Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Показники здоров'я на Україні і в Дніпропетровській області

На Україні на охорону здоров'я виділяється лише 6,9% ВВП, хоча світове дослідження стверджує, що система охорони здоров'я може бути ефективною лише тоді, коли на її потреби виділяється не менше 5% ВВП.

На Україні на охорону здоров'я виділяється сума еквівалентна лише 210$ в рік на людину, з яких - 150$ йде на підтримку галузі і зарплату медичному персоналу, і тільки 60$ на лікування хвороби.

Відомо (дані ВООЗ), що якщо на лікування людини йде менше 30$, то галузь можна вважати мертвою, а на Україні Міністерство охорони здоров'я ще якось виживає.

У 5 разів збільшилася кількість хворих громадян (з 100 дітей сьогодні 92 дитина страждають різними хворобами).

Сьогодні на Україні 9 чоловік з 10 вважаються хворими.

У 3 рази збільшилася кількість інфекційних і паразитичних захворювань.

Смертність на Україні збільшилася від 12,9% випадків в 1991 р., до 18 випадків 2008 року на 1000 чоловік населення, тобто за цей час смертність збільшилася на 26%. Якщо в 2000 р. загальна смертність в країні перевищувала дітонароджуваність удвічі, то показник смертності людей працездатного віку сьогодні в 8 разів вище, ніж в 1990 р. В загальній ієрархії причин смерті перше місце займають хвороби кровообігу, від яких в 2008 році померло 457,4 тис. чоловік. Друге місце займають хвороби новоутворення - 95,6 тис. чоловік. Третє місце - нещасні випадки, вбивства, самогубства - 75,3 тис. чоловік.

25 млн. громадян України страждають сердечно - судинними захворюваннями, це більше 54% населення країни. З них майже 9 млн. чоловік - люди працездатного віку.

З 1990 до 2008 років доля смертності від захворювань кровообігу (серцево-судинних) зросла від 51,6 до 64,8%, від судинно-мозкових від 20,5 до 29,5%. Захворювання системи кровообігу - головна причина 62% смертності людей на Україні. Щорічно переносять інфаркт 50 тис. інсульт 140 тис. українців. Рівень смертності на Україні серед людей віком 35-54 роки в 10-12 разів вище, ніж в Західній Європі. На 2008 рік смертність чоловіків працездатного віку від цих захворювань на Україні в 4,5 разу вище, смертності жінок. Смертність від інсультів серед населення віку 45-75 років складає на Україні 606 випадків на 100 тис. населення. Це в 12 разів вище, ніж в Швейцарії і в 2 рази вище, ніж в Росії. На Україні сьогодні більше 25% новонароджених дітей не доживають до одного року оскільки великою проблемою є надання висококваліфікованої медичної допомоги дітям з природженою вадою серця (3500 випадків).

Головними причинами (чинниками ризику) серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань є:

- нездоровий спосіб життя (паління, зловживання алкоголем)

- нераціональне живлення;

- недостатня фізична активність;

- чинники довкілля.

У 2,6 разу збільшилося захворювання туберкульозом. Згідно із статистикою, за 1 годину в Україні заражаються туберкульозом чотири людини, і помирає один. За офіційними даними, на обліку знаходяться 515 тис. хворих. Це другий показник в Європі після Росії.

Близько 2/3 хворих туберкульозом - люди працездатного і репродуктивного віку.

Лікарів також тривожить стрімке поширення туберкульозу серед дітей. Більше 30% усіх захворювань людини передається з водою низької якості. Питна вода є причиною проблем із здоров'ям. Більше 2 млрд. чол. на Землі, 3,5 млн. з яких помирають. 90% з них складають діти молодше 5 років. 25% школярів мають істотні відхилення за показниками здоров'я. Від 60 - 85% попередників мають різні обмеження придатності до армійської служби за станом здоров'я. Більше 80% працездатного населення до моменту досягнення пенсійного віку страждають від серцевих захворювань, не дивлячись на те, що пенсійний вік тих, що живуть на Україні на 5 - 10 років нижче, ніж в Європі. Чоловіків в нашій країні живуть в середньому 63 роки, а в Європі на 10 - 15 років більше. 59 чоловік з 100 страждають хворобами кровообігу.

