Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Мережі зв'язку

Для забезпечення абонентів основними видами електро­зв'язку, створення спеціалізованих мереж передачі даних і їх-нянезалежна експлуатація при сучасних дальностях зв'язку й обсягах переданої інформації були б непомірно дорогим. Природним розв'язанням є створення загальної для усіх видів зв'язку мережі типових каналів передачі і групових трактів, яка охоплює всі пункти введення і виведення інформації та є основою для телефонної, телеграфної і всіх інших мереж. Історично такий принцип став базою побудови всіх мереж зв'яз­ку: міжнародних, національних і в тому числі відомчих. Звід­си ж випливають поняття первинних і вторинних мереж.

Первинною мережею називається сукупність мережних вузлів, мережних станцій і з'єднувальних ліній передачі. На мережних станціях формуються канали передачі і групові тракти, здійснюється їхній транзит у первинні мережі ниж­чого рангу і у вторинні мережі. Мережні вузли служать для транзитного з'єднання каналів передачі і групових трактів, утворених на лініях, що примикають до вузла передачі. Зви­чайно мережні станції містять також елементи мережних вузлів, періодично виконуючи їхні функції і навпаки.

Вторинна мережа являє собою сукупність комутаційних станцій, вузлів комутації, кінцевих абонентських пристроїв і каналів вторинної мережі, що утворені на базі каналів пер­винної мережі.^Вторинні мережі іменуються за видом зв'яз­ку, який вони забезпечують: телефонна мережа, телеграфна мережа, мережа передачі даних, факсимільна (фототелеграф­на) мережа, мережа передачі газет, мережа звукового повід­омлення, відеотелефонна мережа, мережа телевізійного по­відомлення, а також мережі спеціального призначення. За способом експлуатації вторинні мережі поділяються на ті, що комутуються (канали даються абонентам тільки під час пере­дачі повідомлення), і ті, що не комутуються (канали закріп­лені за абонентами). Ці способи використовуються спільно.

Типові канали ТЧ і групові тракти, перелік і основні параметри яких були дані вище, створюються в первинній мережі і передаються вторинним мережам, де вони або вико­ристовуються безпосередньо, як, наприклад, канали ТЧ для телефонного зв'язку, або з них формуються канали для необ­хідного виду зв'язку, наприклад, телеграфні канали. Тому мережний тракт, у загальному випадку, являє собою типовий груповий тракт чи декілька послідовно з'єднаних типових групових трактів із включеною на вході і виході апаратурою утворення тракту. При наявності транзитів, тракт називають складеним, а при їхній відсутності — простим, причому під транзитом розуміється з'єднання однойменних трактів і ка­налів, що забезпечує проходження сигналів електрозв'язку без зміни смуги чи частот швидкості передачі. У випадку, коли в складеному мережному тракті є ділянки, організо­вані як у провідних, так і в радіорелейних системах пере­дачі, тракт називають комбінованим, а залежно від методу передачі сигналів тракту — аналоговим чи цифровим. Утворення і перерозподіл мережних трактів, типових каналів і типових фізичних ланцюгів, а також надання їх вторинним мережам і окремим організаціям здійснюється в мережному вузлі.

З позицій економічної ефективності мережу доцільно будувати за радіальним принципом, при якому мережні станції МС з'єднуються між собою через один мережний ву­зол (МВ), забезпечуючи мінімальне значення загальної дов­жини ліній при їхній максимальній ємності. Однак надій­ність такої мережі не може бути високою, у зв'язку з чим нерідко використовується структура мережі типу решітки, що характеризується більшою надійністю, але гіршою еко­номічністю. Тому на практиці знаходять компромісне рішення у вигляді з'єднання радіальної і решіткової структур.

1.4.1. Структура системи електрозв'язку

Системою зв'язку називають сукупність станцій, вузлів і ліній зв'язку, з'єднаних між собою у визначеному порядку, що відповідає організації керування об'єктами і характеру виконуваних задач. Це комплекс засобів зв'язку, що взаємо­діють на основі таких принципів, як організаційно-технічна єдність і автоматизація. Ці принципи використані при ство­ренні системи зв'язку України.

Під час побудови цієї системи враховано, що визначені технічні засоби беруть участь у процесі передачі незалежно від виду переданих повідомлень, тобто є загальними. Техніч­но ці засоби виділені до складу окремих структурних елемен­тів: вузлів зв'язку, ліній передачі і мережних трактів. Сукуп­ність цих елементів, що розповсюджені по всій території країни, утворює первинну мережу. Не вдаючись поки в под­робиці характеристики названих елементів, зазначимо, що вони дозволяють організувати мережу каналів передачі і гру­пових трактів. Кожний канал і груповий тракт забезпечує передачу сигналів або у визначеній смузі частот, або у визна­чений проміжок часу.

Топологічна структура первинної мережі визначається ад­міністративним поділом території країни, яка поділена на зони, що збігаються, як правило, з територією областей. Відповідно до цього первинна мережа також складається з окремих частин. Частина мережі, що з'єднує між собою канали різних зонових мереж на всій території країни, складає магістраль­ну первинну мережу.

На рисунку 1.19 зображена взаємодія первинної і вто­ринної мереж зв'язку. На схемі наведені дві зони, на тери­торії кожної з якої виділені по два міста і одному сільському району. Одне місто обласного значення (центр зони), а інше — районного. Елементами первинної мережі є вузли (ВУЗ) і

лінії зв'язку (1, 2, 3). , .. .

Місцеві первинні мережі утворені лініями зв'язку 1 і частиною устаткування ВУЗ. На території кожної зони пока­зано три місцеві первинні мережі. Внутрішньозонові первинні мережі представлені відповідним устаткуванням ВУЗ і лінія­ми зв'язку 2. Сукупність місцевих первинних мереж однієї зони і її внутрішньозонової мережі утворюють зонову пер­винну мережу. Магістральна первинна мережа зображена двома ВУЗ і лініями зв'язку 3. Основне призначення вузлів зв'язку складається з організації типових каналів і групових трактів, у з'єднанні однойменних каналів і групових трактів різних ліній зв'язку, а також у наданні цих каналів вторин­ним мережам.

Рис. 15 Взаємодія первинної і вторинної мереж

 

Вузли зв'язку поділяються на магістральні, внутрішньо-зонові і місцеві. Магістральні вузли створюються на пере­тині магістральних ліній зв'язку і розміщуються в обласних центрах. На рисунку 1.19 показано вторинні мережі ЄАСЗ: телефонної, телеграфної, мережі передачі даних і телетекоа. Вторинна телефонна мережа представлена сукупністю сільсь­ких і міських мереж АТС, розташованих на територіях сіль­ських районів і міст, каналів зв'язку первинної мережі й кін­цевих пристроїв — телефонних апаратів (ТА).

Аналогічно побудована вторинна телеграфна мережа. Вона представляє собою сукупність телеграфних мереж (ТГ) міст, телеграфних пунктів (Т), сільських районів і каналів, виділених для передачі сигналів з первинної мережі, що одер­жала назву телекс. Мережа передачі даних для зв'язку між ЕОМ організовується в первинній мережі за допомогою моде­мів (М). Мережі факсимільного зв'язку і телетекса організо­вуються з використанням кінцевих пристроїв цих мереж (тер­міналів) (ТТ) і утворюють мережу передачі текстової і графічної інформацій. З метою спрощення схеми елементи вторинних мереж у зоні 2 не показано.

 

 

 

Типові канали та системи передачі

 




Переглядів: 5428

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лінійний тракт ЦСП | Класифікація мереж зв'язку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.