Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Роль і значення інформації в управлінні маркетинговою діяльністю

Управління маркетинговою діяльністю — динамічний процес, по­в'язаний з використанням значних обсягів різнобічної інформації, яка характеризується постійною зміною параметрів і показників, що відо­бражають зовнішнє і внутрішнє середовище об'єкта підприємницької діяльності. Своєчасне виявлення цих змін, можливість прогнозувати та оперативно реагувати на них, а також бачити перспективу для прийняття правильних рішень — основна мета управління маркетингом.

Інформація— сукупність відомостей (даних), які сприймають з навколишнього середовища (вхідна інформація), видають у навколиш­нє середовище (вихідна інформація) або зберігають всередині певної інформаційної системи.

Інформаційна система— система, яка організовує пам'ять і маніпулювання інформацією щодо проблемної сфери.

Інформація як продукт інформаційної системи (ІС) володіє на­бором споживацьких властивостей, які перетворюють її на засіб праці чи товар. Як предмет праці інформація є об'єктом збору, реєстрації, об­робки, зберігання, передачі. Як засіб праці керівника, інформація впли­ває на об'єкт управління.

Маркетингова інформація— сукупність даних, повідомлень, ві­домостей, які характеризують маркетингове середовище, об'єкти, явища, процеси, зв'язки тощо, які необхідно збирати, передавати, накопичувати та обробляти для прийняття управлінських рішень. Якість цих рішень значною мірою залежить від інформації, яка використовується.

Інформаційне забезпечення систем маркетингу— комплекс за­собів і методів оформлення маркетингової документації, організації зберігання даних, кодування і пошуку інформації про стан і поведінку систем маркетингу для прийняття управлінських рішень .

 

Рис. 1.1.1. Потреба в інформації на різних стадіях
управління маркетингом

Сучасні інформаційні технології, організація баз і банків даних забезпечують прямий і зворотний обмін інформацією та доступ до неї користувачів на всіх стадіях управління. Особливо це є важливим на стадії прийняття рішень за оцінювання альтернативних варіантів, коли маркетолог може зробити новий розрахунок за іншою методикою або виявити потреби у додаткових даних і повернутися до стадії збирання даних.

1. Основні етапи маркетингової інформації.

2. Поняття факт, оцінка, прогноз, узагальнені зв’язки, конфіденційна інформація.

3. Поняття чутки, таблична форма, графічне відображення, текстова інформація.

2. Характеристика та форми відображення маркетингової
інформації.

Спеціалісти з маркетингу поділяють маркетингову інформацію на декілька типів: факти, оцінки, прогнози, узагальнені зв'язки, конфіден­ційна інформація та чутки, які є суттєвими при розробці інформаційних технологій.

Факт — це інформація про подію, процес, існуючий стан, які ма­ють місце в маркетинговому середовищі (внутрішньому і зовнішньому). Фактична інформація, що використовується в управлінні маркетингом, дуже різнорідна, формується з різних джерел, має великі обсяги, під­лягає накопичуванню в базах даних і подальшій обробці, в основній масі циклічно поновлюється. Ця інформація — основа для ситуаційного аналізу, контролю виконання планів маркетингу, вивчення динаміки маркетингових показників і прогнозування їх на майбутнє.

Оцінка — ґрунтується на висновках, одержаних при обробці ін­формації у минулому чи теперішньому часі. Інформація, яка містить оцінку процесу, явища, стану, є основою для прийняття маркетингових рішень. Так, оцінка конкурентоспроможності товару дозволяє прийняти рішення про необхідність його удосконалення (модернізацію) чи зняття з виробництва як застарілого.

Оцінка не завжди є достовірною інформацією і може мати різні рів­ні помилковості. Це пов'язано із правильністю використаних методів ви­мірювання і методик розрахунків, похибок у вибірці, професійних знань спеціаліста, який вибрав методику розрахунку та дав оцінку.

Прогноз — інформація, отримана в результаті розрахунків марке­тингових показників на майбутнє. Для прогнозу використовуються різ­ні методи і моделі розрахунків (екстраполяція тенденцій, кореляційний і регресійний аналізи), знання експертів і спеціалістів у конкретній пред­метній області. Достовірність прогнозу може бути оцінена шляхом вико­ристання іншого методу прогнозу та порівняння отриманих результатів, оцінки якості моделі і т. п. Крім того, можна порівняти прогнозну й фак­тичну інформацію і зробити висновки.

