Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Розрахунок електричних навантажень

Вступ

Важливим етапом в розвитку творчої діяльності майбутніх спеціалістів техніків-електриків є курсове проектування, у ході якого розвиваються навички самостійного рішення інженерних задач і практичного використання теоретичних знань, формується аналітичне і творче мислення, закріплюються вміння виконання розрахунків за допомогою комп’ютера, а також виконання графічної частини проекту. У методичних вказівках розглянуті питання курсового проектування, приводяться вимоги до виконання і оформлення проектів, приводяться приклади розрахунків і необхідний довідниковий матеріал. Потрібно також приділяти увагу питанням економічності систем електропостачання шляхом вибору раціональних режимів роботи, зниження втрат електроенергії, використання сучасного комплектного електроустаткування, сучасні рішення по розподілу і споживанню електроенергії промисловим підприємством у цілому і окремими цехами, вибрані системи електропостачання повинні бути надійними і економічними, енергозберігаючими.

Основою курсового проектування є завдання складене викладачем на базі матеріалу базового підприємства, а також інших об’єктів господарювання, підприємств. До встановлення потрібно приймати нове, перспективне електроустаткування. Курсовий проект повинен мати елементи творчих рішень, наприклад реконструкція підстанції, заміна трансформаторів, релейного захисту і т.п. Виконання КП починається з складання графіка роботи, підбору підручників, довідкової літератури, складання програми для роботи з комп‘ютером. Графічна частина проекту органічно пов‘язана з розрахунками. У пояснювальній записці розміщують таблиці, схеми, діаграми, які доповнюють розрахунки та текст. Формули нумеруються а також пояснюються, що входить до її складу, потім підставляються числа, коефіцієнти повинні мати посилки на джерело. Пояснювальна записка виконується на листах зі штампом 15мм (крім змісту - 40мм) формату А4, чорними чорнилами, пастою на ПК або на друкарській машинці, технічно грамотно. Назву розділів починати з нової сторінки. Графічна частина проекту виконується згідно ЄСКД. Після виконання КП студент готується до захисту, складається доклад по виконаній роботі, теоретично підготуватися за контрольними запитаннями. Захист КП- підготовка до захисту дипломного проекту, до майбутньої професії.

 

Зміст і об’єм проекту

Текстовою частиною проекту є записка розрахунково-пояснювальна у обсязі 30—40 сторінок для курсового проекту, 2листа графічної частини формату А1.

У тексті записки стисло висловлюється методика розрахунків, дається обґрунтування ухваленим рішенням, приводяться необхідні для розрахунків формули і схеми. Результати розрахунків представляються в табличній формі, а пояснення до них виконуються на конкретному прикладі.

Записка розрахунково-пояснювальна до курсового проекту включає титульний лист, завдання на проект з початковими даними на проектування, зміст, введення, основний зміст проекту, список використаних джерел.

При проектуванні електропостачання об'єкту доцільно розглянути наступні питання:

1. Особливості технологічного процесу даного підприємства (цеху), класифікація і загальні характеристики споживачів електроенергії (по роду струму, напрузі, надійності і т. п.).

2. Характеристика навколишнього середовища виробничих приміщень.

3. Визначення електричних навантажень по групах приймачів електроенергії, цехах і підприємстві в цілому.

4.Вибір раціональної напруги для живлячої мережі підприємства.

5. Вибір числа, потужності і типу силових трансформаторів головної знищуючої підстанції (ГПП) і цехових підстанцій.

6. Вибір схеми електропостачання підприємства, техніко-економічні зіставлення можливих варіантів використання електроустаткування.

7. Вибір схем електричних з'єднань ГПП, ГРП— головного розподільного пункту (залежно від вибраного в проекті рішення).

8. Вибір конструкції розподільного пристрою (РУ) вищої напруги (ВН) ГПП (ГРП) і конструкції цехової трансформаторної підстанції — ТП.

9. Розрахунок струмів КЗ і вибір комутаційно-захисної апаратури в мережі ВН.

10. Вибір і розрахунок релейного захисту і автоматики елементів системи електропостачання промислового підприємства.

