Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Антична колонізація Північного Причорноморья та її наслідки.

Створення перших державних обьеднань на тер. У. Кіммерійці, скіфи, сармати, таври.

Бронзовий вік 2-1 тис до н.е. Зміна клімату, збільш. вологості. Відокремлення реміслиниства. Міграційні процеси. 2 зони - степова (скотарство) і лісостеп полісся (землеробство, мисливство, рибальство). Зростає роль чоловіків - закінчується перехід до партріархату. Зьявляється додатвовий продукт.

Залізний вік 1 тис до н.е. Зміна клімату - більш посушливий. Дафіцит мідної руди - залізо з болотної руди. Формування перших державних організацій. Іраномовний народ кімерійці - перший іст. зафіксований народ на тер. У. з 10 по 7 ст до н.е. кочові племена кімерійців займали степову територію між Доном і Дністром, а також Кримські та Таманські півострови. Відомості у грецьких авторів Гомер в "Одисеї": "уславні короводойці". Кінь був усе - і молоко і мьясо. Коні заковані у залізні панцирі. Походи в малу Азію. Воювали. Кімерія - не стійке обьєднання. В 7ст. до н.е. кімерійців витісняє інший іраномовн. воєвничій народ - скіфи. У грец. автора Геродота (5ст до н.е.) поділялиля на - кочові племена - скотарі - царські скіфи. І осідлі скіфи - жили поблизу грецьких держав. Скіфи-землероби, скіфи-овчарі - протословьянське населення. Залізні мечі, кинжали - народ воєвничій, мобільний. Соціальне розшарування, про це свідчать скіфські кургани. Чертовми-Солоха, Крим, Товста Могила - Запорізьська обл., поруч з царем дружина, дружнкик, прекраси, коні. Скіфи утворили державу Велика Скіфія. Атей - цар. Заключає невдалий союз з Македонським і загинув в бою. Після розлад держави - Мала Скіфія із столицею Неаполь. 3ст. до н.е. припиняє існування через нашестя сарматів.

Іраномовні саоромат - підперезаний мечем. Язиди, Роксоолани. нагадували скіфів. з 3ст до н.е. по 3-2 ст н.е. Займали степи від Дону до Дністра. Кочове скотарство: мьясо, молоко, мисливство, рибальство. жили в наметах на возах, скотарство, раболовство. Сермата не знала собі рівних. Централізовану державу не утворили. Мали цариць - керували жінки. Перехід від матр. до ппатр. Томіріс, Армаха - імена. їздили верхи. Не вступали в шлюб доки не вбивала ворога. Сарматів витісніли в 4 ст. н.е. племена гунів.

Таври — плем'я, яке у І тисячолітті до н. е. заселяло гірську і підгірську частини Криму. Існує загалом дві основні гіпотези щодо походження таврів. За однієї з них, таври — нащадки кімерійців, за іншою — плем'я кавказького походження. Уперше таври згадуються Геродотом . Вони фігурують серед тих племен, котрі відмовилися надавати допомогу скіфам у їхній боротьбі проти Дарія

За Геродотом таври мешкали у гірській країні, що видається в море між Керкінітідою і Херсонесом Скелястим, тобто між Євпаторією та Керченським півостровом. Згадує варварькі звичаї цього народу - приносити в жертву богині Партенос (Діві) мореплавців, які потерпіли на морі, й загалом еллінів,захоплених у відкритому морі. Заняття таврів Геродот обмежив розбоєм та війною.

Численні археологічні розкопи та згадки грецького історика Геродота свідчать про те, що таври займалися переважно скотарством, у долинах річок — хліборобством, а над морем — рибальством. Хоч культурно відсталі — на рівні мідяної культури (їхні сусіди мали вже залізне знаряддя), таври будували й укріпляли городи та відбивали з успіхом довший час напади ворогів, зокрема римлян. Коли сусідні з ними південні скіфи під тиском сарматів змушені були відступити у Кримські гори, дійшло до змішання таврів і скіфів, які увійшли в історію під назвою тавроскіфів. Таври дали також назву Кримському півострову, який довгий час називався Тавридою, Таврикою або Таврією.

З другої половини 7ст н.е. тер. У. степу зазнає античної колонізації (античний - давній). Антична колонізація північного причорноморья подіялється на 2 етапи: 1-Герцький період 2-га половина 7-го середина 1 ст. до н.е. Виникнення і становлення міст-держав полісів Борісфеніда, Ольвія, Пантікопей, Херсонес (Боспорське царство зі столицею Пантікопей) Відбувається карбування монет, розвиток товаро-грошових відносин. розвинуті райони зернового госп-ва, садівництва, виноградарства. Його влада поширювалась на Феодосію, східне узбережжя Азовського та Чорного морів. Грецькі поселенці передали місцевому населенню прогресивні технології замлеробства і ремесла, що сприяло посиленню досвіду здобутків найпередовішої на той час Античної культури. Демократична держава, демографічний вибух і шукали ринки сбуту. Залучення населення до науки, філософія. Платон писав "давні греки обсіли Чорне море неначе жаби ставок". Рабство, що раніше відігравало у грецьких колоніях значну роль в соціально-економічному житті, переживає занепад.

Другий період повьязаний із Римською колонізацією. Нижня Мезія, , З середини 1 ст до н.е. до 4 ст. н.е. це втрата полісами політ. незалежності, входження Ольвії і Херсонесу до складу римської провінції Нижня Мезія. Занепад міст, натуралізація госп-ва. 2 хвилі нашестя готів 3 ст. н.е. і гунів 4 ст. н.е. (варваризація), завдало смертельного удару грецьким полісам. Вцілили Пантікопей і Херсонес - увійшли у Візантіійську імперію.

 


Читайте також:

  1. Антична діалектика
  2. Антична доба.
  3. Антична епоха в українському контексті.
  4. Антична наука
  5. АНТИЧНА НАУКА І ТЕХНІКА
  6. Антична психологія
  7. Антична філософія
  8. Антична філософія.
  9. Антична філософія.
  10. Античні міста-держави Північного Причорномор'я
  11. Античні міста-держави Північного Причорномор'я




Переглядів: 2163

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальна характеристика українських регіонів 17-19 ст. в контексті соціальної історії | Виникнення і становлення Київської Русі (кінець IX-X ст.). Перші князі, їх роль в розбудові держави.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.