Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Інтелектуальної власності

Поняття та види договорів щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності. Поняття ліцензії на використання об’єкта права інтелектуальної власності. Види ліцензій. Порядок видачі ліцензії на використання об’єкта права інтелектуальної власності. Поняття ліцензійного договору. Сторони ліцензійного договору. Предмет ліцензійного договору. Типовий ліцензійний договір. Умови ліцензійного договору. Строки ліцензійного договору. Особливості договору про створення за замовленням і використання об’єкта права інтелектуальної власності. Поняття договору про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності.

Умови та порядок державної реєстрації договорів щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності.

 

Тема 52. Договір комерційної концесії

Поняття договору комерційної концесії. Сторони договору комерційної концесії. Предмет договору комерційної концесії. Форма та порядок державної реєстрації договору комерційної концесії. Поняття комерційної субконцесії. Права та обов’язки правоволодільця за договором комерційної концесії. Права та обов’язки користувача за договором комерційної концесії. Особливі умови в договорах комерційної концесії. Зміна сторін в договорі комерційної концесії. Зміна торговельної марки чи іншого позначення правоволодільця та її наслідки. Наслідки припинення права, користування яким надано за договором комерційної концесії. Зміна та припинення договору комерційної концесії.

 

Тема 53.Зобов’язання щодо спільної діяльності

Поняття спільної діяльності. Форми спільної діяльності. Поняття договору про спільну діяльність. Форма договору про спільну діяльність. Порядок визначення предмета договору про спільну діяльність.

Поняття договору простого товариства. Правовий режим спільного майна учасників за договором простого товариства. Права учасників договору простого товариства. Ведення спільних справ учасників договору простого товариства. Підстави припинення договору простого товариства.

Тема 54. Недоговірні зобов’язання в цивільному праві

Поняття недоговірних зобов’язань в цивільному праві. Система недоговірних зобов’язань в новому Цивільному кодексі України. Підстави виникнення недоговірних зобов’язань. Зобов’язання з односторонніх дій. Зобов’язання з публічної обіцянки винагороди. Зобов’язання, що виникають зі створення загрози (життю, здоров’ю, майну). Зобов’язання з набуття, збереження майна без достатньої правової підстави. Зобов’язання з відшкодування шкоди , завданої внаслідок недоліків товарів, робіт, послуг. Поняття зобов’язань із заподіяння шкоди.

 

Тема 55. Поняття та система деліктних зобов’язань

Поняття деліктних зобов’язань (деліктів у цивільному праві). Система деліктних зобов’язань у цивільному кодексі України. Загальні умови виникнення зобов’язання із заподіяння шкоди (деліктних зобов’язань). Майнова шкода як умова виникнення деліктного зобов’язання. Протиправне діяння та причинний зв'язок як умови виникнення деліктного зобов’язання. Вина в деліктних зобов’язаннях. Виникнення деліктного зобов’язання незалежно від вини особи, котра заподіяла шкоду. Зобов’язання по відшкодуванню моральної шкоди.

Відшкодування шкоди, завданої у стані крайньої необхідності. Особливості зобов’язань з відшкодування шкоди, завданої органами державної влади або їх посадовими особами. Спеціальні умови виникнення зобов’язання з відшкодування шкоди, завданої незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури та суду.

Особливості відповідальності за шкоду, завдану джерелом підвищеної небезпеки. Поняття джерела підвищеної небезпеки.

Зобов’язання по відшкодуванню шкоди, завданої життю та здоров’ю фізичної особи.

Особливості зобов’язань по відшкодуванню шкоди, завданої особами, котрі не мають повної дієздатності.

 

Тема 56. Загальні положення спадкового права

Поняття спадкового права України. Система спадкового права як цивільно-правового інституту. Основні поняття спадкового права. Суб’єкти спадкових відносин. Поняття спадкодавця. Поняття спадкоємців. Усунення від права на спадкування. Час відкриття спадщини. Місце відкриття спадщини.

Поняття та склад спадщини. Спадковий акти. Спадковий пасив. Права та обов’язки, що не входять до складу спадщини. Особливості спадкування права на; земельну ділянку, на вклад у банку (фінансовій установі), на одержання страхових виплат.

