Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Які палацово-паркові ансамблі XVIII—XIX ст. побудовані на території України? Описати один із них.

Палацово-паркові ансамблі XVIII—XIX ст. становлять інтерес і як твори садово-паркового мистецтва, і як історичні об'єкти, пов'язані з визначними історичними подіями та життям відомих людей, і як взірці характерної архі­тектури відповідного періоду.

Шарівка (Харківська область) — палац і найбільший садово-парковий комплекс Харківської області, закладений у 1800 р. Змінювалися його влас­ники — він перебудовувався. У 1900 р. новий власник Леопольд Кеніґ перебу­дував палац, облаштував терасу й водоустрій. Великі за площею широкі алеї парку півколом оточують палац. Навпроти розкішної свого часу білої тераси за містками через озеро посаджені липові алеї, зроблені декоративні насадження дерев. Праворуч від палацу насадження дерев на схилах ведуть до найбільшого озера, оточеного широколистими та хвойними рослинами. Озеро непомітно пе­реходить у струмок із маленькими містками.

Муровані Курилівці (Вінницька область) — містечко на річці Жван. Уперше м. Чурилівці (нині — смт. Муровані Курилівці) згадується в документах 1493 р. Палац (колись — родини Комарів) збудовано в 1805 р. на місці замку XVI ст. із використанням в архітектурній композиції палацу частини замко­вих споруд. Палац розташований на крутому перепаді рельєфу і має на головно­му фасаді 2, а на парковому — 3 поверхи. Із давніх замкових споруд повністю зберігся кам'яний ескарп XVI ст. бастіонного замку. Перед парковим фасадом палацу — широка тераса, улаштована на склепінчастому перекритті, що є най­нижчим поверхом палацу. Склад ансамблю садиби: арсенал (стайня) 1805 р.— мурована одноповерхова будівля; флігель І чверті XIX ст.— невеличка 2-повер-хова будівля в стилі неоготики; арковий міст через річку Жван 1805 р. При са­дибі частково зберігся пейзажний парк (раніше цей парк займав обидва береги річки), заснований у XVIII ст. та перебудований під керівництвом архітектора Д. Міклера в період спорудження палацу. З малих архітектурних форм у пар­ку збереглися арковий 1-пролітний міст-шлюз та 2 кам'яні лави — частина ху­дожньої скельної композиції.

Маєток Самчики (Хмельницька обл.). Першим власником замку в стилі ампір був П. Чечіль. Каплиця, фонтан, оранжереї, китайський павільйон, парк зі скульптурами — усе це приваблювало місцеву шляхту. Біля воріт — скульп­тура лева, який, «зустрічаючи» гостей, посміхався, а «проводжав» їх із сумним виглядом. У першій, круглій залі маєтка, де відбувалися бали, дзеркала розта­шовані своєрідно; якщо стоїш посередині зали, то бачиш себе в усіх дзеркалах одночасно. Далі — зелена зала, червона — колишня їдальня, римський кабі­нет. Останній власник, маєтку М. Шестаков додав до пейзажного (англійського) стилю садиби елементи французького архітектурного стилю.

Лівадія (АР Крим). У 1834 р. грек Ф. Ревеліотті продав Лівадію польському магнатові графу Л. Потоцькому. Наприкінці 1830-х рр. новий власник заклав тут виноградник на 19 десятин. У 1860 р. Лівадію придбала царська сім'я. У Лівадії побудували 2 панських будинки, церкву, житлові та господарські при­міщення. У 1862—1866 рр. під керівництвом придворного архітектора І. Монігетті будинок Потоцького перебудували на палац. Крім того, було зведено Малий палац у східному стилі, дві церкви, господарські будівлі. Усього було побудовано або перебудовано близько 60 будинків. їх зводили із місцевого каме­ня, решту матеріалів доставляли з різних міст країни і з-за кордону. У 1863 р. у маєтку було споруджено нову систему водопроводу, а для збереження запасів води — резервуар на 700 тис. відер. Із середини 70-х рр. ХІХ ст. на лівадійській метеостанції постійно велися спостереження за атмосферними явищами і за джерелами води. На 40 десятинах землі заклали парк із цінними породами суб­тропічних рослин (вічнозеленими миртами, лаврами, кедрами, пініями, магно­ліями, кримськими соснами), фонтанами й статуями роботи італійських май­стрів; висадили фруктовий сад; улаштували оранжерею; провели водопровід.




Переглядів: 1466

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Назвати найвидатніших живописців голландського та фламандського живопису XVII ст. Які твори цих художників вам відомі? | Дендрологічний парк «Софіївка» (м. Умань).

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.