Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Облік тварин на вирощуванні та відгодівлі

Тварин поділяють на дві групи:

1. Робоча і продуктивна худоба;

2. Тварини на вирощуванні та відгодівлі.

 

Першу групу відносять до необоротних активів. Вона включає по­голів'я корів, бугаїв, дорослих робочих і продуктивних коней, осно­вне стадо свиней, овець, кіз тощо. Другу групу відносять до оборот­них активів. Вона включає молодняк тварин, тварин на вирощуванні та відгодівлі, птицю, кролі, звірі тощо, які вирощені у власному під­приємстві та придбані на стороні.

Тварини на вирощуванні і відгодівлі становлять особливий вид оборотних засобів. З однієї сторони це матеріальні цінності, які на­дійшли з виробництва як готова продукція або куплені на стороні. З іншої сторони це особливий вид засобів — живі організми, які знахо­дяться весь час у незавершеному виробництві. Тобто йде безперерв­ний виробничий процес, в якому готова продукція постійно змінює свій обсяг і вартість. Тварин потрібно постійно годувати і навіть то­ді, коли уже вони відгодовані. Таким чином, тварини являють собою особливий вид готової продукції, яку не можна виділити із виробни­чого процесу як закінчений цикл, або взяти частину продукції мен­шу ніж одна голова тварин. Ця продукція перебуває у процесі вироб­ництва до вибуття з господарства.

Тварини першої групи обліковують у складі необоротних активів на рахунку 16 "Довгострокові біологічні активи", а тварини другої групи - в складі оборотних засобів на рахунку 21 "Поточні біологіч­ні активи". Витрати на утримання тварин обох груп відображають у складі виробництва по субрахунку 232 "Тваринництво".

У складі молодняку тварин і тварин на відгодівлі постійно відбу­ваються зміни. Кількість тварин збільшується за рахунок одержання приплоду від власного маточного поголів'я, придбання на стороні, вибракування худоби з основного стада і постановки на відгодівлю. Зміни проходять також внаслідок переведення тварин з однієї вікової групи в іншу, переміщення з ферми на ферму, збільшення живої маси внаслідок її приросту, а також збільшення вартості тварин внаслідок витрат на їх утримання.

З підприємства вибувають тварини в порядку їх продажу. Значну частину молодняку використовують для формування власного основ­ного стада. Частину тварин забивають на м'ясо, можуть бути випадки вимушеного забою і загибелі тварин через хвороби та з інших при­чин.

Бухгалтерський облік повинен відображати всі зазначені зміни в поголів'ї тварин на підставі відповідних документів.

Приплід телят, лошат, поросят, ягнят оприбутковують в день їх на­родження. Курчат, гусят, каченят, індичат оприбутковують в добовомувіці (у разі інкубації в своєму підприємстві) і в день їх надходження (у разі купівлі на стороні).

Приплід телят, поросят, ягнят (крім каракульських), лошат, нових сімей бджіл оформляють "Актом на оприбуткування приплоду тва­рин" (форма № 95), який складають у двох примірниках завідуючий фермою чи бригадир, зоотехнік та особи, які доглядають тварин. Один примірник акта передають в бухгалтерію на наступний день після йо­го складання, а другий - в кінці місяця разом із "Звітом про рух худо­би і птиці на фермі" (форма № 102).

Дані про хід окоту по кожній отарі в каракульському вівчарстві об­ліковують в "Акті про хід окоту" (форма № 103).

В спеціалізованих птахівничих підприємствах для приймання одержаних (виведених) пташенят складають "Акт виводу та сорту­вання добового молодняка птиці" (форма № 106). Його оформляє на­чальник цеху інкубації або зоотехнік в день виводу пташенят. В акті зазначають відсоток виходу та якість виведених пташенят з кожної партії закладених яєць. Начальник цеху інкубації складає і подає в бухгалтерію "Звіт про процеси інкубації" (форма № 105).

Відпуск пташенят з цеху інкубації в цех вирощування здійснюють по "Накладних" (форма № 87).

Приплід звірів та кролів оприбутковують по "Накопичувальному акту на оприбуткування приплоду звірів" (форма № 96). Його склада­ють завідуючий фермою, зоотехнік або бригадир в момент розкриття гнізд. Дані актів переносять в регістри зоотехнічного обліку. Накопи­чувальні акти подають в бухгалтерію разом зі "Звітом про рух худоби і птиці на фермі" (форма № 102).

Продукцією вирощування молодняка тварин, птиці і тварин на від­годівлі є приріст живої маси поголів'я. Його не визначають по дорос­лому поголів'ю птиці, кролях, звірах та бджолах.

