Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






СУТНІСТЬ МИТНОЇ СПРАВИ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МОРСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Кафедра „Організація митного контролю на транспорті”

ТЕХНОЛОГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ В МИТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Конспект лекцїй

для денної та заочної форми навчання

 

Спеціальність 7.100403 „Організація перевезень і управління на транспорті”

Одеса – 2012

Конспект лекцій розроблений кандидатом економічних наук, доцентом кафедри „Організація митного контролю на транспорті” Самойловською Валентиною Петрівною та Вільшанюк Мариною Сергіївною – старшим викладачем тієї кафедри Одеського національного морського університету.

.

 

ВСТУП

Предметом є митні операції з вантажем на транспорті, значення митних операцій у зовнішньоекономічних відносинах. Мета дисципліни «Митно-транспортні операції» – надати загальну уяву про технологію митних операцій в порту і на транспорті взагалі. Дисципліна «Митно-транспортні операції» відносяться до числа дисциплін, регламентованих у рамках спеціальності «Організація перевезень і управління на транспорті». Ця дисципліна необхідна для заглибленого вивчення проблем виробничо-митної діяльності на ступнях підготовки фахівців.

У результаті вивчення дисципліни студенти повинні на професійному рівні знати організаційні, виробничі і технологічні проблеми митної справи, а також придбати необхідні уміння і навички в рішенні конкретних ситуацій митно-транспортних операцій.

1. Основні знання, що набуваються студентами при вивченні дисципліни: основні поняття митної справи, уміння користуватись цими поняттями, технологія митного контролю та оформлення товару та транспортного засобу, значення митної вартості.

2. Основні навики, що набуваються студентами при вивченні дисципліни: вміння роботи з документами, необхідними для митного контролю та оформлення, застосування митного режиму при переміщенні товарів та транспортних засобів.

В ході вивчення дисципліни студенти повинні знати:

- основні терміни, які використовуються у митній справі;

- назви та значення документів, необхідних для митного контролю та оформлення;

- технологію митного контролю та оформлення на морському транспорті;

- особливості митного контролю та оформлення вантажу, який переміщується на морському транспорті через митний кордон України;

- особливості митного контролю та оформлення на інших видах транспорту.

Студенти повинні вміти:

- працювати з документами, необхідними для митного контролю та оформлення, застосовувати це на практиці;

- у ситуаційній задачі вміти правильно застосувати митний режим;

- розраховувати митні податки при переміщенні товарів через митний кордон України.

 

СУТНІСТЬ МИТНОЇ СПРАВИ

Національна митна система є однією із напрямків зміцнення державності України.

Українська держава є монополістом у галузі митної справи. Вона визначає систему правового регулювання митної справи, розробляє митну політику, організовує та безпосередньо здійснює митну справу.

Митна справа як важливий державний інструмент зовнішньої економіки й запезпечення економічної безпеки держави визначається завданнями та цілями економічної стратегії держави щодо кожної окремої країни чи групи держав. Саме тому митні органи відіграють чи не найважливішу роль у зовнішньоекономічній діяльності України.

Фінансова політика митних органівспрямована на забезпечення повноти справляння податків і зборів при здійсненні експортно-імпортних операцій та їх своєчасне перерахування до Державного бюджету, а також на раціональний та обгрунтований підхід до використання державних коштів, що асигнуються на утримання та розбудову системи.

Цілі митної діяльності:

1. Економічні – досягаються за допомогою стягування митних платежів при переміщенні товарів через митний кордон: мита, податку на додану вартість, акцизних зборів, єдиних зборів, інших платежів, справляння яких покладено на митні органи.

2. Регулятивні – досягаються за допомогою встановлення ставок мит, що застосовуються до товарів, що переміщуються через митний кордон, а також заборон і обмежень на ввіз і вивіз товарів, ліцензування, квотування експорту та імпорту; видачі дозволів на ввезення і вивезення окремих товарів та ін. Регулятивна митна діяльність здійснюється виходячи з міркувань економічної політики, виконання міжнародних зобов'язань країни, захисту економічної основи власного суверенітету; захисту внутрішнього споживчого ринку, в якості відповіді на дискримінаційні акції інших держав.

