Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Безпека праці при транспортуванні тварин.

Тварин перевозять автомобільним та залізничним транспортом. Для перевезення тварин автомобільним транспортом використовують бортові машини різної вантажопідйомності з нарощеними дерев’яними та металевими решітчастими, бортами висотою не менше 1,8 м та спеціалізованими машинами для перевезення тварин, які оснащені трапами для навантаження і вивантаження їх. У спеціалізованих автомобілях можна перевозити 10-12 голів дорос­лої великої рогатої худоби, 18-20 голів молодняку великої рогатої худоби ма­сою 200 кг; 40-45 дорослих свиней; 80-100 овець та кіз.

Трап для навантаження великої рогатої худоби в автомобільні і тракторні засоби повинен мати перила висотою не менше 1,5 м із суцільною обшивкою на всю висоту, а також проходи для людей шириною не менше 0,8 м, які відді­ляються від зони руху тварин перегородкою із стовпців висотою 1,2 м та про­міжками між ними 0,35 м, Нахил настилу трапу повинен мати покриття, яке виключало б можливість сковзання тварин.

При перевезенні тварин людям забороняється знаходитись разом з ними в кузові транспортного засобу. Машину перед вантаженням тварин ретельно оглядають, видаляють гвіздки, які виглядають із дощок, залатують в кузові поламані дошки. Дно кузова посипають тирсою або соломою.

Велику рогату худобу та коней розміщують в автомашинах на прив'язі уздовж машини головою вперед 5 - 7 голів. Свиней, овець, кіз, телят перевозять у машині без прив'язі. При несприятливих погодних умовах (сильна спека, холод, дощ ) зверху машини кузов накривають брезентом. Кроликів і птицю перевозять у клітках. Перевозити тварин при температурі повітря вище +30°С та нижче -25°С не можна.

Для перевезення тварин виділяють супровідних осіб. Швидкість руху машини з тваринами по асфальтових дорогах повинна бути не більше 60 км/год, а на ґрунто­вих дорогах - 25 км/год. На території навантажувального майданчика швидкість руху машини повинна бути не більше 5 км/год. Машина при русі не повинна різко гальмувати та робити повороти на великій швидкості.

У господарстві для організації вантаження тварин призначається старший. До роботи по вантаженню тварин допускаються працівники не молодші 18 ро­ків. Вагітні жінки до виконання роботи не допускаються. З працівниками перед вантаженням тварин проводять інструктаж, ознайомлюють з порядком вико­нання роботи. Вантаження тварин краще проводити працівникам, які догляда­ють їх. Перед вантаженням тварини підлягають ветеринарному огляду. На тва­рин, яких перевозять за межі господарства, служби ветеринарної медицини ви­дають ветеринарні довідки і свідоцтва.

Вантаження тварин у транспортні засоби проводять при денному або при хорошому штучному освітленні. Тваринам із злим норовом перед вантаженням вводять транквілізатори. Биків-плідників ведуть на палиці - водилі. Для підга­няння тварин використовують довгі батоги. Не можна колоти тварин вилами, бити короткими палицями та держаками вил. В одній машині не можна перево­зити тварин різних видів. Тварини повинні бути одного віку та маси. Не можна разом перевозити корів і бугаїв, кобил і жеребців, кнурів і свиноматок.

При перевезенні тварин вагонами їх обладнують прив'язями, годівницями, коритами, лопатами, вилами, мітлами. У вагони тварин вантажать одного віку. статі і маси. Коней заводять у вагон в вуздечках. Перед вантаженням коней розковують. Велику рогату худобу і свиней заганяють по трапах. Тварин прив’язують головою вперед до напряму руху поїзда. Під час транспортування тварин їх годують двічі на день та двічі напувають. Раз на добу вагони очищають від гною.


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  2. Абстрактна небезпека і концепція допустимого ризику.
  3. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  4. Автоматизовані системи управлінні охороною праці, обліку, аналізу та дослідження травматизму
  5. Адаптація працівників.
  6. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  7. Адміністративна і дисциплінарна відповідальність медичних працівників
  8. Адміністративні правопорушення в галузі охорони здоров'я. Адміністративна відповідальність медичних працівників.
  9. Акордно-преміальна система оплати праці
  10. Акти з охорони праці в організації.
  11. Акти з охорони праці, що діють в організації, їх склад і структура.
  12. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.




Переглядів: 1539

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Безпека праці у виробничій лабораторії. | Безпека праці при розтині, прибиранні і утилізації трупів, відбору, пересилці патматеріалу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.