Зважують тварин щомісяця, а також в момент переведення в іншу вікову групу, з ферми на ферму, від однієї особи до іншої, в основне стадо, вибракування з основного стада, падежу, забою, продажу тощо.

Результат зважування відображають у "Відомості зважування тва­рин" (форма № 98). Приріст живої маси молодняку овець, кіз, птиці та кролів визначають на підставі вибіркового зважування.

Приріст живої маси визначають по "Розрахунку приросту живої маси" (форма № 98а). Його складають на підставі даних відомостей зважування тварин та документів на надходження та вибуття худоби.

Розрахунок кількості приросту живої маси худоби та птиці даної групи роблять так: жива маса на кінець звітного періоду плюс жива маса худоби та птиці, що вибула з даної вікової групи протягом звітно­го періоду (включаючи і загиблих тварин), мінус маса худоби та пти­ці, яка надійшла в дану вікову групу за відповідний звітний період, та мінус жива маса худоби та птиці, що була в групі на початок звітного періоду. Одержаний результат становитиме приріст живої маси.

По молодняку, приріст маси якого не визначають (лошата, звірі), щомісяця розраховують вартість приросту тварин за фактичною кіль­кістю кормо-днів та плановою їх собівартістю.

У разі переведення телят, поросят, ягнят, лошат, птиці, кролів, зві­рів тощо з однієї облікової групи в іншу, а також відсадки молодняка звірів і кролів складають "Акт на переведення тварин з групи в групу" (форма № 97). Акти підписують зоотехнік, завідуючий фермою, брига­дир, а також працівники, які передали і які прийняли худобу та птицю на подальше обслуговування. Акт затверджує керівник підприємства. Таким же актом оформляють переведення тварин в основне стадо.

Забій, вимушену прирізку, падіж чи загибель від стихійного лиха тварин оформляють "Актом на вибуття худоби та птиці" (форма № 100). В акті повинні бути вказані причини та обставини вибуття тва­рин і птиці, а також можливе використання продукції.

Продаж тварин оформляють "Товарно-транспортними накладни­ми на відправку - приймання тварин і птиці" (спеціалізована форма № 1-с.г, тварини).

В дрібних селянських (фермерських) підприємствах кількість пер­винних документів має бути значно меншою. Рух поголів'я всереди­ні підприємства в них можна відображати без складання відповідних бухгалтерських документів.

На підставі первинних документів по руху худоби на фермі ведуть "Книгу обліку руху тварин і птиці" (форма № 34). Записи в Книзі по­трібно роботи щодня, реєструючи дані окремих документів, та ви­значати кількість поголів'я на початок наступного дня. Ці дані пере­носять у "Відомість витрати кормів" (форма № 94), де на підставі за­тверджених раціонів контролюють щоденне витрачання кормів.

В кінці місяця по підсумках книги заповнюють "Звіт про рух тварин і птиці на фермі" (форма № 102), в якому записують наявність тварин на початок і кінець звітного періоду, їх надходження і вибуття. У звіт включають також дані про рух тварин основного стада. Отже, цей звіт відображає весь оборот стада тварин за звітний період (місяць).

Синтетичний облік молодняку тварин, тварин на відгодівлі, звірів, птиці, кролів і бджіл ведуть на рахунку 21 "Поточні біологічні акти­ви". Це активний рахунок. По дебету його відображають наявність поголів'я, його надходження, а також дооцінку внаслідок оприбутку­вання приросту живої маси або виходячи з кількості і вартості кор-моднів. По кредиту рахунку обліковують вибуття поголів'я. Переве­дення тварин з однієї вікової групи в іншу, а також з ферми на ферму відображають по дебету і кредиту цього рахунку (табл. 1.2).

 

 

Таблиця 1.2


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. VI. Рекомендації щодо безпечного використання сільськогосподарської техніки при виконанні основних технологічних операцій у тваринництві
  4. Абетка елементів поведінки тварини
  5. Автоматизація зведеного обліку та складання звітності засобами універсального програмного продукту
  6. Автоматизація обліку виробничих запасів та МШП засобами універсального програмного продукту
  7. Автоматизація обліку витрат на виробництво засобами універсального програмного продукту
  8. Автоматизація обліку праці та її оплати засобами універсального програмного продукту
  9. Автоматизація обліку фінансово-розрахункових операцій засобами універсального програмного продукту
  10. АВТОМАТИЗАЦІЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ КОМПЛЕКСУ ЗАДАЧ З ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ
  11. Автоматизована форма бухгалтерського обліку.
  12. Автоматизована форма обліку




Переглядів: 1381

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік довгострокових біологічних активів | Кореспонденція рахунків по обліку тварин на вирощуванні та відгодівлі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.