Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ЧАСТИНА ДРУГА

Тема 27. Загальні положення про зобов’язання

Поняття зобов’язального права. Відмінності зобов’язального права від речового та зобов’язальних правовідносин від речових. Відносний характер зобов’язальних правовідносин. Система зобов’язального права.

Значення зобов'язань в цивільному обороті в умовах ринкової економіки. Поняття зобов’язання та його ознаки. Система зобов'язань. Види зобов’язань. Односторонні та взаємні зобов’язання. Підстави виникнення зобов'язань.

Елементи зобов’язання. Суб’єкти зобов’язання. Поняття кредитора і боржника в зобов’язанні. Об’єкт зобов’язання. Юридичний та матеріальний об’єкти зобов’язання. Предмет зобов’язання. Зміст зобов’язання. Право вимоги кредитора. Обов’язок виконання боржника.

Сторони у зобов’язання. Треті особи в зобов’язаннях. Множина осіб у зобов'язаннях. Солідарні, часткові і субсидіарні зобов'язання.

Зобов'язання на користь третьої особи. Зобов'язання, які пов‘язані з особою боржника або кредитора. Зміна сторін в зобов'язанні. Підстави для заміни кредитора. Поняття та загальні правила здійснення цесії. Правові наслідки цесії. Заміна боржника у зобов’язанні (переведення боргу).

Поняття регресного зобов’язання. Умови виникнення регресного зобов’язання.

Припинення зобов’язання. Підстави припинення зобов’язань: належне виконання, передання відступного, зарахування зустрічних однорідних вимог, домовленість сторін, прощення боргу, поєднання боржника і кредитора в одній особі, смерть фізичної особи, ліквідація юридичної особи.

 

Тема 28. Виконання зобов'язання

Поняття та принципи виконання зобов’язань. Принципи виконання зобов'язання. Належне виконання зобов'язання. Сутність принципів належного виконання, реального виконання, співпраці, економічності, стабільності. Дотримання добросовісності і розумності, звичаїв ділового обороту при виконанні зобов'язання.

Загальні умови виконання зобов’язання. Предмет виконання зобов'язання. Виконання альтернативних і факультативних зобов'язань. Суб'єкт виконання зобов'язання. Виконання кредитору і третій особі. Виконання обов’язку боржника іншою особою. Строки виконання зобов'язання. Виконання зобов'язання, в якому строк виконання не встановлений або визначений моментом пред’явлення вимоги. Дострокове виконання. Місце виконання зобов'язання. Спосіб виконання. Зустрічне виконання зобов’язання. Виконання грошового зобов'язання. Валюта виконання грошового зобов'язання. Черговість погашення вимог за грошовим зобов’язанням.

Підтвердження виконання зобов’язання. Правові наслідки порушення зобов’язання. Прострочення боржника. Наслідки прострочення кредитора. Відшкодування збитків та сплата неустойки. Відповідальність за порушення грошового зобов’язання. Сплата процентів за користування чужими грошовими коштами.

 

Тема 29. Забезпечення виконання зобов’язань у цивільному праві України

Поняття забезпечення зобов’язань. Види способів забезпечення зобов’язань. Форма правочину щодо забезпечення виконання зобов'язання. Загальні умови забезпечення виконання зобов'язання.

Поняття, форми та види неустойки. Штраф і пеня. Виключна, залікова, альтернативна та штрафна неустойка. Предмет неустойки. Поняття та умови застосування завдатку. Притримання як спосіб забезпечення зобов’язань.

Порука та підстави її застосування. Поняття договору поруки. Права та обов’язки поручителя. Припинення поруки. Поняття та загальні положення про гарантію. Строки дії гарантії. Права та обов’язки гаранта.

Поняття та підстави виникнення застави. Предмет застави. Види застави. Договір застави. Правові наслідки невиконання зобов’язання, забезпеченого заставою. Припинення застави.

 

Тема 30. Цивільно-правовий договір

Поняття договору та його значення в цивільному обороті. Ознаки договору як юридичного факту. Принципи договору. Обов’язковість договору. Сутність принципу свободи договору.

Структура договору як зобов’язального правовідношення. Структура договору як правового документу. Функції договору, як правового засобу регулювання відносин.

