Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Властивості нафти, що впливають на технологію її транспорту

На технологію транспорту і зберігання нафт в тій чи іншій мірі впливають їх фізичні властивості (густина, в'язкість), випаровуваність, пожежовибухонебезпека, електризація, токсичність.

Густина нафти при 20 ° С коливається в межах від 760 до 940 кг / м3. Зі збільшенням температури вона зменшується за законом прямої. Від правильного визначення щільності нафти в резервуарах залежить точність її обліку, а в кінцевому рахунку - прибуток підприємства.

В'язкість – один з найважливіших параметрів нафти. Від неї залежить вибір технології її перекачування, енерговитрати на транспортування нафти та ін. В'язкість нафти при 20 °С в 1,3 - 310,3 разів перевищує в'язкість води. Величина в'язкості зумовлює спосіб транспортування нафти трубопроводом. Малов’язкі нафти перекачують при температурі навколишнього середовища без попередньої обробки, а високов'язкі нафти перекачують одним із способів: у суміші з маловязкими розчинниками, після попередньої механічної або термічної обробки, з попереднім підігрівом та ін.

Температура застигання має істотне значення для транспортування нафти, так як у міру наближення до неї фактичної температури рідини утруднюється або стає неможливим її переміщення. Температурою застигання нафти прийнято вважати температуру, при якій нафта, налита в пробірку стандартних розмірів, залишається нерухомою протягом однієї хвилини при нахилі пробірки під кутом 45°. Температура застигання маловязких нафт становить до «– 25»° С і тому їх можна транспортувати при температурі навколишнього середовища. Зі збільшенням вмісту парафіну температура застигання збільшується.

Випаровуваність – властивість нафт і нафтопродуктів переходити з рідкого стану в газоподібний при температурі меншій, ніж температура кипіння. Випаровування вуглеводневих рідин відбувається при будь-яких температурах до тих пір, поки газовий простір над ними не буде повністю насичене вуглеводнями. Швидкість випаровування нафт і нафтопродуктів залежить, в основному, від вмісту в них легких фракцій (пропан, бутан) і від температури.

Пожежовибухонебезпека нафт і нафтопродуктів характеризується здатністю сумішей їх парів з повітрям запалати і вибухати. Пожежонебезпека нафт і нафтопродуктів визначається величинами температур спалаху, займання і самозаймання.

Температура спалаху парів – температура, при якій пари рідини, нагрітої за певних умов, утворюють з повітрям суміш, спалахують при піднесенні до неї відкритого полум'я. Вуглеводневі рідини з температурою спалаху 61 ° С і нижче належать до легкозаймистих, вище 61 ° С - до горючих.

Температура займання – температура, при якій рідина при піднесенні відкритого полум'я горить. Зазвичай температура займання на 10 ... 50 ° С вище температури спалаху.

Температура самозаймання – температура нагріву рідини, при якій її пари запалали без піднесення відкритого вогню.

Вибухонебезпечність нафт і нафтопродуктів характеризується величинами нижнього і верхнього меж вибуховості. Нижня межа вибуховості це концентрація парів рідини в повітрі, нижче якої не відбувається спалаху суміші через надлишок повітря та нестачі парів при внесенні в цю суміш палаючого предмета. Верхня межа вибуховості відповідає такій концентрації парів нафти і нафтопродуктів в повітрі, вище якої суміш не вибухає, а горить. Значення концентрації парів між нижньою і верхньою межами вибуховості називають інтервалом вибуховості. Для нафт і нафтопродуктів інтервал вибуховості становить від 2 до 10%.

Електризація вуглеводневих рідин обумовлена їх високим електричним опором, т. Е. Діелектричними властивостями. При терті їх часток між собою, об стінки трубопроводів і ємностей, а також про повітря виникають заряди статичної електрики величиною до декількох десятків кіловольт.

Токсичність нафт і нафтопродуктів полягає в тому, що їх пари надають отруйну дію на організм людини. При цьому спостерігається підвищена захворюваність органів дихання, функціональні зміни з боку нервової системи, зміна кров'яного тиску і уповільнення пульсу.

Запобігання отруєнь персоналу забезпечується посиленою вентиляцією виробничих приміщень, а також застосуванням ізолюючих або фільтруючих протигазів при роботі в небезпечній для здоров'я атмосфері.


Читайте також:

  1. II. Фактори, що впливають на зарплату при зарубіжних призначеннях
  2. L2.T4. Транспортування рідких, твердих та газоподібних речовин.
  3. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  4. L2.T4/1.2. Засоби безперервного транспортування матеріалів. Транспортери.
  5. OПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КОЛОЇДНИХ СИСТЕМ
  6. А) Товар і його властивості.
  7. Аеродинамічні властивості колісної машини
  8. Алкани (насичені вуглеводні). Хімічні властивості алканів
  9. Алкани, їх хімічні властивості.
  10. Алкени. Хімічні властивості
  11. Алкіни. Хімічні властивості
  12. Аміни. Фізичні та хімічні властивості аліфатичних амінів.




Переглядів: 1175

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Транспортування нафтопродуктів | Класифікація нафтопроводів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.