Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Персональні комп'ютери і робочі станції

Персональні комп'ютери (ПК) з'явилися в результаті еволюції мінікомп’ютеров при переході елементної бази машин з малим і середнім ступенем інтеграції на великі і сверхбільші інтегральні схеми. ПК, завдяки своєї низької вартості, дуже швидко завоювали гарні позиції на комп'ютерному ринку і створили передумови для розробки нових програмних засобів, орієнтованих на кінцевого користувача. Це насамперед - "дружні користувальницькі інтерфейси", а також проблемно-орієнтовані середовища й інструментальні засоби для автоматизації розробки прикладних програм.

Мінікомп’ютери стали прабатьками й іншим напрямком розвитку сучасних систем - 32-розрядних машин. Створення RISC-процесорів і мікросхем пам'яті ємністю більш 1 Мбіт привело до остаточного оформлення настільних систем високої продуктивності, що сьогодні відомі як робочі станції. Первісна орієнтація робочих станцій на професійних користувачів (на відміну від ПК, що на початку орієнтувалися на самого широкого споживача непрофесіонала) привела до того, що робочі станції - це добре збалансовані системи, у яких висока швидкодія сполучиться з великим обсягом оперативної і зовнішньої пам'яті, високопродуктивними внутрішніми магістралями, високоякісною і швидкодіючою графічною підсистемою і різноманітними пристроями введення/висновку. Це властивість вигідна відрізняє робочі станції середнього і високого класу від ПК і сьогодні. Навіть найбільш могутні IBM PC сумісні ПК не в змозі задовольнити зростаючі потреби систем обробки через наявність у їхній архітектурі ряду "вузьких місць".

Проте, швидкий ріст продуктивності ПК на базі новітніх мікропроцесорів Intel у сполученні з різким зниженням цін на ці вироби і розвитком технології локальних шин (VESA і PCI), що дозволяє усунути багато хто "вузькі місця" в архітектурі ПК, роблять сучасні персональні комп'ютери досить привабливою альтернативою робочим станціям. У свою чергу виробники робочих станцій створили виробу так називаного "початкового рівня", що по вартісних характеристиках близькі до високопродуктивних ПК, але усе ще зберігають лідерство по продуктивності і можливостям нарощування. Наскільки успішно удатися ПК на базі процесорів і Pentium бороти проти робітників станцій UNIX, покаже майбутнє, але уже в даний час з'явилося поняття "персональної робочої станції", що поєднує обох напрямків.

Сучасний ринок "персональних робочих станцій" не просто визначити. По суті він являє собою сукупність архітектурних платформ персональних комп'ютерів і робочих станцій, що з'явилися в даний час, оскільки постачальники комп'ютерного устаткування приділяють усе більшу увагу ринкові продуктів для комерції і бізнесу. Цей ринок традиційно вважався вотчиною мінікомп’ютерів і мейнфреймів, що підтримували роботу настільних терміналів з обмеженим інтелектом. У минулому персональні комп'ютери не були досить могутніми і не розташовували достатніми функціональними можливостями, щоб служити адекватною заміною підключених до головної машини терміналів. З іншого боку, робочі станції на платформі UNIX були дуже сильні в науковому, технічному й інженерному секторах і були майже також незручні, як і ПК для того щоб виконувати серйозні офісні додатки. З тих пір ситуація змінилася докорінно. Персональні комп'ютери в даний час мають достатню продуктивність, а робітники станції на базі UNIX мають програмне забезпечення, здатне виконувати більшість функцій, що стали асоціюватися з поняттям "персональної робочої станції". Імовірно, обоє цих напрямку можуть серйозно розглядатися як мережний ресурс для систем масштабу підприємства. У результаті цих змін практично пішли зі сцени старомодні мінікомп’ютери з їхньою патентованою архітектурою і використанням терміналів, що приєднуються до головної машини. В міру продовження процесу рОЗПкрупнення (downsizing) і збільшення продуктивності платформи Intel найбільш могутні ПК (але все-таки частіше відкриті системи на базі UNIX) стали використовуватися як сервери, поступово заміняючи мінікомп’ютери.

Серед інших факторів, що сприяють цьому процесові, варто виділити:

· Застосування ПК стало більш різноманітним. Крім звичайних для цього класу систем текстових процесорів, навіть середній користувач ПК може тепер працювати відразу з декількома прикладними пакетами, включаючи електронні таблиці, бази даних і високоякісну графіку.

· Адаптація графічних користувальницьких інтерфейсів істотно збільшила вимоги користувачів ПК до співвідношення продуктивність/вартість. І хоча оболонка MS Windows може працювати на моделях ПК 386SX з 2 Мбайтами оперативної пам'яті, реальні користувачі хотіли б використовувати всі переваги подібних систем, включаючи можливість комбінування й ефективного використання різних пакетів.

· Широке поширення систем мультимедіа прямо залежить від можливості використання високопродуктивних ПК і робочих станцій з адекватними аудіо і графічними засобами, і обсягами оперативної і зовнішньої пам'яті.

· Занадто висока вартість мнйнфреймів і навіть систем середнього класу допомогла змістити багато розробок в область розподілених систем і систем клієнт-сервер, що багатьох представляються цілком виправданої по економічних рОЗПміннях альтернативою. Ці системи прямо базуються на високонадійних і могутніх робітників станціях і серверах.

На початку представлялося, що необхідність зосередження високої потужності на кожнім робочому місці приведе до переходу багатьох споживачів ПК на UNIX-станції. Це визначалося частково тим, що RISC-процесори, що використовувалися в робочих станціях на базі UNIX, були набагато більш продуктивними в порівнянні з CISC-процесорами, що застосовувалися в ПК, а частково потужністю системи UNIX у порівнянні з MS-DOS і навіть OS/2.

Виробники робочих станцій швидко відреагували на потребу в низько вартісних моделях для ринку комерційних додатків. Потреба у високій потужності на робочому столі, об'єднана з бажанням постачальників UNIX-систем продавати якнайбільше своїх виробів, привела такі компанії як “Sun Microsystems” і “Hewlett Packard” на ринок робочих станцій для комерційних додатків. І хоча значна частина систем цих фірм усе ще орієнтована на технічні додатки, спостерігається безпрецедентний ріст продажів продукції цих компаній для роботи з комерційними додатками, що вимагають усе більшої і більшої потужності для реалізації складних, мережних прикладних систем, включаючи системи мультимедіа.

Це привело до тимчасового відступу виробників ПК на базі мікропроцесорів Intel. Гостра конкуренція з боку виробників UNIX-систем і потреби в підвищенні продуктивності величезної вже інстальованої бази ПК, змусили компанію Intel форсувати розробку високопродуктивних процесорів сімейства і Pentium. Процесори і Pentium, при розробці якого були використані багато підходів, що застосовувалися раніше тільки в RISC-процесорах, а також використання інших технологічних удосконалень, таких як архітектура локальної шини, дозволили постачити ПК достатньою потужністю, щоб скласти конкуренцію робочим станціям у багатьох напрямках ринку комерційних додатків. Правда, для багатьох інших додатків, зокрема, в області складного графічного моделювання, ПК усе ще сильно відстають.




Переглядів: 478

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Історія розвитку обчислювальної техніки. | Структурна схема ПК. Взаємодія основних блоків у процесі роботи.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.