Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Історія розвитку обчислювальної техніки.

Тема: «Введення: предмет, мета дисципліни».

План вивчення:

1. Історія розвитку обчислювальної техніки.

2. Класифікація комп'ютерної техніки.

Мета вивчення:Вивчити історію розвитку обчислювальної техніки, зробити класифікацію комп'ютерної техніки.

Ключові терміни і поняття: інформатика, інформація.

 

Інформатика— це галузь науки, що вивчає структуру і загальні властивості інформації, а також питання, зв'язані з її збором, збереженням, пошуком, переробкою, перетворенням, поширенням і використанням у різних сферах діяльності.

Інформація — це дані і зведення, представлені в різному виді.

Інформація передається від людини до людини, від людини до пристрою, від пристрою до людини, від пристрою до пристрою.

Історія розвитку обчислювальної техніки.

Перші комп'ютери були створені майже піввіку назад, і, хоча вони і займали тоді цілі зали, їхня швидкодія була порівнянна зі швидкодією нинішніх "персоналок"; вони цілком задовольняли потреби великих міністерств і корпорацій. Проте, мініатюризація і прагнення зробити комп'ютери надбанням мас привели до того, що в двадцять перших століть ми входимо не під прапорами з перфокарт, на яких зображені гігантські обчислювальні центри, а розмахуючи барвистими обкладинками комп'ютерних журналів, написаних простою мовою, зрозумілою мільйонам користувачів персональних комп'ютерів.

Чому ж комп'ютери стали такими популярними і перетворилися з релігії одинаків у знаряддя виробництва мільйонів? Чому вони з успіхом вирішують поставлені перед ними і задовольняють причепливі вимоги вчених і відповідають витонченому смакові секретарок? Для того, щоб відповісти на ці й інші питання, я розповім про комп'ютери те, що вважаю потрібним, намагаючись не поглиблюватися в технічні подробиці, і, прошу прощення, не дуже піклуючись про логічність оповідання.

Для початку - історія. У п'ятидесятих – шістдесятих роках фірми виробляючі комп'ютери, що були тоді доступні лише великим компаніям і установам через свої розміри і ціну, сталі прагнути робити комп'ютери, що були б менше і дешевше, ніж у їхніх конкурентів. Це робилося в боротьбі за покупців, у боротьбі за збільшення обсягів продажів. (От вони - переваги капіталістичного суспільства, чи могло таке бути в нас у країні? Ні, у нас робили лише великі комп'ютери - Бесми, і маленькі великі комп'ютери - Месми.) Отож, завдяки винаходові транзисторів, пам'яті на магнітних сердечниках, мініатюризації зовнішніх пристроїв, і, нарешті, появі інтегральних схем, стала можливим поява в 1965 році міні-комп'ютера PDP-8 розміром з холодильник і вартістю 20 тисяч доларів. Далі - більше (у змісті менше). Наприкінці 1970 року був випущений у продаж перший мікропроцесор Intel-4004 - інтегральна схема, інтегральна схема, аналогічна за своїми функціями центральному процесорові великий ЕОМ. Слідом за цим четирьохбітним (скажи зараз якій-небудь дитині фразу "чотири біти" - він буде довго сміятися і заявить : "SEGA Mega Drive II - 16 біт! Це - клас!"), з'явилися восьми бітні (тобто вже майже як "Денді"!) моделі 8008 і 8080, що до кінця сімдесятих стали стандартом комп'ютерної індустрії.

Спочатку ці процесори використовувалися тільки электронщиками-любителями й у різних спеціальних пристроях, але з 1975 року, на основі Intel-8080, стали серійно вироблятися перші персональні комп'ютери. Обсяги їхніх продажів були невисокі, але для абсолютно нового товару комерційний успіх був ошеломляющ. Що ж було причиною цього? Уже тоді, на зорі, успіх "заліза" залежав від програмного забезпечення. Так "хитами" у ті роки стали мова програмування для "чайників" Basic, текстовий редактор WordStar (призначення "гарячих" клавіш якого використовуються дотепер) і табличний процесор VisiCalc, що переріс до дійсного часу в гіганта за назвою Excel. Діловий світ усього світу побачив, що купувати комп'ютери досить вигідно: з їхньою допомогою стало можливо значно ефективніше виконувати бухгалтерські розрахунки, складати документи і так далі. У результаті виявилося, що для багатьох організацій необхідні їм розрахунки можна виконувати не на великих ЕОМ, а на персональних комп'ютерах, що значно дешевше.

