Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






СТАТЕВИЙ РОЗВИТОК І ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

Статеве виховання - важлива складова частина процесу виховання дитини, підлітка, юнака. Саме сім'ї належить головна роль у вихованні з хлопчика чоловіка, а з дівчинки - жінки, щоб дитина усвідомлювала себе представником своєї поли відповідно до анатомічних особливостей. З раннього дитинства хлопчик бере приклад з батька, наслідуючи його і репетируючи свою статеву роль в майбутньому. Для дівчинки зразком поведінки служить її мати. А стосунки між батьками є прикладом взаємин між статями.

Статеве виховання в сім'ї - процес складний, але необхідний, такий, що дає можливість дитині отримати правильне уявлення про взаємини статі, формує у нього правила поведінки в статевому житті, готує до браку і сімейного життя. Батьки повинні знати основні етапи психосексуального розвитку і принципи статевого виховання дитини, щоб допомогти правильному і гармонійному розвитку підлітка, повноцінному фомированию дітородної функції і вихованню почуття відповідальності за благополуччя сім'ї і майбутніх дітей. Вже з перших днів життя відзначаються відмінності в поведінці хлопчиків і дівчаток, що підтверджують їх різний психологічний розвиток.

З півтора років дитина вже точно знає, хто він - хлопчик або дівчинка, і розрізняє людей по статевій приналежності «тітка - дядько», хоча орієнтується в цьому питанні в основному по одягу і зачісці. У 3-4 роки дитина вже знає про анатомічні відмінності між дівчатками і хлопчиками, але більше значення надає зовнішнім ознакам. До 5-6 років будь-яка дитина вже розуміє постійність своєї статі. Кожна дитина вивчає своє тіло, у тому числі і статеві органи, доторкавшись до них руками так само природно і не соромлячись цього, як він доторкається до носа, вуха, коліна. Якщо постійно обсмикувати малюка і забороняти йому пізнавати свій організм, у нього сформується поняття про ганебність тіла, але одночасно виробиться і підвищений інтерес саме до цих органів. Людина, що виросла в умовах заборон і залякувань, в майбутньому зазнає утруднення в сексуальному житті, вважаючи її ганебною і «брудною».

Нерідко дорослі уникають розмов на такі теми, відмовчуючись або гніваючись на дитину. Так в його свідомості зміцнюється уявлення про погану, непристойну сторону життя дорослих і закладається основа для неправильного статевого виховання. У віці від 5 до 9 років статева свідомість вже встановлена і освоюється статева поведінка. Не забороняти і карати, а постаратися задовольнити цікавість дитини в спокійній обстановці і доступними для нього словами і поняттями - ось правильний вихід в цій непростій ситуації. Питання дітей цілком природні і свідчать про нормальний розвиток особистості.

Деякі особливості статевого розвитку дитини викликають у батьків тривогу і заклопотаність. Мова піде про мастурбацію (онанізм). Причинами можуть бути збуджуючі ігри, пов'язані з розгойдуванням, підкиданням, ритмічними рухами. Досить часто мастурбують діти, позбавлені батьківської ласки і уваги.

У хлопчиків майже завжди причиною мастурбації є відчуття непотрібності в сім'ї, недолік материнської ніжності, невпевненість в собі. В період статевого дозрівання від 12 до 18 років відбувається бурхлива гормональна перебудова організму, з'являються вторинні статеві ознаки і специфічні ознаки статевої зрілості : менструації у дівчаток і полюції у хлопчиків. Саме у цей складний період підліток потребує розуміння і емоційної підтримки дорослої людини, батька або педагога, делікатно і що тактовно допомагає в рішенні численних проблем. У цьому віці виникає почуття першого кохання. Спочатку це платонічний потяг, потім виникає еротична стадія, незабаром настає черга сексуального потягу, для реалізації якого і початку статевого життя не завжди є умови і бажання партнера. У дівчат сексуальність прокидається набагато пізніше. А юнацька гіперсексуальність вимагає розрядки сексуальної напруги, яка досягається у більшості випадків мастурбацією.

Сучасні підлітки рано вступають в доросле життя. Чим раніше розпочаті статеві стосунки, тим менше приводів говорити про любов. Спонукальними мотивами є цікавість, бажання не відстати від однолітків, побоюванні втратити друга у разі відмови, спокушання більше старшим партнером і т. д. Підліток повинен розуміти, що статева близькість доставляє радість, якщо вона підкріплена любов'ю і духовною близькістю, а без них втрачає сенс і перетворюється на «сексуальну гімнастику».




Переглядів: 872

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТИПИ ПОДРУЖНІХ СТОСУНКІВ | СЕКСУАЛЬНІ СТОСУНКИ ПОДРУЖЖЯ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.