Класифікація цивільно-правових договорів. Види договорів: односторонні та взаємні; попередні та основні; договори на користь сторін та користь третіх осіб в договорі; мінові та ризикові; реальні та консенсуальні; примірні; типові; публічні; договори приєднання.

Зміст договору. Істотні, звичайні та випадкові умови договору. Тлумачення умов договору.

Форма договору. Правила визначення належної форми договору.

Стадії укладення договору. Момент укладення договору. Пропозиція укласти договір (оферта). Вимоги до оферти. Відповідь про прийняття пропозиції укласти договір (акцепт). Строки відповіді на оферту та наслідки їх порушення.

Врегулювання переддоговірних спорів. Підстави, порядок, форма та правові наслідки зміни або розірвання договору.

 

Тема 31. Договір купівлі продажу

Поняття договору купівлі-продажу. Загальна видова характеристика договору купівлі-продажу. Види договорів купівлі-продажу (поставки, роздрібної купівлі-продажу, контрактації сільськогосподарської продукції, постачання енергетичними та іншими ресурсами, міни, оптової торгівлі, біржової торгівлі, аукціонної торгівлі, купівлі-продажу в процесі приватизації, зовнішньоекономічні договори купівлі-продажу, бартеру тощо).

Основні джерела правового регулювання відносин купівлі-продажу. Значення Конвенції ООН 1980 р. про договори міжнародної купівлі-продажу товарів. Правила ІНКОТЕРМС та регулювання відносин купівлі-продажу.

Елементи договірного зобов’язання купівлі-продажу. Сторони договору купівлі-продажу. Предмет договору купівлі продажу. Вимоги до якості предмета купівлі-продажу. Форма договору купівлі-продажу. Істотні умови договору купівлі-продажу. Права та обов’язки продавця. Права та обов’язки покупця. Правові наслідки порушення договору купівлі-продажу. Право покупця, який придбав товар неналежної якості.

Захист прав споживачів в Україні.

Тема 32. Договір міни

Поняття договору міни та його видова характеристика. Елементи договірного зобов’язання міни. Сторони договору міни. Предмет договору міни. Форма договору міни. Права та обов’язки покупця. Права та обов’язки продавця за договором міни. Відповідальність за порушення зобов’язання з договору міни

 

Тема 33. Договір поставки

Поняття договору поставки. Загальна видова характеристика договору поставки. Джерела правового регулювання договору поставки. Правила ІНКОТЕРМС та договір поставки.

Сторони та суб’єкти поставки. Предмет поставки. Вимоги до якості, кількості, комплектності предмета поставки. Форма договору поставки. Строки в договорах поставки. Наслідки прострочення та дострокової поставки товару (продукції). Порядок реалізації договору поставки. Права та обов’язки постачальника. Права та обов’язки покупця. Правові наслідки порушення договору поставки (наслідки порушення умов щодо якості, кількості, комплектності предмета поставки, щодо строків поставки). Неустойка в договорі поставки.

 

Тема 34. Договір дарування

Поняття договору дарування. Загальна видова характеристика договору дарування. Сторони договору дарування. Предмет договору дарування. Форма договору дарування. Правові наслідки порушення форми договору дарування.

Права та обов’язки сторін у договорі дарування. Дарування з обов’язком передати дарунок у майбутньому. Встановлення обов’язку обдаровуваного на користь третьої особи. Підстави для розірвання договору дарування на вимогу дарувальника. Договір про пожертву.

 

Тема 35. Договір ренти

Поняття договору ренти. Загальна видова характеристика договору ренти. Елементи договірного зобов’язання ренти. Сторони в договорі ренти. Предмет договору ренти. Поняття та особливості ренти (рентних платежів). Форма і розмір ренти. Істотні умови договору ренти. Права та обов’язки одержувача ренти. Права та обов’язки платника ренти. Підстави для відмови платника безстрокової ренти від договору. Підстави розірвання договору на вимогу одержувача безстрокової ренти. Ризик випадкового знищення чи пошкодження майна в договорі ренти

 

Тема 36. Договір довічного утримання (догляду)

Поняття договору довічного утримання (догляду). Загальна видова характеристика договору довічного утримання. Сторони в договорі довічного утримання. Предмет договору довічного утримання. Форма договору довічного утримання. Права та обов’язки відчужувача. Права та обов’язки набувача. Підстави та порядок зміни набувача за договором довічного утримання. Підстави для розірвання договору довічного утримання. Правові наслідки смерті фізичної особи або припинення юридичної особи – набувача за договором довічного утримання.

