Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Основні ознаки екологічної мети.

Екологічна мета— загальний екологічно важливий напрям діяльності підприємства, встановлюваний екологічною політи­кою цього підприємства. Ступінь досягнення мети оцінюють (кількісно) у тому разі, якщо мета може бути досяжною.

Вираз «цілі» використовують в основному на позначення довгострокових зобов'язань, пов'язаних з екологічним бачен­ням підприємства, визначеним в екологічній політиці. Цілі є більш загальним поняттям, ніж завдання, що визначають неве­ликі кроки, які треба виконати, щоб досягти певної мети. На­приклад, мету можна сформулювати бути представлена загаль­ним виразом: «Підприємство зобов'язується покращити якість повітря», тоді як завдання треба виражати більш специфічно, надаючи уявлення про те, яких конкретних покращань, у пев­них одиницях виміру, необхідно досягнути за певний період часу, наприклад: «Підприємство зобов'язується скоротити ви­киди вуглекислого газу в атмосферу на 5 % протягом 2015-2017 років» або «Підприємство зобов'язується скоротити викорис­тання води до грудня поточного року на 20 % на одиницю продукції порівняно з попереднім роком». Як основні пріори­тетні цілі виробничого екологічного управління та менеджменту найчастіше розглядають цілі, пов'язані з мінімізацією негатив­ного впливу промислового виробництва на навколишнє середо­вище, включаючи мінімізацію відходів і мінімізацію викорис­тання сировинних та енергетичних ресурсів. Під мінімізацією негативноговпливу промислового виробництва на навколишнє середовище прийнято розуміти цілеспрямовані, вмотивовані, послідовні з року в рік зміни питомих показників скидів та викидів забруднювальних речовин, відходів, використовуваних ресурсів, екологічних показників готової продукції, що досяга­ються завдяки використанню сукупності різних організаційних, технологічних і технічних методів та засобів.

Основними ознаками екологічної мети є:

Взаємозв 'язок з екологічною політикою та зобов'язаннями.

Конкретність. Мета має належати до конкретної сфери еко­логічної діяльності підприємства, бути доступною й зрозумілою для керівництва, персоналу, зовнішніх зацікавлених осіб і сторін.

Можливість оцінювання (вимірність). Наявність певних кри­теріїв і показників (кількісних, де це можливо), що дають змогу оцінювати результати, досяжні в межах наміченої мети.

Досяжність. Реальна наявність потрібних ресурсів для до­сягнення певних завдань у межах наміченої мети. Екологічні цілі в жодному разі неможна підміняти бажаннями, вони не можуть бути наперед недосяжними.

Ефективність. Кожна мета має бути вмотивованою для ке­рівництва підприємства й персоналу та пов'язаною з отриман­ням певних вигод і переваг.

Орієнтованість у часі. Екологічні цілі спрямовані насампе­ред на розвиток певних процесів (наприклад, процесів по­слідовного поліпшення у всіх сферах діяльності, де це практич­но здійсненне). Кожна з намічених цілей має давати мож­ливість поставити конкретні завдання (короткотермінові, середньо термінові, довгострокові) на запланований період.

Взаємовплив. Екологічні цілі об'єднані екологічною політи­кою й зобов'язаннями підприємства. Реалізація кожної із них залежить від реалізації інших цілей. Дії або рішення, необхідні для досягнення однієї мети, не можуть заважати досягненню інших цілей.

Екологічні завдання — конкретизація екологічної мети для конкретних етапів її досягнення (кількісних, якісних або в часі). Це деталізовані вимоги до результативності, діяльності організації або її частини. їх визначають виходячи з екологіч­них цілей і встановлюють та виконують, щоб досягти цих цілей.

Отже, екологічна мета — це загальна екологічна настанова до дії, що узгоджується з екологічною політикою, яку організа­ція вирішила досягти. Цілі можуть визначатися в цілому по підприємству, завдання — ставитися для структурних підрозділів. Екологічні цілі мають бути конкретними, а завдан­ня — вимірюваними. Доцільно ставити завдання в кількісному вираженні. Щоб оцінити досягнення цілей і завдань, треба ви­користовувати вимірювані показники, а саме цільовий та пла­новий екологічні показники.

Цільовий екологічний показник — загальний цільовий показ­ник стану навколишнього середовища, який визначається вихо­дячи з екологічної політики і який організація намагається до­сягти. Виражають кількісно, якщо це можливо.

Плановий екологічний показник — деталізована вимога відносно ефективності, виражена по можливості кількісно. Цю вимогу ставлять перед організацією, визначають із цільових екологічних показників, встановлюють та виконують, щоб до­сягти цільових показників.

2.Типи цілей і завдань.

Умежах СМНС можна встановлювати різні типи цілей і завдань. Зазвичай вони спрямовані на змен­шення екологічного впливу діяльності підприємства, наприклад на зменшення викидів забруднювальних речовин в атмосферу на певний відсоток на одиницю продукції. Проте цілі та зав­дання також можна спрямовувати на дослідження вузького спе­цифічного питання і (або) забезпечення певного рівня ведення адміністративно-господарської та ремонтно-профілактичної діяльності. Наприклад, під час проведення якихось заходів зі зниження споживання електроенергії цілі та завдання можна спрямувати на визначення тих ділянок підприємства, на яких споживається найбільша кількість електроенергії.

Завдання розробляють для всіх рівнів організації. Наприк­лад, відділ постачання може встановити такий плановий показ­ник, як закупка 75 % паперової продукції, яка вироблена із вторинної сировини. Підрозділ, який відповідальний за прибирання підприємства, може взяти зобов'язання зменшити на 25% у рік використання мийних засобів, вироблених на основі розчинників. Рада директорів може розробити програму, за якою всі підрядники і постачальники зобов'язані одержати сер­тифікат ISO 14001:2004 протягом наступних семи років.

Завдання, пов'язані з виробничими операціями, мають роз­робляти керівники виробництва на рівні відповідного підрозді­лу і включати їх у планову підготовку річного бюджету.




Переглядів: 749

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ідентифікація законодавчих і нормативно-правових вимог функціонування підприємства | Стратегія визначення цілей і завдань

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.