У Україні щороку виявляється більше 160 тис. нових випадків злоякісних новоутворень, майже 100 тис. жителів помирають від раку, причому 35% померлих - особи працездатного віку. Кожну годину реєструються більше 20 нових випадків захворювань, а 10 жителів України помирають від раку. За розрахунками фахівців, до 2020 року кількість уперше хворих раком в Україні перевищить 200 тис. в рік.

Кожен 50 житель України є хворим онкологічного профілю. За станом на 1 січня 2002 року в Україні на диспансерному обліку перебувало більше 930 тис. онкохворих.

Щодня реєструється 450 випадків нових онкологічних захворювань і 250 смертей від раку. Упродовж життя кожен третій - четвертий чоловік і кожна п'ята жінка можуть захворіти раком.

70% дівчат після закінчення школи не можуть стати матерями, а кожен 2 юнак має хронічні захворювання.

За останні 10 років в 6 разів збільшилися анемії у вагітних. Частота токсикозу збільшилася до 40% і так далі. Результат - з 100 новонароджених тільки двоє здорові.

Щорічно в Дніпропетровській області помирає 60 тис. чоловік, що рівнозначно чисельності двом середнім сільським районам. Тільки за останні 10 років населення Дніпропетровська скоротилося майже на 14%. На Дніпропетровщині кількість населення скоротилася на 13,5% (0,5 млн. чоловік). Область на Україні займає одно з перших місць по темпах зниження чисельності населення. Кількість хворих громадян області збільшилася в 4,6 разу і сьогодні 84 людини з 100 хворі люди (92 дитина з 100 сьогодні страждають рядом захворювань), в області близько 2 млн. чоловік страждають хворобами органів кровообігу. 1,4 млн. чоловік страждають хворобами органів дихання, що в 1,5 разу вище, ніж на Україні. При такій динаміці онуки мешкають на 8 - 11 менше, ніж їх бабусі, що живуть, і жінки. Число онкологічних захворювань збільшилося на 25%, і рак проковтує молодість; сьогодні 35% із загальної кількості хворих складають люди найбільш працездатного віку 35 -45 років.

Згідно Конституції, найцінніше у нас це здоров'я і життя людини. Згідно Конституції найцінніше у нас це здоров'я і життя людини. Слід розуміти, що здоров'я і тривалість життя людини залежать: на 40 - 50% від якісного стану довкілля, на 20 - 25% від соціально - психологічних чинників, на 10 - 15% від чинників спадковості, на 10% від стану медицини. Ці цифри, які можна знайти у відбитках і доповідях офіційних організацій. Скільки ж ще хвороб не виявлено, особливо онкологічних і хворих на цукровий діабет, нікому не відомий. Населення України 6 тисяч чоловік Дніпропетровської області хворі і вимирають. За міжнародними оцінками, кожен другий Українець - жебрак, а доходи кожного другого нижче прожиткового рівня. На Україні - 2,5 млн. інвалідів, 1,2 млн. психічно неврівноважених, 1 млн. алкоголіків, 2,7 мають статус потерпілого від катастрофи на ЧАЕС.

В.И. Гончаренко - «Ми звикли оцінювати екологічний стан міста Дніпропетровська по кількості викидів в атмосферу, воду, грунт. Останнім часом викидів стало менше в 1,6 разу. Екологічну ситуацію формують і інші чинники. Так, коли викидів було в 1,6 разу більше, хворих в Дніпропетровську було 18 на 100 чоловік. Зараз 90 на 100 чоловік за різними показниками не здорові».




Переглядів: 311

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Смертність і тягар хвороби | Як екологічні проблеми впливають на здоров'я жителів міста

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.