Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Вибір теми, аналіз і оформлення роботи

При виборі теми наукових досліджень важливо визначитися в проблемі.

Проблема – це складна наукова задача, яка охоплює значну частину досліджень, має перспективне значення і складається з ряду тем.

Тема – це наукова задача, що охоплює певну область наукового дослідження.

Основними вимогами до теми є: 1) актуальність; 2) новизна; 3) практична значимість (економічна ефективність); 4) здійсненність (впроваджуваність).

Найважливішим фактором наукової роботи є самостійність праці. Один із найважливіших етапів роботи є обробка літератури. Виписки, анотації, конспекти – це основні шляхи збору інформації. Підсумком аналізу опрацьованої інформації є класифікація і систематизація матеріалу. Критичний підхід до визначення теми досліджень забезпечує успіх в її виконанні.

Фундаментальною основою аналізу є необхідність виділення того нового і суттєвого, що є результатом досліджень, отримання вичерпної оцінки і визначення шляху подальших досліджень. Це повинно робитися коротко і чітко. Наприклад, не слід наводити багато висновків (зазвичай їх повинно бути не більше 5-10). Якщо крім основних висновків, які відповідають поставленій меті, можна зробити і інші, то їх формулюють окремо, щоб не затіняти конкретної відповіді на основну задачу теми. Обов’язково обґрунтовується достовірність, як використовуваних матеріалів, так і достовірність отриманих результатів.

При написанні роботи необхідно дотримуватися наступних основних вимог: 1) чіткість побудови; 2) логічна послідовність викладення матеріалу; 3) короткість; 4) точність формулювань; 5) конкретність викладення результатів роботи; 6)перспективність аргументації; 7) доведеність висновків і рекомендацій.

Будь-яка робота обов’язково має титульний лист, зміст, основну частину, список літератури і додатки. Титульний лист оформляється відповідно до стандартів або з конкретними вказівками (приписами). Вимоги до форми змісту – відсутнє слово “глава”, замість цього здійснюється нумерація розділів, підрозділів.

Структура роботи включає – вступ (не нумерується); розділи, які відображають стан проблеми, методику і приладове забезпечення, основний зміст виконуваної роботи і результати, заключення (не нумерується) – тут наводяться короткі припущення, завершує роботу список використаної літератури. Також є і структура дипломної роботи еколога. У вступі викладається актуальність, новизна, практичне значення, мета, задачі. В заключенні – висновки за основними розділами і, головне, висновки щодо суті досліджень.

Особливу увагу необхідно звернути на літературні посилання, зокрема, на правильність їх застосування і обов’язковість посилання, якщо викладене не належить автору.

Рецензія є обов’язковою для кожної роботи. Вона повинна відрізнятися принциповістю, науковою обґрунтованістю, вимогливістю, разом з доброзичливістю і чуткістю.

Доповідь, зазвичай, не перевищує 10 хвилин. Основні вимоги до доповіді – це короткість і аргументація. Невід’ємною складовою доповіді є емоційність, переконливість, вміння вести полеміку. Головне в науковій доповіді – зміст і наукова аргументація.

Доповідь прикрашає виразність і дохідливість мови, темп, гучність, інтонація. Відповіді на питання повинні бути короткими, за суттю, з дотриманням скромності, стриманості, фактичності, поваги до критики.

 




Переглядів: 281

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні визначення і поняття | Основні напрямки сучасних екологічних досліджень

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.