Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Хірургія

Метою виробничої практики з хірургії є реалізація теоретичних знань студента в практичній площині та удосконалення отриманих практичних навиків з надання допомоги хірургічно хворим тваринам в умовах виробництва.

Перш за все, студент за місцем проходження практики визначає стан організації хірургічної допомоги тваринам у господарстві, державній чи приватній установі ветеринарної медицини. Звертає увагу на наявність манежу, операційної, хірургічного інструментарію, діагностичної апаратури, асортименту знеболювальних та антибактеріальних медикаментів, шовного матеріалу. Аналізує поширеність хірургічних хвороб, звертає особливу увагу на травми, їх етіологію та ускладнення, захворювання кінцівок, грижоносійство, хвороби очей, хвороби зубів, переломи кісток, новоутворення, хірургічні хвороби самців. У звіті ці дані слід подати у вигляді таблиці, згрупувавши їх за нозологічними та видовими ознаками.

Для цього необхідно провести хірургічну диспансеризацію тварин, максимально використовуючи комплекс клінічних, спеціальних інструментальних та ортопедичних досліджень. За необхідності відправляє патматеріал у лабораторію для проведення бактеріологічних досліджень.

У разі наявності масового виникнення хірургічної патології розробити план профілактичних заходів, представити його у звіті з аналізом ефективності його виконання з економічним обгрунтуванням.

Під керівництвом лікаря ветеринарної медицини студент відпрацьовує до автоматизму техніку найбільш вживаних операційних втручань: пунції судин, суглобів, порожнин та введення в них лікарських речовин, новокаїнові блокади та провідникові анестезії, кастрації самців і самок, грижорозтин. Спочатку під керівництвом лікаря, а потім самостійно студент проводить амбулаторний прийом та лікування тварин. При цьому слідкує за динамікою загоєння операційних та випадкових ран, аналізує лікувальну ефективність застосованих засобів місцевої терапії. Всі болісні хірургічні маніпуляції та операції необхідно виконувати із застосуванням загального чи місцевого знеболювання. Студент повинен оцінити їх ефективність за зміною фізіологічних показників та представити цей матеріал у звіті.

На практиці студент також проводить, за можливості, відбір патологічного матеріалу (препарати по кістково-суглобовій, ортопедичній та онкологічній патології), який представляє на кафедру, де поглиблено досліджує разом з викладачем.

При роботі з дрібними домашніми тваринами (собаками, кішками) студент звертає увагу на особливості їх фіксації, застосування різних схем знеболювання. Освоює методи реанімації та інтенсивної терапії. Відпрацьовує навички роботи інструментальними методами досліджень (рентгенографія, ехографія, лапароскопія ) і представляє первинну документацію щодо їх засвоєння. Засвоює техніку абдомінальних, косметичних операцій та остеосинтез.

 




Переглядів: 414

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Акушерство, гінекологія і біотехнологія розмноження тварин | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.