Поняття спадкового договору. Сторони спадкового договору. Вимоги до форми спадкового договору. Предмет спадкового договору. Права та обов’язки набувача та відчужувача за спадковим договором. Забезпечення виконання спадкового договору.

 

Тема 57.Спадкування за заповітом

Поняття заповіту. Зміст заповіту. Принцип свободи заповіту та його обмеження. Право на обов’язкову частку у спадщині. Вимоги до форми заповіту. Посвідчення заповіту нотаріусом. Посвідчення заповіту іншою посадовою, службовою особою. Посвідчення заповіту при свідках. Види заповітів. Заповіт з умовою. Секретний заповіт. Спільний заповіт подружжя. Порядок скасування та зміни заповіту.

Поняття заповідального відказу. Предмет заповідального відказу. Заповідальне покладання.

Підстави нікчемності заповіту та визнання його недійсним в судовому порядку.

 

Тема 58. Спадкування за законом

Умови спадкування за законом. Черги спадкоємців за законом. Поняття почерговості спадкування. Спадкування за правом представлення. Поняття спадкової трансмісії. Розмір часток спадкоємців за законом у спадщині.

Зміна черговості одержання права на спадкування. Зміна черговості спадкування за договором між спадкоємцями. Підстави для зміни черговості спадкування за рішенням суду.

 

Тема 59. Реалізація спадкових прав

Право на прийняття спадщини. Порядок прийняття спадщини спадкоємцем, котрий постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини. Подання заяви про прийняття спадщини. Строки прийняття спадщини та наслідки їх пропущення. Неприйняття спадщини. Порядок відмови від спадщини. Відмова від спадщини на користь іншої особи. Правові наслідки відмови від спадщини.

Охорона спадкового майна та управління спадщиною. Виконавець заповіту та його повноваження. Оформлення права на спадщину. Порядок і строки видачі свідоцтва про право на спадщину.

 

Тема 60. Правове регулювання цивільних відносин з участю нерезидентів в Україні

Поняття нерезидентів в цивільних правовідносинах. Право, яке підлягає застосуванню до цивільно-правових відносин за участю нерезидентів. Обсяг іноземного права, що підлягає застосуванню. Встановлення змісту норм іноземного права. Зворотне відсилання та відсилання до права третьої країни. Колізійні норми щодо осіб. Особистий закон фізичної особи. Цивільна правосуб‘єктність іноземців в Україні. Особистий закон юридичної особи. Цивільна правосуб‘єктність іноземної юридичної особи в Україні. Національний режим діяльності іноземних юридичних осіб в Україні. Участь держави в цивільно-правових відносинах з нерезидентами. Колізійні норми щодо правочинів. Захист особистих немайнових прав. Колізійні норми щодо прав інтелектуальної власності. Загальні положення про колізійні норми зобов‘язального права. Зобов‘язання внаслідок заподіяння шкоди у відносинах з нерезидентами.

 


ПЛАНИ СЕМІНАРСЬКИХ (ПРАКТИЧНИХ, ЛАБОРАТОРНИХ) ЗАНЯТЬ


Читайте також:

  1. А) Відносини власності і форми господарювання в сільському господарстві
  2. А/. Право власності.
  3. Авторське право і право власності на матеріальний об’єкт, в якому втілено твір
  4. Адміністративний захист об’єктів інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції
  5. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
  6. Адміністративно-правовий захист права інтелектуальної власності
  7. Акти законодавства ЄС у сфері інтелектуальної власності
  8. Арбітраж у сфері інтелектуальної власності за законодавством України.
  9. Б/. Право приватної власності.
  10. В. Усунення перешкод у здійсненні права власності – негаторний позов. (ст. 391 ЦКУ).
  11. Важливими джерелами набуття приватної власності є
  12. Вартість є однією з основних ознак товару. Щоб продати права на об'єкти інтелектуальної власності чи ви­користати їх у власному виробництві, необхідно визначити їхню вартість.




Переглядів: 318

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЧАСТИНА ДРУГА | Перший семестр

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.