Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Розділ З

Для проведення державної реєстрації юридичної особи за­сновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору чи надіслати рекомен­дованим листом з описом вкладення такі документи:

—заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації;

—копію рішення засновників або уповноваженого ними ор­гану про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом;

—два примірники установчих документів;

—документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи.

У разі якщо проводилося резервування найменування юри­дичної особи, додатково подається довідка з Єдиного державного реєстру про таке резервування. У випадках, передбачених зако­ном, додатково подається копія рішення органів Антимонополь­ного комітету України або Кабінету Міністрів України про на­дання дозволу на узгоджені дії або на концентрацію суб'єктів господарювання. При державній реєстрації публічного акціо­нерного товариства додатково подається звіт про проведення розміщення акцій, який засвідчено Державною комісією з цін­них паперів та фондового ринку України.

Окремі вимоги висуваються до умов державної реєстрації в Україні юридичної особи, засновником якої є іноземна юри­дична особа. В цьому разі, крім зазначених вище документів, додатково подається документ про підтвердження реєстрації іноземної особи в країні її місцезнаходження, зокрема витяг із торговельного, банківського або судового реєстру, легалізова­ний в установленому порядку (ч. 6 ст. 8 і ч. 7 ст. 24 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підпри-ємців»).

У разі державної реєстрації особи, для якої законом встанов­лено вимоги щодо формування статутного фонду (статутного або складеного капіталу), крім зазначених вище документів, до­датково подається документ, що підтверджує внесення заснов­ником (засновниками) вкладу (вкладів) до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) юридичної особи в розмі­рі, який встановлено законом (ч. 4 ст. 24 Закону «Про держав­ну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»).


Заснування та припинення підприємницьких товариств______________________ 77

У цьому зв'язку І. М. Кучеренко слушно зауважує, що така ви­мога дещо не відповідає положенням ЦК, оскільки, наприклад, у виробничому кооперативі не створюється статутний і складе­ний капітал, але ст. 165 ЦК вимагає обов'язкового внесення 10% пайового внеску до дня його державної реєстрації. Тому до Зако­ну «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» потрібно внести зміни і доповнення щодо необ­хідності підтвердження внесення паїв, вкладів тощо у випадку, коли цього вимагає закон, а не лише для формування статутно­го фонду (складеного капіталу)1.

Документом, який засвідчує факт внесення до Єдиного дер­жавного реєстру запису про державну реєстрацію юридичної осо­би, є свідоцтво про державну реєстрацію,яке видається відпо­відним органом реєстрації.

Порушення встановленого законом порядку створення юри­дичної особи або невідповідність її установчих документів зако­ну є підставою для відмови в державній реєстрації юридичної особи (ч. 2 ст. 89 ЦК, ст. 27 Закону України «Про державну ре­єстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»).

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. НО ЦК юридична особа ліквіду­ється за рішенням суду про визнання недійсною державної реє­страції юридичної особи через допущені при її створені пору­шення, які не можна усунути. У зв'язку з цим президія Вищого господарського суду України в рекомендаціях від 28 грудня 2007 р. № 04-5/14 «Про практику застосування законодавства у розгляді справ, що виникають з корпоративних відносин» роз'яснила, що при вирішенні спорів про визнання недійсними установчих документів слід виходити з того, що затвердження установчого документа є необхідною дією у процесі створення господарського товариства. Тому якщо за наслідками розгляду справи встановлено, що на момент державної реєстрації госпо­дарського товариства його установчі документи не містили необ­хідних відомостей і не були приведені у відповідність до закону, господарський суд має підстави, керуючись положеннями абз. 2 ч. 2 ст. 38 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», визнати установчі документи та

1 Кучеренко І. М. Організаційно-правові форми юридичних осіб приват­ного права: монографія / І. М. Кучеренко. — К.: ДП «Юридичне видавни­цтво «Аста», 2004. - С 39.



Читайте також:

  1. IV розділ. Сегментація ринку та вибір цільового сегменту
  2. IІI розділ. Аналіз стану маркетингового середовища підприємства
  3. V розділ. Товарна політика підприємства
  4. VI розділ. Маркетингова цінова політика
  5. VII розділ. Маркетингові рішення з розподілу та збуту товару
  6. VIII розділ. Маркетингова політика комунікацій
  7. А) Роздільне складання таблиць (За підручником Богдановича М.В.)
  8. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  9. Актив і пасив балансу складаються також з певних розділів.
  10. Активи, що реалізуються повільно (А3) – це статті 2-го розділу активу балансу, які включають запаси та інші оборотні активи (рядки 100 до 140 включно, а також рядок 250).
  11. Аналіз бойових дій пожежних підрозділів
  12. Б – розділення гелю на дві фази




Переглядів: 232

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розділ З | Ці: і І І

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.