Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Методичні вказівки

Вивчення теми почніть із допусків, посадок і технічних вимірів, тому що багатосерійне і масове виробництво можливо тільки за умови дотримання взаємозамінності деталей машин і приладів. Окремі деталі деяких машин, оброблені на металорізних верстатах, повинні збиратися без додаткової обробки. Абсолютно точних розмірів практично досягти неможливо, тому на деталі встановлюються граничні відхилення - допуски.

Дійсні розміри повинні бути виконані в межах, заданих допусками. З збільшенням автоматизації виробництва точність дотримання допусків набуває усі більше значення. Потрібно знати основні поняття і положення про допуски і посадки і їхні позначення, встановлені ГОСТ 25346-82. У залежності від розміру допуску встановлені 19 квалітетів. Випишіть у конспект, у яких випадках який квалітет застосовується. Розберіть по підручнику відмінність системи, вала від системи отвору. Запам'ятаєте, що поля допусків отворів позначаються літерами латинського алфавіту (заголовними), а валів - прописними літерами.

Випишіть у конспект три групи посадок. Приведіть приклади позначення посадок із зазором, із натягом і перехідних Потрібно знати, що називається шорсткістю поверхні. Розберіть, як позначається на кресленнях шорсткість поверхні. Випишіть у конспект, яким знаком позначається поверхня в різних випадках. Потрібно знати на яких верстатах, за допомогою якого інструмента і якого способу можна одержати різну шорсткість і точність обробки. Необхідно чітко представляти взаємозалежність між точністю обробки і шорсткістю поверхні. При призначенні способу обробки завжди треба мати на увазі, що шорсткість поверхні впливає на час приробки поверхонь, що сполучуються і на термін служби деталей, тому що чим менше шорсткість, тим більше межа втоми.

Після цього переходите до вивчення процесу різання металу Потрібно знати основні поняття процесу різання: глибина різання, подача, ширина і товщина стружки, швидкість різання, сила різання та ін. Розгляньте процес утворення стружки. Випишіть вплив різних чинників на швидкості різання (матеріал виробу, матеріал інструмента, глибина різання, подача, вимоги до шорсткості поверхні). Потрібно знати, як здійснюється головний рух різання і рух подачі при виконанні різних операцій - точіння, фрезерування, свердлення, протягання, розгортання й ін.

Накресліть схему різання при точінні і зазначте назви основних поверхонь і сил, що діють на різець. Розглянете геометрію різця, на кресленні позначте всі основні частини і кути різця.

Розберіть основні способи обробки різанням. Особливу увагу приділіть питанням швидкісного і силового різання. Потрібно знати досягнення новаторів виробництва в цій області.

Тільки після ясного розуміння процесів, що відбуваються при різанні металів, переходьте до вивчення різних видів верстатів.

Випишіть принцип класифікації металорізних верстатів по характері виконуваних робіт і ступеня автоматизації. При розгляді різних груп верстатів виділите те загальне, що відноситься до усіх видів верстатів: приводи головного руху, приводи руху подачі, реверсивні механізми та ін.

Електричні способи обробки основані на фізичних явищах, що виникають при проходженні електричного струму.

При електротермічних способах обробки (електроіскрової, електроімпульсній, електроконтактній) метал розплавляється від тепла, що виникає при електричних іскрових розрядах.

При електрохімічних способах обробки (шліфування, електрохімічне полірування й ін. ), коли постійний струм проходить між двома електродами, розчиняється анод, що знаходиться в електроліті.

Анодно-механічна обробка сполучає електротермічну й електрохімічну дію електричного струму.

Ультразвукова обробка заснована на перетворенні електричної енергії в механічну

Електричними способами можна обробляти матеріали з будь-якими механічними властивостями, одержувати складні контури, дрібні отвори з високою точністю. Потрібно знати суть, переваги й область застосування кожного з цих способів.

Питання для самоконтролю

1. Що значить точність механічного обробки? 2. Скільки є квалітетів? 3. Які квалітети застосовуються для грубої обробки? 4. Який зазор називається найбільшим і найменшим? 5. Якими літерами позначаються посадки з зазором, натягом і перехідні? 6. Що називається шорсткістю поверхні? 7. Якою обробкою одержують різні класи шорсткості? 8. Опишіть пристрій і приклади використання калібрів. 9. Які інструменти застосовуються для виміру кутів? 10. Зазначте основні рухи, здійснювані у верстатах. 11. Що називається подачею, глибиною різання і швидкістю різання? 12. Як визначається сила різання? 13. Як відбувається процес утворення стружки? 14. У чому особливості геометрії різців при швидкісному різанні? 15. Як здійснюється головний рух різання і рух подачі при точінні, свердленні, фрезеруванні? 16. По якій формулі визначається машинний (основний) час при обробці різанням? 17. Як впливає стійкість інструмента на процес різання? 18. Що загального є у усіх видах металорізних верстатів? 19. Перерахуйте основні способи електричної обробки матеріалів. 20. На яких електричних явищах засновані електричні способи обробки? 21. Які є електрохімічні способи обробки? 22. Яка різниця між токарним автоматом і напівавтоматом? 23. По яких ознаках класифікуються фрезерні верстати? 24. Для якої обробки застосовується протяжка? 25. У чому відмінність стругального різця від токарного?


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. V. ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ
  4. VIІ. Короткі методичні вказівки до роботи студентів на практичному занятті
  5. В ході аудиту фінансової звітності аудитором застосовуються методичні прийоми документального та фактичного контролю.
  6. ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНИХ РОБІТ
  7. Вказівки до виконання контрольної роботи
  8. ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
  9. Вказівки до виконання контрольної роботи
  10. Вказівки до виконання контрольної роботи ( РГР ).
  11. Вказівки до виконання контрольної роботи ( РГР ).
  12. Вказівки до компоновки міжповерхового Перекриття




Переглядів: 374

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 4. 3 Обробка різанням | РОЗДІЛ 5 БУДОВА І КРИСТАЛІЗАЦІЯ СПЛАВІВ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.