Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Британський стандарт у сфері екологічного менеджменту BS7750

У межах розроблення підходів до створення та зміцнення Єдиного Європейського ринку Європейське Співтовариство прагне створити жорстку систему екологічного законодавства і контролю виконання його вимог. Одним із лідерів апробації нових ринкових інструментів екологічного менеджменту є Ве­лика Британія, де у 1990 році прийнято новий «Екологічний акт» (Environmental Act). За ним у 1992 р. Британський інститут стандартизації на замовлення Британської конференції промис­ловості розробив і видав стандарт у галузі систем екологічного менеджменту BS 7750 (Specification for Environmental Management Systems). Цей стандарт повністю узгоджується з вимогами стандарту якості BS 5750 ( і ISO 9000).

Стандарт не наказує і не визначає вимоги щодо природо­охоронної діяльності підприємства, але містить рекомендації, корисні для створення ефективної системи екологічного менед­жменту, для розвитку ініціативного екологічного аудиту. Ці ре­комендації мають сприяти покращенню екологічних характери­стик діяльності організації взагалі. На початковому етапі при­пускали, що британські підприємства на добровільних засадах приводитимуть характеристики своєї діяльності відповідно до принципів BS 7750. Пізніше до Великої Британії приєдналися інші держави, а сам стандарт, детально розроблений і супро­воджений чималими навчальними посібниками, став основою для підготовки міжнародних документів.

Стандарт В5 7750 передбачає такі стадії розроблення і впро­вадження системи екологічного менеджменту:

Ø попередній огляд ситуації — визначають усі екологічні нор­мативні вимоги до діяльності підприємства і з'ясовують, які елементи екологічного менеджменту вже практично застосову­ються на певному об'єкті.

Ø розроблення заяви про екологічну політику, яка б охоплювала всі аспекти діяльності та продукцію підприємства, була б роз'­яснена та прийнята до виконання всіма уповноваженими сто­ронами (підрозділами, особами).

Ø визначення структури розподілу обов'язків і відповідаль­ності в системі екологічного менеджменту.

Ø оцінювання ступеня впливу підприємства на навколишнє середовище. Слід скласти перелік певних нормативів, характе­ристик викидів в атмосферу, скидів до водних об'єктів, план розміщення відходів, а також опис аспектів впливу на навко­лишнє середовище підприємств-постачальників.

Ø розроблення екологічних цілей і завдань підприємства.

Ø визначання тих стадій виробництва, процесів і видів діяль­ності, реалізованих на підприємстві, які можуть впливати на навколишнє середовище, і розроблення системи контролю їх функціонування.

Ø розроблення програми екологічного менеджменту, призначен­ня уповноваженого, відповідального за її виконання. Програму треба скласти так, щоб урахувати не тільки теперішні, а й ми­нулі види діяльності підприємства, а також можливий вплив на навколишнє середовище життєвого циклу продукції нових видів.

Ø розроблення і випуск детальних настанов, які б давали змогу аудитору системи екологічного менеджменту визначити, чи функціонує система, і враховували всі суттєві аспекти впливу підприємства на навколишнє середовище.

Ø встановлення системи реєстрації всіх екологічно суттєвих подій, видів діяльності тощо, наприклад записи випадків пору­шення вимог екологічної політики, опис заходів, ужитих для поліпшення ситуації, звіти за результатами інспектування по­точного контролю.

Ø аудити. Стандарт BS 7750 містить опис процедури аудиту та деталізує вимоги до аудиторського плану. Незалежно від цього акредитуюча організація може провести зовнішню перевірку ре­зультатів внутрішнього аудиту (у BS 7750 під аудитом мається на увазі систематичне оцінювання, яке здійснюють, щоб визна­чити відповідність функціонування системи екологічного ме­неджменту запланованим цілям і завданням, структурі тощо та з'ясувати, чи є впроваджена система екологічного менеджменту ефективною і чи відповідає вимогам екологічної політики підприємства).

Стандарт BS 7750 прийняли Фінляндія, Нідерланди і Шве­ція. Франція, Ірландія і Іспанія розробили свої стандарти. Ав­стрія вважає за краще чекати на опублікування міжнародних вимог до систем екологічного менеджменту.

 




Переглядів: 1261

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Історичні передумови екологічного менеджменту | Система екологічного менеджменту і аудиту EMAS

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.024 сек.