Основні чинники ефективності діяльності персоналу та завдання регулювання трудової діяльності працівників підприємства
Поточна діяльність і розвиток будь-якого підприємства забезпечуються його персоналом. Чим більше людей залучено до спільної діяльності на підприємстві, тим складнішим і відповідальнішим є процес регулювання цієї діяльності. Навіть на малому підприємстві спільна діяльність персоналу є дуже розмаїтою та складною. Вона відбувається в просторі й часі, супроводжується використанням різноманітних ресурсів, потребує великих витрат управлінської праці. Відтак, лише системний підхід до регулювання спільної діяльності персоналу може гарантувати досягнення позитивного результату.
Регулювання трудової діяльності персоналу – це системно організований процес забезпечення й підтримання високоефективної праці кожного окремого працівника й трудового колективу в цілому; це найважливіше й постійне завдання менеджменту персоналу в організації [1, с. 206].
Серед інших завдань регулювання трудової діяльності персоналу потрібно відзначити такі:
? забезпечення високопродуктивної праці всіх категорій персоналу;
? підтримання якості продукції та послуг на конкурентоспроможному рівні;
? створення безпечних умов праці;
? підтримання в трудовому колективі сприятливого соціально-психологічного клімату.
Ефективність трудової діяльності персоналу залежить і формується під впливом багатьох різнопланових чинників. Умовно їх можна розділити на дві групи (рис. 6.1).
1-ша група
Рис. 6.1. Основні чинники ефективності діяльності персоналу [1, с. 206]
Перша охоплює підготовчі заходи, у процесі виконання яких створюються необхідні умови для діяльності персоналу, без чого взагалі неможлива нормальна робота структурного підрозділу, а про якийсь рівень ефективності немає й мови.
Друга група чинників спрямована на підтримання встановленого ритму виробництва, виконання календарних графіків поставок замовникам, забезпечення руху транспортних засобів за розкладом та ін.