Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Тема 21. Права на чуже майно

Поняття обмежених речових прав (прав на чуже майно ( речі). Юридичні ознаки речових прав. Абсолютний характер речових прав. Види речових прав. Володіння як самостійний цивільно-правовий інститут. Теорії володіння в науці цивільного права. Суб’єктивна теорія володіння. Об’єктивна теорія володіння. Види володіння. Безпосереднє та опосередковане володіння. Самостійне і несамостійне володіння. Одноособове, часткове володіння та співволодіння. Суб’єктивний та об’єктивний елементи права володіння. Підстави виникнення володіння. Суб’єкти володіння. Права фактичного володільця майном. Підстави припинення права володіння.

Право користування чужим майном (сервітут). Поняття та особливості сервітуті. Підстави виникнення сервітуту. Підстави припинення сервітуту. Види сервітутів: земельні, водні, дорожні, міські, сільські, публічні, приватні, позитивні, негативні, особисті. Узус та узуфрукт як види сервітутів.

Право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис). Підстави виникнення емфітевзису. Права та обов’язки емфітевти та власника земельної ділянки. Право користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій). Підстави виникнення та припинення суперфіцію. Права та обов’язки суперфіціарія та власника земельної ділянки.

Тема 22. Право інтелектуальної власності: загальні положення

Інтелектуальна власність як об’єкт правової охорони. Поняття і система права інтелектуальної власності. Система джерел права інтелектуальної власності. Національне законодавство про інтелектуальну власність. Міжнародно-правова охорона інтелектуальної власності.

Об’єкти права інтелектуальної власності та їх види. Суб’єкти права інтелектуальної власності. Сутність суб’єктивних прав інтелектуальної власності. Особисті немайнові права інтелектуальної власності. Майнові права інтелектуальної власності. Цивільно-правові засоби захисту права інтелектуальної власності. Загальні та спеціальні способи захисту права інтелектуальної власності.

Правова охорона нетрадиційних результатів інтелектуальної діяльності. Поняття та ознаки наукового відкриття. Суб’єкти наукового відкриття та їх права.

Компонування інтегральної мікросхеми (ІМС) як об’єкт права інтелектуальної власності. Суб’єкти права інтелектуальної власності на компонування ІМС. Права автора компонування ІМС.

Правова охорона раціоналізаторських пропозицій. Правова охорона селекційних досягнень.

Правова охорона комерційної таємниці. Поняття комерційної таємниці. Вимоги до комерційної таємниці. Співвідношення понять “комерційна таємниця” та “конфіденційна інформація”. Види інформації, що не можуть становити комерційну таємницю. Суб’єкти права на комерційну таємницю. Майнові права на комерційну таємницю. Обмеження права на комерційну таємницю. Цивільно-правовий захист права на комерційну таємницю.

 

Тема 23. Авторське право та суміжні права (загальні положення)

Поняття і система авторського права. Джерела авторського права. Національне законодавство про авторське право та суміжні права. Міжнародно-правова охорона авторських та суміжних прав.

Об’єкти авторського права. Твір як предмет авторського права. Твори, які не є об’єктами авторського права. Суб’єкти авторського права. Суб’єктивні права автора. Особисті немайнові права автора. Майнові права автора. Обмеження виключних авторських прав. Оформлення авторських прав. Строки дії авторських прав. Цивільно-правовий захист авторських прав.

Поняття суміжних прав. Об’єкти суміжних прав. Суб’єкти суміжних прав. Виникнення та здійснення суміжних прав. Права виконавців творів. Права виробників фонограм та відеограм. Права організацій мовлення. Строки цивільно-правової охорони суміжних прав. Цивільно-правовий захист суміжних прав.

 

Тема 24. Право промислової власності (патентне право)

Поняття та система патентного права. Джерела патентного права. Національне законодавство про право промислової власності. Міжнародно-правова охорона промислової власності. Об’єкти патентного права. Поняття патентоздатності. Винахід як об’єкт права промислової власності. Корисна модель як об’єкт патентного права. Промисловий зразок: поняття, ознаки, промислова придатність. Суб’єкти патентного права. Права авторів винаходу, корисної моделі, промислового зразка. Оформлення патентних прав. Строки дії патенту. Цивільно-правовий захист патентних прав.

 

Тема 25. Цивільно-правова охорона засобів індивідуалізації товарів і послуг

Правова охорона комерційного (фірмового) найменування. Поняття комерційного (фірмового) найменування та його ознаки (істинність, виключність, постійність). Суб’єкти прав на комерційне найменування. Зміст права на комерційне найменування. Абсолютність права на комерційне найменування. Цивільно-правовий захист права на комерційне найменування. Правова охорона торговельної марки. Поняття торговельної марки (знака для товарів і послуг). Умови визнання позначень торговельними марками. Позначення, котрі не можуть одержати правової охорони. Суб’єкти права на торговельну марку. Оформлення права на торговельну марку. Зміст права на торговельну марку.Правова охорона права на географічне зазначення (зазначення походження товару). Поняття географічного зазначення. Умови правової охорони географічного зазначення. Суб’єкти права на географічне зазначення. Зміст права інтелектуальної власності на географічне зазначення.

 

Тема 26. Цивільно-правовий захист права власності та інших речових прав

Поняття цивільно-правового захисту права власності. Принципи захисту права власності та інших речових прав. Система способів захисту права власності в цивільному праві. Загальні способи захисту права власності. Витребування майна з чужого незаконного володіння (віндикація). Суб’єкти та умови віндикації. Витребування майна від добросовісного набувача. Розрахунки при витребуванні майна з чужого незаконного володіння.

Захист прав власника від порушень, не поєднаних з позбавленням володіння (негаторний позов). Суб’єкти та умови пред’явлення негаторного позову. Захист прав володільця, який не є власником.

Зобов’язально-правові способи захисту права власності.

Відповідальність державних органів за шкоду, завдану власнику виданням актів, що порушують права власників та іншими неправомірними діями.


Читайте також:

  1. D (правая) S (левая)
  2. I. ТЕОРИЯ И ИСТОРИЯ ГОСУДАРСТВА И ПРАВА
  3. II. Права та обов'язки адміністрації організації, що проводить туристську подорож
  4. II. ТЕОРИЯ ГОСУДАРСТВА И ПРАВА
  5. IV. Обов'язки і права керівника та заступника керівника подорожі
  6. XV. Реалізація права вступників на вибір місця навчання
  7. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.
  8. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  9. АВТОРСЬКЕ ПРАВО І СУМІЖНІ ПРАВА
  10. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
  11. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
  12. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ




Переглядів: 332

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок застосування правових наслідків недійсності правочинів. | ЧАСТИНА ДРУГА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.