Поширення персональних комп'ютерів до кінця сімдесятих років привело до деякого зниження попиту на великі і мини ЕОМ. Це стало предметом серйозного занепокоєння корпорації IBM - провідної компанії по виробництву таких. У 1979 році керівництво фірми вирішило зробити як би дрібний експеримент (щось начебто однієї з десятків робіт, що проводилися у фірмі, по створенню нового обладнання) - спробувати свої сили на ринку персональних комп'ютерів. Щоб на цей експеримент занадто багато грошей, керівництво фірми надало підрозділові, відповідальному за даний проект, небачену у фірмі волю. Зокрема, йому було дозволено не конструювати персональний комп'ютер "з нуля", а використовувати блоки, виготовлені іншими фірмами. І цей підрозділ сповна використовував наданий шанс. Насамперед як основний мікропроцесор комп'ютера був обраний новітній тоді 16-розрядний мікропроцесор Intel-8ПРО88. Його використання дозволило значно збільшити потенційні можливості комп'ютера, тому що новий мікропроцесор дозволяв працювати з 1Мбайтом пам'яті, а всі комп'ютери, що тоді малися, були обмежені 64Кбайтами. У комп'ютері були використані й інші комплектуючих різних фірм, а його програмне забезпечення було доручено розробити невеликій фірмі Microsoft.

У серпні 1981 року новий комп'ютер за назвою IBM PC був офіційно представлений публіці і незабаром після цього він придбав велику популярність у користувачів. Через один-два років комп’ютер IBM PC став стандартом персонального комп'ютера. Зараз такі комп'ютери ("сумісні з IBM PC") складають близько 90% усіх вироблених у світі персональних комп'ютерів. У чому ж причина їхнього феноменального успіху? Якби IBM PC був зроблений так само, як інші існуючі тоді комп'ютери, він би застарів через два-три роки і ми б усі вже давно про нього забули. Але на щастя, у IBM PC була закладена можливість удосконалення його окремих частин і використання нових пристроїв. Фірма IBM зробила комп'ютер не єдиним нероз'ємним пристроєм, а забезпечила можливість його зборки з незалежно виготовлених частин, подібно дитячому конструкторові. При цьому методи сполучення пристроїв з комп'ютером IBM PC не тільки не трималися в секреті, але і були доступні всім бажаючої. Дійсно, персональний комп'ютер дуже нагадує звичайний конструктор: схеми, що керують усіма пристроями - монітором, дисками, принтером, модемом і т.д., реалізовані на окремих платах, що вставляються в стандартні рознімання системної плати - слоти. Весь комп'ютер харчується від єдиного блоку харчування. Цей принцип, названий принципом відкритої архітектури, поряд з іншими достоїнствами забезпечив приголомшливий успіх персональному комп'ютерові IBM.

В даний час індустрія виробництва комп'ютерів і програмного забезпечення для них є однієї з найбільш важливих сфер економіки розвитих країн. Щорічно у світі продаються десятки мільйонів комп'ютерів і ще більше програм для них. Великі виробники комп'ютерної техніки вкладають мільярди доларів у науково-дослідні розробки, а бюджети комп'ютерних ігор перевершують бюджети Голлівудських фільмів. Галузі, зв'язані з комп'ютерами самі бистророзвитковими і прибуткові. У чому ж причина такого стрімкого зростання індустрії персональних комп'ютерів? Одна з причин - їхня невисока вартість (як правило, від декількох сотень до десяти тисяч доларів) і їхня порівняльна вигідність для багатьох ділових застосувань у порівнянні з великими ЕОМ. Але є й інші:

· простота використання, забезпечена діалоговою й інтерактивною взаємодією з програмами, їхнім зручним інтерфейсом (меню, піктограми, завжди доступна докладна "допомога" і так далі);

· щира "персональность" комп'ютера, тобто можливість взаємодії з ним без посередників і обмежень;

· відносно високі можливості по переробці інформації (швидкість обчислень - кілька мільйонів операцій у секунду, велика ємність оперативної пам'яті і магнітних носіїв);

· висока надійність і простота ремонту, засновані на інтеграції компонентів комп'ютера;

· можливість розширення й адаптації до особливостей застосування комп'ютерів - той самий комп'ютер може бути оснащений різними периферійними пристроями і різним програмним забезпеченням;

наявність програмного забезпечення, що охоплює майже всі сфери людської діяльності, а також могутніх систем для розробки нових програм


Читайте також:

  1. III.Цілі розвитку особистості
  2. III.Цілі розвитку особистості
  3. III.Цілі розвитку особистості
  4. ISO 15504. Причини та історія створення
  5. Iсторiя розвитку геодезичного приладознавства
  6. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
  7. VII. ОСНОВНІ ЕТАПИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ У ХХ ст.
  8. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  9. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  10. Агітація за і проти та деякі особливості її техніки.
  11. Агроекологічні проблеми розвитку і шляхи їх розв'язання
  12. Альтернативність у реалізації стратегії розвитку підприємства




Переглядів: 792

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Персональні комп'ютери і робочі станції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.