Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ОБ'ЄКТИ КУЛЬТОВОГО, КУЛЬТУРНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ

89(48—52). Умовні знаки культових будівель (церкви, костьоли тощо), застосовують­ся для зображення цих об'єктів, незалежно від наявності на них хрестів, півмісяців або інших релігійних символів.

90(45). В умовних знаках церков, костьолів, кірх перехрещення хреста повинно відпо­відати положенню найвищого із куполів (бань). Якщо два куполи церкви або костьолу мають однакову висоту, тоді в їхньому позначенні розміщують два хрести.

На планах масштабів 1:2000, 1:1000 і 1:500 в умовних знаках церков, костьолів, кірх, мечетей відповідно до їх місцеположення розташовують позначення куполів або мінаретів.

91(49). При зображенні мечетей виділяють башти-мінарети і куполи головних буді­вель. При цьому мінарети, які виражаються в масштабі, зображують лінією контуру їх основи разом з підписом мінарет, або мінар., а ті, що не виражаються в масштабі (1:5000 і 1:2000, малі за площею) — позамасштабним умовним знаком.

92(50). При зображенні буддійських храмів і менших за розмірами буддійських пагод їх умовне позначення потрібно розміщувати в контурі будівлі на місці, що відповідає положенню найвищої частини споруди.

Цей знак можна використовувати і при зображенні культових будівель близьких до буддизму релігій, наприклад, ламаїзму.

93(52). Каплиці, як і всі будівлі культового призначення, зображують за їх фактични­ми контурами з поділом на кам'яні та дерев'яні. Для каплиць, які не виражаються в масш­табі (наприклад, на планах масштабу 1:5000), застосовують позамасштабний умовний знак.

94(53). Термін пам'ятник, монумент мають подібне значення, але ті з них, які спо­руджені на честь нині живих людей чи інших сучасних подій, можна називати тільки монументами. Крім того, монументи, на відміну від пам'ятників, нерідко являють собою єдині скульптурно-архітектурні комплекси.

У цьому випадку всі будівлі і споруди комплексу зображують за їхніми фактичними обрисами у відповідному масштабі, а в центрі головного об'єкту комплексу розміщують умовний знак монумента,

У позначенні пам'ятника «Вічний вогонь» при багатоколірному виданні топографічних планів (переважно масштабу 1:5000) факел виділяють червоним кольором.

95(54). Окремі скульптури, тури (складені, головним чином, з каменю знаки різного призначення, що мають циліндричну або пірамідальну форму) і кам'яні стовпи висотою їм і більше зображують на топографічних планах одним позамасштабним умовним зна­ком, але при зображенні скульптур і турів — у поєднанні з підписами ск., тур.

Скульптури значних розмірів на топографічних планах масштабів 1:1000 і 1:500 зобра­жують по контуру їх постаменту з розміщенням у ньому установленого умовного знака.

96(55). Братські могили зображують з урахуванням вимог, викладених у пункті 94.

97(56). При зображенні окремих могил та різних знаків-орієнтирів з релігійними зображення­ми накреслення верхніх частин їх позначень у вигляді хрестів здійснюється без розподілу за куль­товою символікою.

Мазари та субургани — це надмогильні споруди в районах відповідно мусульманського та ламаїстського віросповідання.

Обо — це невеликі насипні (переважно кам'яні) кургани, які мають релігійно-культове призначення.

98(57—55). Кладовища (цвинтарі) на великомасштабних топографічних планах зображують з детальним показом усіх споруд, доріжок, рослинності тощо.

З урахуванням місцевих особливостей контури кладовищ можна заповнювати не тільки позна­ченням хрестів, як у християнській релігії, але і додатковим підписом (наприклад, буддійське кладо­вище або скорочено будд. клад.).

99(57]. Будівлі, споруди та інші об'єкти, що розташовані в межах кладовища, зображують на планах відповідними умовними знаками.

Капітальні стіни деяких кладовищ, що використовуються як колумбарії, слід виділяти знаком кам'яних і залізобетонних огорож та повним пояснювальним підписом колумбарій, який розміщують біля зображення стіни з внутрішнього боку.

Доріжки на кладовищах зображують із поділом на такі, що мають покриття (асфальт, гравій тощо), і не мають його.

100(55). При зображенні кладовищ із різною деревно-чагарниковою рослинністю її поділяють на густу деревну рослинність, рідколісся, окремі дерева, а також суцільні і групові чагарники. Крім того, на оконтурених резервних ділянках кладовищ зображують трав'яну рослинність (лугову, степову тощо), не заповнюючи їх позначенням хрестів.

101(57—59). Кладовища і скотомогильники, що не мають на місцевості зовнішніх огорож, оконтурюють при їх зображенні на топографічних планах суцільною тонкою лінією чорного кольору.

102(57). Якщо кладовище або скотомогильник у масштабі 1:5000 за розмірами можуть бути зображені тільки поза масштабним умовним знаком, то в цьому випадку на плані дають квадрат зі стороною 2 мм (для кладовищ — із відповідним значком у центрі), який орієнтують за розташуван­ням кладовища на місцевості і супроводжують пояснювальним підписом клад., скот. - мог.

103. Будівлі і споруди стадіонів, іподромів, велотреків, лижних трамплінів та інших спортивних об'єктів постійного призначення зображують на топографічних планах лініями їх зовнішніх контурів і основних внутрішніх деталей у поєднанні з пояснювальними підписами.

Для спортивних об'єктів із трибунами передбачається позначення матеріалу, з якого їх споруджено, а на планах масштабів 1:2000—1:500 — поділ трибун на сектори (шляхом показу сходів між ними).

Зображення спортивних полів і майданчиків без трибун обмежується їх оконтурюванням та підписом: стадіон, спорт, майд., спорт, пл.

Контур спортивного поля або майданчика викреслюють суцільною лінією, якщо вони обрам­лені бордюром (вузькою смужкою каменю), або пунктирною лінією — при відсутності бордюра.

 




Переглядів: 599

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
БУДІВЛІ, БУДИНКИ ТА ЇХ ЧАСТИНИ | ОБ'ЄКТИ: ПРОМИСЛОВІ, КОМУНАЛЬНІ ТА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.