Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Особлимсті правового статусу окремих видів корпорацій



 


в'язків, якими саме діями (бездіяльністю) учасник перешкоджає досягненню цілей товариства. Відсутність відповідних відомос­тей у рішенні про виключення учасника з товариства може бути підставою для визнання такого рішення недійсним за позовом даного учасника.

Виключення учасника з ТОВ не позбавляє його права одер­жати вартість частки майна, пропорційну його частці у статутно­му капіталі товариства, в тому порядку, що передбачений для випадків добровільного виходу учасника з товариства.

За своїми особистими боргами учасник ТОВ відповідає пе­ред кредиторами усім своїм майном, у тому числі й частиною майна товариства, пропорційною частці цього учасника у ста­тутному капіталі товариства. Відповідно до ст. 149 ЦК і ст. 57 Закону «Про господарські товариства» звернення стягнення на частину майна ТОВ, пропорційну частці учасника у статутному капіталі товариства, за його особистими боргами допускається лише у разі недостатності у нього іншого майна для задоволен­ня вимог кредиторів. Кредитори такого учасника мають право вимагати від товариства виплати вартості частини майна това­риства, пропорційної частці боржника у статутному капіталі то­вариства, або виділення відповідної частини майна для звернен­ня на нього стягнення. Частина майна, що підлягає виділенню, або обсяг коштів, що становлять її вартість, встановлюється згід­но з балансом, який складається на дату пред'явлення вимог кре­диторами.

Для того щоб звернути стягнення на частку учасника в ста­тутному капіталі товариства, кредитори мають звернутися до суду з позовами до товариства, яке є власником його статутного капіталу. Але відповідальність товариства в цьому разі буде об­меженою розміром частки учасника у статутному капіталі това­риства.

Якщо звернуто стягнення на всю частку учасника у статутно­му капіталі товариства, то такий учасник припиняє свою участь у товаристві. Це призводить до зменшення статутного капіталу товариства, і, щоб «заповнити нішу» і зберегти попередній роз­мір статутного капіталу, інші учасники можуть у встановленому порядку здійснити додаткові внески (вклади) або провести змен­шення статутного капіталу з додержанням вимог ч. 5 ст. 144 ЦК.

Товариство з обмеженою відповідальністю може бути лікві­доване за рішенням загальних зборів його учасників, у тому чис-


ліу зв'язку зі сплином сі|кжу, на якийтовариство було створене, а також за рішенням суду у випадках,встановлених законом (ч. І ст. 1.50 ЦК). Крім загальних підставліквідації юридичної особи, які поширюються і па ТОН', закономвстановлені також спеціальні підстави для ліквідації цих товариств.Зокрема, ТОВ підлягає також ліквідації:

1) у разі, якщо протягом року при перевищеннімаксималь­ної кількості учасників товариства, яка встановлюється зако­ном (не більше 10 осіб), не відбулося перетворення вакціонер­не товариство чи у виробничий кооператив (ч. 1 ст. 141,ч. 2 ст. 150 ЦК);

2) за рішенням загальних зборів у разі несплати учасниками суми своїх вкладів та незмепшеппя статутного капіталу в поряд­ку, передбаченому законодавством, протягом першого року ді­яльності товариства (ч. ,'5 ст. 144 ЦК);

3) у разі, якщо вартість чистих активів товариства стає мен­шою від визначеного законом мінімального розміру статутного капіталу (ч. 4 ст. 144 ЦК).

При перетворенні ТОВ в AT чи виробничий кооператив від­бувається реорганізація товариства, пов'язана з правонаступни-цтвом у його правах та обов'язках.

Близьким за своїм правовим статусом до ТОВ є господарсь­ке товариство з додатковою відповідальністю. Поняття та озна­ки ТОВ наведено у частинах 1 і 2 ст. 151 ЦК і ч. 1 ст. 65 Закону «Про господарські товариства». Товариством з додатковою від­повідальністює товариство, засноване однією чи. кількома осо­бами, статутний капітал якого поділений на частки, розмір яких визначений статутом. Учасники ТДВ солідарно несуть додатко­ву (субсидіарну) відповідальність за його зобов'язаннями своїм майном у розмірі, який встановлюється статутом товаристваі є однаково кратним для всіх учасників до вартості внесеногокожним учасником вкладу. У разі визнання банкрутом одногоз учасників його відповідальність за зобов'язаннями товаристварозподіляється між іншими учасниками пропорційно їх часткаму статутному капіталі товариства.

Як і в ТОВ, засновники (учасники) ТДВвносять свої вкла­ди (майно) у статутний капітал, який поділяється на частки, ви­значені статутом. За своїми зобов'язаннями ТДВ як юридична

1 Див. підрозділ 3.3 розділу 3.


126 ______________________________________________ Розділ 5

особа відповідає передусім своїм майном. Учасники такого това­риства теж несуть ризик збитків, пов'язаних з діяльністю това­риства, у межах вартості своїх вкладів, тобто в разі пред'явлення кредиторами вимог до товариства вони можуть втратити свої вклади. Однак при недостатності майна у ТДВ його учасники можуть притягатись до додаткової (субсидіарної) відповідаль­ності за його зобов'язаннями своїм майном у розмірі, який вста­новлюється статутом товариства і є однаково кратним для всіх учасників до вартості внесеного кожним учасником вкладу. Отже, учасники ТДВ несуть підвищену майнову відповідальність за борги товариства. У формі ТДВ можуть створюватись довірчі товариства або страхові компанії.

Найменування ТДВ має містити вказівку на його організа­ційно-правову форму, а саме — слова «товариство з додатковою відповідальністю».

Оскільки ТДВ за своїм правовим режимом, порядком ство­рення та діяльності близьке до ТОВ, закон (ч. 4 ст. 151 ЦК, ч. З ст. 65 Закону «Про господарські товариства») поширює на то­вариства з додатковою відповідальністю положення про товари­ство з обмеженою відповідальністю, якщо інше не встановлено статутом товариства і законом. Отже, на ТДВ поширюється по­ложення про ТОВ щодо установчих документів, статутного ка­піталу товариства, управління цим товариством, переходу част­ки учасника у статутному капіталі до іншої особи, виходу чи виключення учасника з товариства, порядку і підстав його лік­відації тощо.


Читайте також:

  1. H.2 ВИСЯЧІ ЗАБИВНІ ПАЛІ ВСІХ ВИДІВ І ПАЛІ-ОБОЛОНКИ, ЩО ЗАНУРЮЮТЬ БЕЗ ВИЙМАННЯ ҐРУНТУ
  2. I визначення впливу окремих факторів
  3. XIX. ОСОБЕННОСТИ ПРАВОВОГО РЕЖИМА ПРИРОДНЫХ РЕСУРСОВ
  4. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  5. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  6. Аксіологія права у структурі філософсько-правового знання. Соціальна цінність права.
  7. Акти застосування норм права в механізмі правового регулювання.
  8. Аналіз витрат від різних видів діяльності
  9. Аналіз собівартості окремих видів продукції.
  10. Аналіз фінансових результатів від звичайних видів діяльності
  11. Аналіз фінансових результатів від інших видів діяльності
  12. Аналіз формування доходів підприємства від різних видів діяльності




Переглядів: 243

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розділ 5 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.