської операції Кореспондуючі рахунки
Дебет Кредит
1 Оприбутковано виробничі запаси з виробництва або виготовлені власними силами 20 23
2 Оплачено витрати на транспортування виробничих запасів, що надійшли 20 31
3 Відображено надходження виробничих запасів у рахунок погашення дебіторської заборгованості 20 37
4 Оприбутковано запаси придбані підзвітною особою 20 372
5 Оприбутковано запаси як внесок до статутного капіталу 20 40,46
6 Проведено дооцінку запасів 20 423
7 Оприбутковано виробничі запаси, що надійшли від постачальника 20 63
8 Оприбутковано лишки запасів 20 719
9 Оприбутковано виробничі запаси, що надійшли безоплатно 20 745
10 Передано запаси в обмін на акції АТ 14 20
11 Відпущено зі складу виробничі запаси для капітального будівництва 15 20
12 Відпущено зі складу виробничі запаси для виробництва продукції 23 20
13 Використано запаси для адміністративних потреб 92 20
14 Використано запаси для забезпечення збуту продукції 93 20
15 Списано облікову вартість реалізованих виробничих запасів 943 20
16 Відображено суму недостачі виробничих запасів у складі витрат звітного періоду 947 20
17 Безоплатно передано запаси іншому підприємству за балансовою вартістю 949 20

7. Особливості обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів

Згідно з П(С)БО 9 «Запаси» малоцінні та швидкозношувані предмети (МШП) визначаються за єдиним критерієм – строком служби, який в даному випадку вважається не більше одного року або нормального операційного циклу, якщо він перевищує один рік. До них відносяться : інструменти і приладдя, господарський інвентар, спеціальне оснащення, спеціальний одяг, спеціальне взуття.

Для МШП характерна багаторазова участь у виробництві та збереження натуральної (речової) форми.

В цілому малоцінні засоби праці поділяють на дві групи :

* оборотні - строк корисного використання менше року або менше одного операційного циклу, якщо він перевищує один рік ( рахунок 22 «МШП») ;

* необоротні - строк корисного використання більше року або одного операційного циклу, якщо він перевищує рік (субрахунок 112 «Малоцінні необоротні матеріальні активи ) .

Якщо строк корисної експлуатації МШП перевищує один рік, їх включають до складу необоротних активів і їх вартість амортизують.

У процесі документування обліку МШП, як будь-яких інших об’єктів, розрізняють документи бухгалтерського й оперативного обліку.

До первинних документів бухгалтерського обліку відносять документи, якими оформлюється відпуск МШП у виробництво,їх списання тощо.

Документи оперативного обліку – це документи, які відображають передачу зазначених предметів у ремонт, поповнення їх запасу в роздавальних коморах, видачу МШП працівникам, їх повернення тощо.

 

 

Таблиця 6.6 Первинні документи з обліку МШП

Форма Назва документу Призначення документу
МШ - 1 Відомість на поповнення постійного запасу інструментів (пристроїв) Застосовується для обліку зміни запасу інструментів (пристроїв) у роздавальних коморах на підприємствах.
МШ - 2 Картка обліку МШП Застосовується для обліку предметів, виданих під розписку робітнику чи бригадиру з роздавальної комори для тривалого користування
МШ - 4 Акт вибуття МШП Застосовується для оформлення псування та витрат інструментів та інших МШП
МШ – 5 Акт на списання інструментів (пристроїв) та їх обмін на придатні Застосовується для оформлення списання інструментів , що стали непридатними, та обміну їх на придатні
МШ - 6 Особова картка обліку спецодягу, спецвзуття та запобіжних пристроїв Застосовується для спецодягу, спецвзуття та запобіжних засобів, які видаються робітникам підприємства в індивідуальне користування за встановленими нормами. Картка ведеться в одному примірнику і зберігається в цеху
МШ - 7 Відомість обліку видачі (повернення) спецодягу, спецвзуття та запобіжних пристроїв Застосовується для обліку видачі спецодягу, спецвзуття та запобіжних засобів робітникам підприємств в індивідуальне користування за встановленими нормами
МШ - 8 Акт на списання МШП Застосовується для оформлення списання морально застарілих, зношених і непридатних для подальшого використання інструментів, спецодягу, спецвзуття, інших МШП

 

Дані з первинних документів МШП узагальнюються в оборотних відомостях аналітичного та синтетичного обліку для отримання зведених показників.

 

Синтетичний облік МШП ведеться на рахунку 22 «Малоцінні та швидкозношувані предмети». За дебетом рахунка 22 «МШП» відображаються за первісною вартістю придбані (отримані) або виготовлені МШП, за кредитом – за обліковою вартістю відпуск МШВ в експлуатацію за списанням на рахунки обліку витрат, а також списання нестач і втрат від псування таких предметів.
Аналітичний облік МШП ведеться за видами предметів та однорідними групами, встановленими, виходячи з потреб підприємства, місцями зберігання, МВО.

Таблиця 6.7 Відображення в обліку операцій з руху оборотних МШП

№ оп. Зміст господарської операції Кореспондуючі рахунки
Дебет Кредит
1 Відображено надходження МШП в рахунок погашення дебіторської заборгованості 22 37
2 Оприбутковано МШП придбані підзвітною особою 22 372
3 Оприбутковано МШП як внесок до статутного капіталу 22 40,46
4 Проведено дооцінку МШП 22 423
5 Оприбутковано МШП як внесок до статутного капіталу 22 40,46
6 Оприбутковано МШП, що надійшли від постачальника 22 63
7 Оприбутковано лишки МШП 22 719
8 Передано МШП як внесок до статутного капіталу іншого підприємства 14 22
9 Відпущено зі складу МШП для капітального будівництва 15 22
10 Відпущено зі складу МШП для виробництва продукції 23 22
11 Використано МШП для адміністративних потреб 92 22
12 Використано МШП для забезпечення збуту продукції 93 22
13 Списано облікову вартість реалізованих МШП 943 22
14 Безоплатно передано МШП 949 22

Читайте також:

  1. I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
  2. IV. Оцінка вигідності залучення короткотермінових кредитів
  3. VII. Нахождение общего решения методом характеристик
  4. Аналіз виявлених проблем і їхня оцінка
  5. Аналіз і оцінка рівня соціальної відповідальності бізнесу
  6. Аналіз і оцінка стану охорони праці
  7. Аналіз рейтингових підходів і оцінка інвестиційної
  8. Аналіз руху грошових коштів у контексті нової фінансової звітності Важливим завданням аналізу фінансового стану підприємства є оцінка руху грошових коштів підприємства.
  9. Аналіз стану й оцінка рівня нормування праці
  10. Аналіз та оцінка виробничого травматизму в галузі
  11. Аналіз та оцінка інвестування в умовах ризику. Якісні та кількісні методи оцінювання проектних ризиків.
  12. Аналіз та оцінка організаційних структур управління




Переглядів: 699

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Документообіг за операціями із виробничими запасами. | Розкриття інформації про виробничі запаси у фінансовій звітності та примітках до неї.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.