Узагальнені зв'язки — характеризують ступінь залежності дослі­джуваного показника від одного чи кількох інших показників (залежність попиту на товар від ціни та рівня доходів покупців). Узагальнені зв'язки дають можливість побачити не тільки ті дані, що лежать «на поверхні», а й системні зв'язки між показниками і тому широко використовуються в ситуаційному аналізі та розробці тактики й стратегії маркетингу.

Конфіденційна інформація, як і джерело її отримання, не під­лягає розголошенню і має різний рівень надійності. У маркетингу ви­користовується конфіденційна інформація про плани конкурентів, про науково-технічні досягнення, можливі зміни у законодавстві країн сто­совно виробництва, торгівлі, податків тощо.

Чутки, на відміну від конфіденційної інформації, можуть бути опу­бліковані, висловлені в публічних виступах і заявах. Навіть коли зміст чуток не відповідає дійсності, вони можуть тимчасово викликати зміни на ринку.

Маркетингова інформація може бути представлена у табличній та графічній формі, у вигляді текстів і динамічних рядів.

Таблична (матрична) форма— найбільш поширена форма по­дання як первинної, так і результатної інформації.

У практиці набула поширення обробка табличної інформації з використанням електронних таблиць Ехсеl та інших. За допомогою та­бличних процесорів забезпечується виконання традиційних розрахунків, пов'язаних з маніпулюванням даними рядків і стовпців, з використанням вбудованих функцій виконуються спеціальні маркетингові та фінансові розрахунки, реалізуються алгоритми матричної алгебри, методи дослі­дження операцій тощо.

Також при обробці табличної інформації можлива організація реляційних баз даних з використанням відповідних систем управління базами даних (СУБД): FохРго for Windows, Ассеss, Informix, Огасlе, Sу-Ьа$е, InterBase та інші. При цьому розробляється спеціальне програмне забезпечення, яке дає змогу розв'язувати необхідні задачі з маркетингу.

Графічне відображення маркетингової інформації дає більш на­очне і концентроване уявлення про динаміку процесів і стан ринку, функ­ціональні залежності між двома і більше факторами в маркетинговому середовищі, дозволяє виявити закономірності, що склалися, тощо. У ба­гатьох випадках графічна інформація ефективніше сприймається пер­соналом управління і сприяє прийняттю правильних рішень.

Текстова інформація широко використовується в управлінні мар­кетингом і в маркетинговій діяльності. Це дані звітів, публікації науково-дослідницьких матеріалів, аналітична інформація, пояснення, висновки, які часом є більш суттєвими для прийняття рішень, ніж «сухі» цифри розрахунків. Переважна більшість зовнішньої інформації не фіксована на машинних носіях, певна частина знаходиться в базах даних інформа­ційних служб або самого підприємства. Текстова інформація відобража­ється у вигляді текстових файлів і не підлягає автоматизованій обробці (пошуку та групуванню даних, видачі інформації за запитом і т. п.). Поява гіпертекстових програмних засобів забезпечує організацію, ведення і подальше використання баз даних текстових документів. Гіпертекстова технологія передбачає переміщення від одних об'єктів інформації до ін­ших з урахуванням їх змістових і семантичних зв'язків. Вона орієнтована на обробку інформації не замість людини, а разом зі спеціалістом і за ха­рактером є творчою.

Однією з форм подання маркетингової інформації є динамічні ряди, в яких у хронологічному порядку розташовані дані про конкретні показники. Опрацювання цих даних дає змогу виявити певні закономірності та тенденції, що характеризують, зокрема, стан ринку, проданих товарів, попит і використовуються для досліджень і розроблення маркетингової стратегії.

 


Читайте також:

  1. DIMCLRE (РЗМЦВЛ) - колір виносних ліній (номер кольору). Може приймати значенняBYBLOCK (ПОБЛОКУ) і BYLAYER (ПОСЛОЮ).
  2. I визначення впливу окремих факторів
  3. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  4. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  5. II. Фактори, що впливають на зарплату при зарубіжних призначеннях
  6. Iсторичне значення революції.
  7. Ne і ne – поточне значення потужності і частоти обертання колінчастого вала.
  8. Ocнoвнi визначення здоров'я
  9. S Визначення оптимального темпу роботи з урахуванням динаміки наростання втоми.
  10. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  11. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.
  12. Автоматизація процесу призначення IP-адрес




Переглядів: 1780

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 8. Технологічні засоби пошуку, збирання і нагромадження маркетингової інформації | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.