 

Тема 37. Договір найму (оренди)

Поняття договору найму. Загальна видова характеристика договору найму. Види договорів найму (прокату, найму (оренди) земельної ділянки, найму будівлі або іншої капітальної споруди, найму (оренди) транспортного засобу, оренди державного та комунального майна, лізингу ). Джерела правового регулювання найму.

Елементи договірного зобов’язання найму. Сторони в договорі найму. Предмет договору найму. Строки в договорі найму. Істотні умови договору найму. Права та обов’язки наймача. Переважні права наймача. Права та обов’язки наймодавця. Юридична доля поліпшень майна, що зроблені наймачем. Підстави для розірвання договору найму на вимогу наймача або на наймодавця. Піднайм. Припинення договору найму. Правові наслідки порушення умов договору підряду.

 

Тема 38 . Договір позички

Поняття договору позички. Сторони договору позички. Предмет позички. Форма договору позички. Строки в договорі позички. Права та обов’язки позичкодавця та користувача. Правові наслідки невиконання обов’язку передати річ у користування. Правові наслідки неповернення речі після закінчення строку позички. Право позичкодавця на відчуження речі. Розірвання та припинення договору позички.

Тема 39 . Договір підряду

Поняття договору підряду. Загальна видова характеристика договору підряду. Джерела правового регулювання підрядних відносин. Види договорів підряду (побутового підряду, будівельного підряду, підряду на капітальне будівництво, зовнішньоекономічні підрядні операції з давальницькою сировиною, на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та технологічних робіт).

Елементи договірного зобов’язання підряду. Сторони в договорі підряду. Предмет договору підряду. Істотні умови договору підряду. Ціна та кошторис у договорі підряду. Види кошторису. Наслідки перевищення підрядником твердого та приблизного кошторису. Права та обов’язки замовника. Права та обов’язки підрядника. Якість роботи в договорі підряду. Ризики та строки позовної давності в договорах підряду. Правові наслідки порушення умов договору підряду.

Тема 40. Договори з надання послуг

Поняття договору з надання послуг. Загальна видова характеристика договорів з надання послуг. Джерела правового регулювання відносин з надання послуг. Види договорів з надання послуг в Цивільному кодексі України. Сторони договору з надання послуг. Предмет договору з надання послуг. Поняття послуги та її особливості як об’єкта цивільних прав. Основні права та обов’язки замовника за договором з надання послуг. Основні права та обов’язки виконавця за договором з надання послуг. Відповідальність за порушення умов договору з надання послуг.

Тема 41. Договір доручення

Поняття договору доручення. Загальна видова характеристика договору доручення. Сторони договору доручення. Форма договору доручення. Предмет договору доручення. Правові наслідки правочинів, вчинених повіреним. Зміст договору доручення. Істотні умови договору доручення. Права та обов’язки довірителя. Права та обов’язки повіреного. Виконання доручення. Припинення договору доручення та його юридичні наслідки

 

Тема 42. Договір комісії

Поняття договору комісії. Загальна видова характеристика договору комісії. Сторони договору комісії. Форма договору комісії. Істотні умови. Права та обов’язки комітента. Права та обов’язки комісіонера. Комісійна плата. Правові наслідки відступу комісіонера від вказівок комітента. Підстави та порядок відмови комітента та комісіонера від договору комісії.

Поняття комерційного посередництва. Поняття агентського договору. Права та обов’язки комерційного агента та принципала за агентським договором.

Тема 43.Договір управління майном

Поняття договору управління майном. Загальна видова характеристика договору управління майном. Сторони договору управління майном. Форма договору управління майном. Предмет договору управління майном. Строки в договорі управління майном. Істотні умови договору управління майном. Права та обов’язки установника управління. Права та обов’язки управителя. Вигодонабувач в договорі управління майном. Підстави припинення договору управління майном.