11.Розрахунок мережі нижчої напруги (НН) одного з цехів промислового підприємства, електропостачання якого детально розглядається в проекті.

12.Вибір схеми живлення приймачів електроенергії на НН, способу і системи прокладки мережі НН в цеху.

13.Розрахунок струмів в мережі НН і вибір комутаційно-захисної апаратури,

14.Вибір режиму нейтралі в цеху з урахуванням технологічних особливостей споживачів електроенергії.

15.Розрахунок заземлення ГПП, ГРП або ТП. Блискавкозахист ГПП, ГРП або цеху. Захист підстанцій від перенапружень. Захист підземних мереж від електрокорозії.

У конкретному випадку об'їм і зміст проекту визначає керівник проекту залежно від глибини опрацьовування окремих питань.

Початкові данні для проектування

Для виконання курсового проекту необхідні наступні початкові дані

1. Характеристика технологічного процесу виробництва підприємства і окремих цехів, технологічний взаємозв'язок цехів. Оцінка впливу раптових перерв електропостачання на технологічний процес.

2. Електричні навантаження по цехах підприємства у вигляді загальної встановленої потужності. Для цеху, електропостачання якого треба розробити детально —дані окремих приймачів електроенергії (номінальна потужність, коефіцієнт потужності, КПД, номінальна напруга, для приймачів з повторно-короткочасним режимом роботи, додаткова — тривалість включення).

Перспективи зростання електричних навантажень окремих цехів і підприємства в цілому (за рахунок реконструкції, введення нових потужностей і т. д.).

3. Графіки активних і реактивних навантажень промислового підприємства в цілому і окремих його цехів за характерну літню і зимову добу.

4. Характеристика споживачів електроенергії з погляду їх впливу на якість електроенергії.

План розташування устаткування в цеху

 

Вимоги до виконання і захисту проекту

 

Курсовий і дипломний проекти виконують відповідно до календарного графіка, складеного керівником проекту. У графіку указують черговість, терміни виконання і трудомісткість окремих етапів роботи. Періодично, в контрольні терміни, керівник проекту контролює виконання проекту.

Пояснювальну записку проекту виконують на листах А4 формату. Текст записки розташовують на одній стороні листу, який повинен мати поля: зліва —25- 30 мм, справа — 10 мм, зверху і знизу — 20—25 мм. Починається ПЗ з “Вступу” , в якому треба привести етапи розвитку енергетичної системи України, перспективи її розвитку у різних напрямах, альтернативні джерела електроенергії, використання сучасного обладнання, використовувати нові данні періодичних видань, нових підручників. Кожен розділ записки позначають порядковим номером арабськими цифрами. Якщо в розділі є підрозділи, то їх позначають порядковими номерами, перед якими стоїть номер розділу з крапкою. В кінці назви розділу або підрозділу крапка не ставиться.

Керівник проекту рекомендує літературу, дає необхідні методичні вказівки, зокрема які розділи слід виконати з використанням ЕОМ, призначає дні і час проведення консультацій.

Після закінчення курсового проекту студент представляє пояснювальну записку і підписані їм креслення керівнику, який після перевірки представленого матеріалу вирішує питання про допуск студента до захисту.

Захист курсового проекту обов’язковий. Доповідь починається з теми курсового проекту. Студент повідомляє про прийняті рішення, переваги прийнятого рішення. Послідовно пояснює усі пункти курсового проекту. Доповідь повинна тривати 10-15хв. Комісія задає 10-15 запитань

Закінчений курсовий проект з підписами студента, керівника передається до архіву. До проекту додається письмовий відгук керівника про студента, де наголошуються проявлена ініціатива в рішенні питань, розглянутих в проекті, ступінь самостійності, використовування кращих зразків техніки, нового електроустаткування і т.п.

