Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Хвороби зернобобових культур.

Зернобобові культури уражуються хворобами протягом усього періоду вегетації. До найбільш шкідливих належать аскохітоз, кореневі гнилі, пероноспороз, борошниста роса, сіра гниль. В окремі роки має місце поширення бактеріозів, мозаїки та іржі. Джерелом інфекції багатьох хвороб є хворе насіння, заражений ґрунт та післязбиральні рослинні рештки.

Із захисних заходів важливим є вирощування стійких проти хвороб сортів. З метою запобігання захворюванню на аскохітоз, пероноспороз, сіру та кореневу гнилі насіння протруюють фундазолом 50% з.п. (2–3 кг/т); вітаваксом 200 ФФ в.с.к. (2,5–3 кг/т); максимом 025 FS т.к.с. (1,0 л/т). У період вегетації рослини обприскують препаратом рекс Т, к.с. (0,5–1,0 л/га)

4. Хвороби багаторічних бобових трав.

Багаторічні бобові трави уражуються хворобами протягом усієї вегетації. Конюшину найчастіше виснажують антракноз, рак, іржа, фузаріози. Для люцерни найнебезпечнішими є бура плямистість, іржа , борошниста роса.

Антракноз конюшини. Уражує всі надземні частини. Навесні на листках спочатку чорніють жилки, а потім виникають кутасті бурі плями на паренхімній тканині, на стеблах утворюються довгасті бурі плями з чорною або темно–бурою облямівкою. Вони спочатку трохи вдавлені, а потім перетворюються на глибокі виразочки та тріщинки. Збудник хвороби зимує на рослинних рештках і в насінні, його розвиткові сприяють волога тепла погода, кислі ґрунти, загущені посіви.

У місцях ураження стебла часто надламуються, внаслідок чого в’янують листки. Зараження квіток супроводжується побурінням, в’яненням і передчасним всиханням головок.

Рак конюшини. Проявляється навесні на сходах, що перезимували, у вигляді хлоротичного і бурого їх забарвлення. Надземна частина загиблих рослин легко відривається від кореневої шийки, яка до цього часу згниває і стає трухлявою. Пізніше загниває також коріння, у місцях ураження утворюються дрібні чорні склероції, які можуть зберігати життєздатність тривалий період (5–6 років). Інтенсивний розвиток хвороби спостерігається на важких, вогких, малоокультурених ґрунтах. Рак поширюється в основному через ґрунт, у який потрапляють склероції патогена, а також з насінням, у якому є домішка дрібних склероціїв.

Фузаріози конюшини викликаються грибами з роду Fusarium, які розвиваються у ґрунті, звідки проникають в корені. Проявляються у вигляді кореневої гнилі і в’янення. Коренева гниль характеризується побурінням та руйнуванням коренів. Зараження рослин відбувається ще в перший рік життя, цілковита загибель їх спостерігається на другий або третій рік. Головним джерелом інфекції є ґрунт і рештки заражених рослин та інфіковане насіння. Фузаріозне в’янення проявляється протягом усього періоду розвитку рослин. У фазу бутонізації та цвітіння поступово в’януть листки та пагони. У коренях, а іноді і в стеблах на поперечному розрізі спостерігається побуріння судинного кільця. Внаслідок закупорки судин та їх руйнування рослина в’яне.

Іржа конюшини проявляється до цвітіння. На нижньому боці листків, а згодом і на верхньому, а також на інших частинах рослин утворюються бурі пустули, які часто зливаються одна з одною. Уражені листки всихають і опадають. При сильному ураженні стебел та квітконіжок всихають квіткові голівки, окремі пагони, рослина може загинути. Значно знижується якість сіна, зібраного на заражених посівах.

Заходи захисту. Дотримання сівозміни з поверненням конюшини на попереднє місце не раніше як через 3–4 роки, просторова ізоляція насінників від фуражу, а також посівів першого року від другого і третього. У ранньовесняний період слід підживлювати рослини мінеральними добривами та боронувати суцільні посіви із знищенням на узбіччях полів усіх виволочок, що сприяє зменшенню чисельності патогенів у посівах. У період вегетації проводиться систематичне обстеження посівів для оцінки фітосанітарного стану та своєчасне застосовування заходів захисту. У районах інтенсивного поширення на насінниках борошнистої роси, церкоспорозу, іржі, аскохітозу, жовтої і бурої плямистостей, антракнозу посіви обприскують у фазі стеблування тілтом 25 %–м к.е., з нормою витрати препарату 0,5–0,6 л/га.

Рекомендується обмолочування насінників й очищення насіння відразу ж після збирання. Насіння, у якому виявлено склероції збудника раку, вибраковують. Ефективним є протруєння насіння бенлатом 50 %–м з.п. (3 кг/га) або фундазолом 50 %–м з.п. (3 кг/т).


Читайте також:

  1. Анамнез хвороби
  2. Аутосомно-рецесивні хвороби
  3. Велике князівство Литовське: Особливості взаємодії давньоруської та литовської культур.
  4. Геномні хвороби, зумовлені зміною кількості хромосом.
  5. Гостра і хронічна променеві хвороби
  6. ГОСТРІ АЛЕРГІЧНІ СТАНИ. ГОСТРА СУДИННА НЕДОСТАТНІСТЬ.ІНФЕКЦІЙНІ, ШКІРНІ І ВІНЕРІЧНІ ХВОРОБИ.
  7. Динаміка балансів зерна і зернобобових культур в Україні за 2002/03-2005/06 МР та прогноз на 2006/07 МР, тис. т
  8. Дитячі інфекційні хвороби та їх профілактика
  9. Затримка темпів психомоторного розвитку, розумова відсталість. Генетичні хвороби з ураженням ендокринної системи (ендокринопатії).
  10. Клінічні диференціальні ознаки хвороби Крона і НВК
  11. Конфліктогенність культур.
  12. Мітохондріальні хвороби




Переглядів: 1188

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Хвороби кукурудзи. | Хвороби конопель.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.