Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Тема: Комплекс заходів по захисту від пилу у видобувному вибої.

 

При роботі гірських машин утворюється велика кількість пилу. Систематичне тривале вдихання пилу може призвести до важкого професійного захворювання - пневмоко-ниозу. З метою попередження цього захворювання правилами безпеки встановлені гранично допустимі концентрації зважених у повітрі пилу. У діючих підземних виробках вугільних шахт не повинні перевищувати: пилу вугільно-порідної, що містить від 10 до 70 % вільної двоокису кремнію, - 2 мг/м3; вугільного пилу, що містить від 2 до 10 % вільної двоокису кремнію, - 4 мг/м3; вугільного пилу, що містить менше 2 % вільної двоокису кремнію, - 10 мг/м3.

 

 

Ефективність пило-придушення досягає 80 %. Для буріння довгих свердловин застосовують верстати типу СБГ1М, СБГ200 та ін., а коротких довжиною до 100 м - верстати БШ2М, БИП2 та ін. До переваг нагнітання води через довгі свердловини слід віднести незалежність цих робіт від очисних; більш рівномірний і тривалий влагонасы-нання масиву вугілля; використання одних і тих же свердловин для дегазації і зволоження масиву.

 

 

2. Через корот-

кие пробурені свердловини, з лави за зону опорного тиску на завдовжки до 30 м. Цей спосіб застосовується в тому випадку, якщо перший застосувати неможливо через відсутність випередження підготовчих виробок. Режим нагнітання той же, що і при першому способі.

Нагнітання води в пласт здійснюється з лави через шпури діаметром 40- 50 мм і глибиною 2-5 м, через короткі свердловини Рис- 15л- Технологічна схема увлаж-",л,.",.",-, . ло сп ..,. " виконання вугілля в масиві через шпури або діаметром 42-50 мм і скважи£и, Пробурені з лави глибиною 5-15 м, через

довгі свердловини діаметром 45-160 мм і глибиною 15- 30 м.

Для буріння свердловин діаметром 55 мм і глибиною до 30 м застосовують установки 2УГН (мал. 15.1) та ін. Установка має бурової верстат 1 з електродвигуном потужністю 3 кВт. Продуктивність верстата - до 100 м у зміну. По закінченні буріння кожної свердловини верстат пересувають за рамі конвеєра в нове розташування. У пробурених свердловин вставляють герметізатор гирла свердловини 3 довжиною 1,5 м і встановлюють наполегливу стійку 2. Потім за високонапірного забійному рукаву, що має манометр 4, кран 5 і зворотний клапан 6, насосом 7 в свердловину нагнітають воду під тиском від 3 до 30 МП а.

Зрошення місць пилоутворення. Цей спосіб більш ефективний при подачі води безпосередньо в зону руйнування вугілля, коли пил ще не перейшла під зважене стан. Розрізняють внутрішнє зрошення й зовнішнє. У першому випадку вода подається під тиском через внутрішню частину виконавчого органу до різця або через отвір в різці до уплотненному ядру вугілля. Внутрішнє оргшение слід поєднувати з додатковим зовнішнім зрошенням, при якому форсунки розташовують на корпусі машини в місці навантаження вугілля на конвеєр і інших місцях. На комбайні встановлюють від 10 до 50 форсунок. Питома витрата води складає 20-40 л/т, за винятком тонких шарів, де він не перевищує 10-15 л/т з-за незручностей, які виникають у цих умовах при сильному застосування води.

Всі очисні комбайни комплектуються типовими зрошувальними системами - 'ДЕРЖ. Система включає насосну установку НУМС-30 з подачею до 100 л/хв і тиском води до 2,7 МПа, розташовану в прилеглій до лаві вироблення; водопровідні рукава, прокладені до комбайна з борту забійного конвеєра; триходові крани; форсунки зрошення, встановлені на комбайні; контрольно вимірювальні прилади.

Застосовуються наступні типи форсунок: КФ - конусні і ПФ - плоскоструйні. Форсунки уніфіковані і мають позначення, які вказують форму факела, коефіцієнт витрати і кут розкриття струменя (наприклад: ПФЗ.3-40, де ПФ - плоско-струйная форсунка, 3,3 - коефіцієнт витрати, 40 - кут розкриття струменя в градусах).

Для прикладу розглянемо зрошувальне пристрій комбайна 1ГШ68 (мал. 15.2). Вода під тиском до виконавчим органам підводиться через кран 1, фільтр 2, реле блокування зрошення 3, в зону навантаження вугілля - через форсунки 4. Далі вода подається через осьовий отвір в валу шнека і по трубці, прокладеної збоку спіралі шнека, до форсунок кожного лінійного різця (мал. 15.3). Форсунки ПФ1.6-40Э мають поглиблене вихідний отвір, що зменшує можливість їх засмічення. Вода підводиться тільки до тих різців, які перебувають у контакті зі раз-

 

рушаемым масивом вугілля. Це здійснюється за допомогою синхронізатора 1 (рис. 15.3, а), який розташований на вихідному валу поворотного редуктора з боку забою. Синхронізатор забезпечує кут розкриття струменя 180°. Положення зони зрошення можна регулювати за допомогою повороту синхронізатора спеціальним штурвалом, розташованим на поворотному редукторі. Застосування синхронізатора дозволило збільшити інтенсивність зрошення в зоні руйнування масиву вугілля кожним контактують різцем, знизити значною мірою ймовірність займання метану фрикційними іскрами, виключити витрата води в протилежній зоні шнека і зволоження тут робочих місць.

 

 

 

 

 

 

Пиловловлення. Для зниження запиленості шахтного повітря до гранично допустимих концентрацій у багатьох випадках застосовують додатково до зволоження вугілля в масиві і зрошування ще й пиловловлення. Для цієї мети використовують установки пилоуловлювальні; конструктивно вони виконуються вбудованими в комбайн або окремо. Установка складається з відцентрового вентилятора з електродвигуном або з приводом від комбайна, всмоктуючого патрубка і шламоотделителя з блоком зрошення. Запилений повітря відсмоктується вентилятором через патрубок від вогнищ аылеобразования. Пил змішується з водою, що подається на лопатки робочого колеса вентилятора, змочується, а потім у вигляді шламу відокремлюється в шламоотделителе від повітряного потоку. Очищене повітря викидається за напрямом вентиляційного струменя за робоче місце машиніста.

Застосування укриттів на комбайні для зниження швидкості повітря у вогнищ пилоутворення дозволяє в 4-5 разів збільшити ефективність пиловловлення. Внаслідок громіздкості вентиляторів установки пилоуловлювальні застосовують при роботі очисних комбайнів на пологих пластах потужністю не менше 1,3-1,5 м. До недоліків слід також віднести підвищення рівня шуму при роботі вентилятора.

 

 

 

 


Читайте також:

  1. V Ідентифікація, раціоналізація, проекція, інтроекція, агресія, зворотна реакція та їх комплекси.
  2. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  3. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  4. Аграрний комплекс національної економіки.
  5. Агропромислова інтеграція. Агропромисловий комплекс (АПК).
  6. Агропромисловий комплекс
  7. Агропромисловий комплекс
  8. Агропромисловий комплекс
  9. Агропромисловий комплекс та його структура
  10. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  11. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  12. Акустичні засоби|кошти| захисту




Переглядів: 437

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вспомагательное оборудование | Тема: Комбайни для проведення прохідницьких робіт. Призначення , класифікація. Нові комбайни прохідницькі.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.