Інструкція модульно – рейтингової системи контролю рівня знань студентів

 

Таблиця 1 – розподіл балів з курсового проекту

№ П/П Зміст роботи Сумарна кількість балів
    min max
Розрахунок силової мережі
Компенсація реактивної потужності 1.5
Розрахунок та вибір магістральних мереж до 1000В. 2.5
Вибір апаратів захисту до 1000В 2.5
Вибір потужності силових трансформаторів 1.5
Розрахунок і вибір високовольтного обладнання
Розрахунок струмів к.з перевірка обладнання
Розрахунок релейного захисту 1.5
Розрахунок захисного заземлення 1.5
Оформлення графічної частини і пояснювальної записки
  Допуск до захисту курсового проекту
  Захист курсового проекту
  ВСЬОГО

 

Таблиця 2- шкала оцінювання: національна та ECTS

Сума балів за всі види навчальної діяльності Оцінка ECTS Оцінка за національною шкалою
За 4-бальною шкалою За 12-бальною шкалою
90-100 A відмінно 10-12
82-89 B добре 7-9
74-81 C
64-73 D задовільно 4-6
60-63 E
35-59 FX незадовільно
0-34 F 1-2

Розрахунок електричних навантажень

 

Першим етапом проектування системи електропостачання є визначення електричних навантажень. За значенням електричних навантажень вибирають і перевіряють електроустаткування системи електропостачання, визначають утрати потужності електроенергії. Від правильної оцінки очікуваних навантажень залежать капітальні витрати на систему електропостачання, експлуатаційні витрати, надійність роботи електроустаткування. При проектуванні системи електропостачання аналіз режимів роботи споживачів електроенергії (окремий приймач електроенергії, група приймачів, чи цех завод у цілому) розглядають як навантаження. Розрізняють наступні види навантажень: активну потужність Р, реактивну потужність Q, повну потужність S і струм І.

Розрахунок електричного навантаження цеху промислового підприємства в даний час ведеться методом упорядкованих діаграм. Цей метод є найбільш ефективним на даному етапі.

Згідно цього методу максимальне навантаження групи электроприймачів визначається по формулах:

згідно цього методу максимальне навантаження группи электроприймачів визначається за формуламм:

QСМ, квар

, кВА

де Рсм и Qсм – активне і реактивне середє навантаження за найбільш завантажену зміну і визначаються по формулам:

где Ки и cosj - знаходять по таблицям довідникових матеріалів

стор.52-57 [ Л 1]

Ки – коефіціент використання активного навантаження.

Для визначення активного максимального навантаження Рм необхідно визначити коефіціент максимума Км. Коэффициент Км визначається по таблице (табл.2.13) или графікам (рис2.15)стор.54-55 [ Л 1] в залежності від двух величин: Ки и nэ

nэ – це ефективне приведене число групи електроприймачів стор.55-56 [ Л 1]

. Визначається за формулою:

але практикою проектування встановлено, якщо КиS 0,2 і співвідношення , то число nэ может бути визначено по спрощеній формулі:

де - суммарне номінальне групи електроприймачівв.

- номинальна потужність найбільшого електроприймача групи.

Також практикою проектування передбачено приймат при:

Для електроприймачів с практично постійним графіком навантаження (насоси, компресори, високовольтні двигуни) коефіціент максимуму приймається рівним 1.

Тогда

Максимальний розрахунковий струм підстанції визначається по формуле:

Розрахунок електричного навантаження цеха ведется в табличній формі.

 


Читайте також:

  1. А. Технологічний розрахунок СТОА
  2. А.1.1. Розрахунок кількості автомобілів, що обслуговуються на СТОА за рік
  3. А.2.1. Розрахунок річної виробничої програми міських СТОА
  4. А.2.2.Розрахунок виробничої програми дорожніх СТОА
  5. А.2.3. Розрахунок загальної трудомісткості робіт по ТО і ПР автомобілів
  6. А.2.6. Розрахунок кількості робітників
  7. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  8. Адаптація дихальної системи до фізичних навантажень
  9. Адаптація ендокринної системи до фізичних навантажень
  10. Адаптація крові до фізичних навантажень
  11. Адаптація нервової системи до фізичних навантажень
  12. АДАПТАЦІЯ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИХ СИСТЕМ ОРГАНІЗМУ ДО ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕНЬ




Переглядів: 3957

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Приклад розрахунку навантажень

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.