3. Правоохоронні – полягають у захисті державної безпеки країни, громадського порядку, життя і здоров'я людей, моральності, моральних засад і культурних цінностей суспільства; в охороні тварин, рослин, навколишнього природного середовища; у забезпеченні інтересів вітчизняних споживачів, що ввозяться; в застосуванні заходів припинення незаконного обороту наркотичних засобів, зброї, предметів художнього, історичного та археологічного надбання і т.п.

Розглянемо деякі терміни у митній справі.

Вільний обіг – розпорядження товарами, пропущеними через митний кордон України без митного контролю.

Декларант – юридична чи фізична особа, яка здійснює декларування товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Митна декларація – письмова заява встановленої форми, яка подається митному органу і містить відомості щодо товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, необхідні для їх митного оформлення або переоформлення.

Митне забезпечення – одноразові номерні запірно-пломбувальні пристрої, печатки, штампи, голографічні мітки та інші засоби ідентифікації, що використовуються митними органами для відображення та закріплення результатів митного контролю та митного оформлення

Товари – будь-яке рухоме майно (у тому числі валютні цінності, культурні цінності), електрична, теплова та інші види енергії, а також транспортні засоби, за винятком транспортних засобів, що використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України.

Митна політика – органічна складова частина економічної й зовнішньоторговельної політики держави. По своєму змісті вона являє собою систему мер, застосовуваних державою з метою встановлення певного режиму митного оподатковування на імпортовані в країну товари й проходження ними митних формальностей. Основними коштами здійснення митна політика є: участь у митних союзах, зонах вільній торгівлі й митним конвенціям; застосування митних тарифів, мит і митних зборів, митних формальностей; установлений режим проходження вантажів через границю; система державних органів митного контролю й т.д.

Існує два основних види митної політики – протекціонізм й "вільна торгівля". Протекціонізм передбачає встановлення високого рівня митного обкладання ввезених на внутрішній ринок країни іноземних товарів, а політика "вільної торгівлі" спрямована на всіляке заохочення імпорту товарів шляхом установлення мінімального рівня мит.

Митна територія України

Територія України, зайнята сушею, територіальне море, внутрішні води і повітряний простір, а також штучні острови, установки і споруди, що створюються у виключній морській економічній зоні України, на які поширюється виключна юрисдикція України, становлять єдину митну територію України.

Території спеціальних митних зон, розташованих в Україні, вважаються такими, що знаходяться поза межами митної території України, крім випадків, визначених законами України.

Митний кордон України

Межі митної території України є митним кордоном України. Митний кордон України збігається з державним кордоном України, за винятком меж території спеціальних митних зон. Межі території спеціальних митних зон становлять митний кордон України.

 


Читайте також:

  1. T. Сутність, етіологія та патогенез порушень опорно-рухової системи
  2. Адміністративні справи, пов'язані із реалізацією вибор­чих прав (ст.ст. 172, 173, 174, 175, 176).
  3. Аналіз фактичних обставин справи.
  4. Аналогія права - вирішення справи або окремого юридичного питання на основі принципів права, загальних засад і значення законодавства.
  5. Апеляційний розгляд справи у судовому засіданні
  6. АРХІВНОЇ СПРАВИ ТА ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА
  7. Багатомірність і сутність культури виявляється в її основних функціях: соціальній (гуманістичній), пізнавальній, аксиологічній, семіотичній, нормативній.
  8. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  9. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  10. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.
  11. Безробіття: сутність, види, соціально – економічні наслідки.
  12. Бізнес-план підприємства: сутність та складові




Переглядів: 598

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
In schola | МИТНІ РЕЖИМИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.