Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Підготовка до захисту

1. Повністю виконана і відповідно до правил оформлена і переплетена дипломна робота разом з письмовим відгуком наукового керівника здається на рецензію призначеному рецензенту. Рецензентом дипломної роботи може бути викладач другої кафедри факультету або фахівец іншої установи, організації, підприємства (в останнєму випадку підпис рецензента повинен бути затверджений керівником відповідної установи, організації, підприємства).

2. Не пізніше, ніж за тиждень до дати захисту, у ДЕК подаються:

· переплетена випускна дипломна робота з підписами наукового керівника та рецензента і візою завідувача кафедри на титульному аркуші;

· завдання на дипломну роботу;

· календарний план виконання роботи;

· письмовий відгук наукового керівника;

· письмова рецензія;

На зворотню сторону обкладинки дипломної роботи наклеюється конверт, у який вкладается диск (CD ROM) з електронним варіантом роботи, який повинен бути тотожнім надрукованому.

3. При цьому необхідно підкреслити, що до захисту дипломної роботи студент допускається за умови відсутності незданих іспитів і заліків та наявності допуску деканату.

4. На етапі рецензування роботи починається підготовка доповіді на засіданні ДЕК і відповідного ілюстративного графічного матеріалу.

Враховуючи обмеженість часу, що надається студенту для доповіді на захисті дипломної роботи, доповідь повинна займати для дипломної роботи освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр - 3,5-4 сторінки, освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліст і магістр - 5 сторінок стандартного тексту. При цьому варто пам'ятати, що студент не просто викладає, а захищає свої пропозиції. Тому доцільніше викладати не зміст роботи, а логіку одержання найбільш значимих висновків.

Студентові варто врахувати наступні поради при підготовці тексту своєї доповіді: використовувати прості слова й прості стверджувальні пропозиції; повторювати іменники, уникати займенників. Якщо захист відбувається через тривалий час після здачі роботи, то перед захистом необхідно ще раз ретельно вивчити всі матеріали, тому що деякі положення й логічні міркування можуть виявитися забутими.

Ілюстративні графічні матеріали (карти, картосхеми, рисунки, таблиці, математичні формули і т.і) повинні, по-перше, відбивати основні результати, досягнуті в роботі, і, по-друге, бути погоджені з доповіддю.

Ілюстративний матеріал повинен бути пронумерований і мати назви. Текст і цифровий матеріал повинні легко читатися з відстані 4-5 метрів. Неохайність оформлення схем, наявність помилок у них знижують враження від захисту, оказують негативний вплив на комісію і зніжують оцінку.

Ілюстративний матеріал може бути виконаний у вигляді плакатів формату А1 згідно з встановленими вимогами до їх виконання, а також подаватися за допомогою світло-проекційних та комп'ютерних засобів. Плакати повинні бути закріпленими на рейках. Кожний плакат повинен бути пронумерований у міру згадки в тексті. Оптимальна кількість плакатів 3-5. В разі використання технічних засобів, доповідач повинен забезпечити голову і кожного члена ДЕК копіями ілюстрацій в роздрукованому на аркушах формату А4 вигляді але не в кольоровому варіанті.

4. Перед захистом доцільно провести тренувальний виступ перед товаришами. Потрібно пам'ятати, що один зі способів перевірки своїх знань - це викласти їх іншим так, щоб вони їх зрозуміли. По завершенню підготовки тез доповіді студенту слід погодити текст виступу з науковим керівником.

 

Захист

1. Для захисту роботи студентові надається 20 хвилин, з них для бакалаврських робіт - до 8 хвилин, для дипломних і магістерських - до 10 хвилин на представлення роботи. Цей час він повинен використати для короткої, але змістовної, доповіді за результатами наукових досліджень, що проводились. У доповіді необхідно відмітити актуальність тематики та новизну результатів, наукову та практичну цінність виконаної роботи, сформулювати ціль і завдання роботи, представити об’єкт та предмет досліджень, суть проведеної роботі та отримані результати. Автори спільних розробок повинні навести особисті результати.

2. Загальні вимоги до представлення роботи:

· чіткість та логічна послідовність викладення матеріалу;

· переконливість аргументації;

· стислість і точність формулювань, які виключають можливість неоднозначного тлумачення;

· конкретність викладення результатів дослідження;

· обґрунтованість рекомендацій та пропозицій.

3. Представлення роботи обов’язково ілюструється графічним і табличним матеріалом.

4. За результатами захисту Державна екзаменаційна комісія визначає підсумкову, диференційовану оцінку дипломної роботи. Рішення ДЕК є остаточним і оскарженню не підлягає.

 




Переглядів: 261

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок роботи з науковим керівником | Оцінювання дипломної роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.