 

Тема 44. Договір перевезення

Поняття та види транспортних договорів. Поняття договору перевезення вантажу. Поняття договору перевезення пасажира та багажу. Поняття договору чартеру (фрахтування). Поняття провізної плати. Строки в договорах перевезення вантажу, пасажира та багажу. Права та обов’язки перевізника. Права та обов’язки пасажира, відправника. Відповідальність за зобов'язаннями, що випливають із перевезень. Страхування вантажів, пасажирів і багажу. Відповідальність перевізника за заподіяння смерті або ушкодження здоров'я пасажира.

Тема 45. Договір зберігання

Поняття договору зберігання. Загальна видова характеристика договору зберігання. Види договорів зберігання. Форма договору зберігання. Сторони в договорі зберігання. Предмет договору зберігання. Права та обов’язки зберігача. Права та обов’язки поклажодавця. Строки в договорі зберігання. Плата за зберігання. Зміна умов зберігання. Правові наслідки порушення умов договору зберігання.

Особливості зберігання на товарному складі. Складські документи. Поняття подвійного складського свідоцтва. Зберігання речей у ломбарді. Зберігання речей у камерах схову та гардеробах організацій. Поняття договору охорони.

 

Тема 46. Договір страхування

Поняття договору страхування. Загальна видова характеристика договору страхування. Види страхування. Форма договору страхування. Сторони в договорі страхування. Треті особи в договорі страхування. Поняття співстрахування та перестрахування. Предмет договору страхування. Істотні умови договору страхування. Права та обов’язки страховика. Права та обов’язки страхувальника. Умови та порядок здійснення страхової виплати. Підстави припинення договору страхування.

 

Тема 47. Кредитно-розрахункові відносини

Поняття кредитно-розрахункових відносин. Правове регулювання кредитно-розрахункових відносин. Форми розрахунків. Форми безготівкових розрахунків. Розрахунки платіжними дорученнями. Розрахунки акредитивами. Поняття відкличного та безвідкличного акредитиву. Розрахунки за інкасовими дорученнями. Розрахунки із застосуванням розрахункових чеків.

Поняття кредитного договору. Сторони кредитного договору. Форма кредитного договору. Предмет кредитного договору. Відмова кредитодавця від надання кредиту. Відмова позичальника від одержання кредиту.

Поняття комерційного кредиту.

 

Тема 48. Договір позики

Поняття договору позики. Загальна видова характеристика договору позики. Форма укладення договору позики. Оспорювання договору позики Сторони в договорі позики. Предмет договору позики. Істотні умови договору позики. Обов’язки позичальника. Проценти за договором позики. Правові наслідки порушення договору позичальником. Порядок заміни боргу позиковим зобов’язанням.

Поняття кредитного договору. Поняття комерційного кредиту.

Тема 49. Банківські договори

Види банківських договорів. Поняття договору банківського вкладу. Види банківських вкладів. Сторони та треті особи в договорі банківського вкладу. Поняття ощадної книжки та ощадного (депозитного) сертифікату. Проценти на банківський вклад.

Поняття договору банківського рахунка. Види банківських рахунків. Сторони в договорі банківського рахунка. Порядок укладення договору банківського рахунка. Права та обов’язки банка і клієнта. Кредитування рахунка. Проценти за користування коштами, що знаходяться на рахунку. Правові наслідки неналежного виконання банком операцій за рахунком клієнта. Поняття банківської таємниці. Підстави та порядок розірвання договору банківського рахунка.

 

Тема 50. Договір факторингу

Поняття договору факторингу. Сторони договору факторингу. Предмет договору факторингу. Форма договору факторингу. Права фактора. Права клієнта за договором факторингу. Відповідальність клієнта перед фактором. Виконання боржником грошової вимоги факторові. Відступлення фактором права грошової вимоги третій особі. Захист прав боржника.

 

Тема 51. Договори щодо розпорядження майновими правами


Читайте також:

  1. I. Вступна частина
  2. I. Грецький період (друга половина VII — середина
  3. II Основна частина
  4. II Основна частина
  5. II Основна частина
  6. II частина
  7. II частина.
  8. II. Основна частина
  9. II. Основна частина
  10. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  11. III Заключна частина
  12. III Заключна частина




Переглядів: 417

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 21. Права на чуже майно | Інтелектуальної власності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.