Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Порядок застосування правових наслідків недійсності правочинів.

Особливі правові наслідки окремих видів недійсних правочинів. Обов‘язок законних представників (батьків, опікунів, піклувальників) повертати все одержане за правочином, відшкодовувати вартість чи збитки та моральну шкоду . Підстави для відшкодування збитків у подвійному розмірі внаслідок недійсності правочину.Солідарний обов‘язок представника та другої сторони, з якою він уклав зловмисну угоду, щодо відшкодування збитків та моральної шкоди. Обов‘язок сторони, яка помилилася в результаті власного недбальства, а також сторони, яка необережною поведінкою сприяла помилці, - відшкодувати збитки. Обов‘язок юридичної особи, яка ввела в оману другу юридичну особу щодо свого права на вчинення правочину, який потребує спеціального дозволу (ліцензії) – відшкодувати моральну шкоду.

 

Тема 17. Відповідальність у цивільному праві України

Поняття позитивної та негативної юридичної відповідальності. Поняття цивільно-правової відповідальності та її особливості порівняно з іншими видами цивільно-правової відповідальності. Ознаки цивільно-правової відповідальності. Функції цивільно-правової відповідальності. Принципи цивільно-правової відповідальності: майновий характер, принцип вини, принцип повного відшкодування; принцип презумпції вини боржника тощо.

Підстави виникнення відповідальності в цивільному праві. Склад цивільного правопорушення. Суб’єкти цивільно-правової відповідальності. Умови цивільно-правової відповідальності. Поняття і види шкоди в цивільному праві. Поняття майнової шкоди. Шкода і збитки. Склад (види) збитків (реальні збитки, упущена вигода). Поняття моральної шкоди. Протиправна поведінка як умова відповідальності. Протиправні дії та протиправна бездіяльність в цивільному праві. Обставини, що виключають протиправність. Заподіяння шкоди правомірними діями. Причинний зв'язок між протиправною поведінкою і шкодою. Теорії причинного зв'язку. Поняття вини в цивільному праві та її особливості. Випадки цивільно-правової відповідальності незалежного від вини. Форма вини в цивільному праві та її значення Проста та груба необережність в цивільному праві. Вина потерпілого та її значення для цивільно-правової відповідальності.

Підстави звільнення боржника від відповідальності. Поняття випадку і непереборної сили.

Види цивільно-правової відповідальності. Договірна та позадоговірна відповідальність. Часткова, солідарна і субсидіарна відповідальність в цивільному праві. Відповідальність за дії третіх осіб. Поняття і види регресних вимог. Цивільно-правові санкції. Значення терміна "санкція" в цивільному праві. Види санкцій в цивільному праві. Конфіскаційні, штрафні, компенсаційні санкції.

Обсяг цивільно-правової відповідальності. Визначення розміру заподіяної шкоди, збитків. Повне відшкодування завданої шкоди як принцип цивільно-правової відповідальності. Підвищена цивільно-правова відповідальність. Обмежена цивільно-правова відповідальність. Значення вини кредитора (потерпілого) при визначенні розміру цивільно-правової відповідальності.

 

Тема 18. Право власності в системі речових прав

Поняття речового права. Особливості речового права. Система речового права. Речові права як абсолютні суб’єктивні цивільні права. Види речових прав.

Поняття власності як суспільних відносин та її значення. Поняття права власності як центрального в системі речових прав. Правове регулювання відносин власності на Україні. Поняття права власності як правового інституту (право власності в об'єктивному значенні), його структура. Роль та місце правового інституту власності в системі права. Форми власності та їх класифікація за законодавством України. Поняття права власності Українського народу, права державної та комунальної власності. Поняття права приватної власності.

Поняття права власності як суб'єктивного цивільного права. Суб’єкти права власності. Зміст суб'єктивного права власності. Правомочності власника. Добросовісне та недобросовісне володіння та користування майном.

Принципи права власності. Непорушність права власності як загальна засада цивільного права. Загальні правила та межі здійснення права власності.

Підстави виникнення права власності та їх класифікація: створення нового нерухомого майна; переробка речі; збирання загальнодоступних дарів природи; знаходження безхазяйної речі; заволодіння річчю, від якої відмовився власник; знахідка; затримання бездоглядної домашньої тварини; знаходження скарбу; приватизація державного та комунального майна; інші підстави набуття права власності. Поняття набувальної давності як підстави набуття права власності.

Момент виникнення права власності у набувача за договором.

Припинення права власності. Підстави припинення права власності: відчуження власником свого майна; відмови власника від права власності; припинення права власності на майно, яке за законом не може належати цій особі; знищення майна; викуп пам'яток історії та культури; викуп земельної ділянки у зв'язку із суспільною необхідністю; викупу нерухомого майна у зв'язку з викупом з метою суспільної необхідності земельної ділянки, на якій воно розміщене; звернення стягнення на майно за зобов'язаннями власника; реквізиція; конфіскація; припинення юридичної особи, смерть власника; інші підстави припинення права власності.

Ризик випадкового знищення або випадкового пошкодження майна.

Поняття довірчої власності. Інститут довірчої власності та його елементи в зарубіжних правових системах.

 

Тема 19.Форми власності в Україні

Право приватної власності. Суб‘єкти та об‘єкти права приватної власності. Підстави виникнення та припинення права приватної власності. Здійснення права приватної власності.

Право державної власності. Суб'єкти та об‘єкти права державної власності. Підстави виникнення та припинення права державної власності. Здійснення права державної власності. Управління державним майном. Право повного господарського відання. Право оперативного управління.

Право комунальної власності. Суб'єкти та об‘єкти права комунальної власності. Підстави виникнення та припинення права комунальної власності. Здійснення права комунальної власності.

 

Тема 20. Види власності в Україні

Право власності Українського народу. Суб‘єкти та об‘єкти права власності Українського народу. Підстави виникнення та припинення права власності Українського народу. Здійснення права власності Українського народу.

Спільна власність. Суб‘єкти та об‘єкти права спільної власності. Підстави виникнення та припинення права спільної власності. Здійснення права спільної власності. Право інтелектуальної власності. Суб‘єкти та об‘єкти права інтелектуальної власності. Підстави виникнення та припинення права інтелектуальної власності. Здійснення права інтелектуальної власності.

Довірча власність. Суб‘єкти та об‘єкти права довірчої власності. Підстави виникнення та припинення права довірчої власності. Здійснення права довірчої власності. Змішана власність.

 


Читайте також:

  1. I. Застосування похідної та інтеграла до роз’язування задач елементарної математики.
  2. I.1. Порядок збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок додаткових внесків у разі закритого (приватного) розміщення акцій
  3. III. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКІВ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  4. IV ПОРЯДОК ПРОВЕДЕНИЯ ОПРОБОВАНИЯ ТОРМОЗОВ
  5. The peace – порядок
  6. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  7. V. Порядок подання роботи на рецензiю i захист роботи
  8. V. Порядок подання скарги
  9. V. ПОРЯДОК ПОТОЧНОГО ТА ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ
  10. V. Порядок прийому заяв та документів для участі у конкурсному відборі до НАУ
  11. VIII. Порядок розгляду скарг
  12. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.




Переглядів: 266

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗМІСТ НАУКИ ЗА ТЕМАМИ | Тема 21. Права на чуже майно

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.