Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Будова голки.

Машинна голка побутової швейної машини складається з таких частин: 1 - колби (головки), на якій розміщена 2 - лиска, 3 - леза, 4 - короткого і 7 - довгого жолобків, 5 - вістря, 6 - вушка.

 

Машинна голка—важлива деталь швейної машини. У процесі шиття вона проколює тканину і витягує крізь неї нитку. Машинна голка має бути пряма, гостра і гладенька.

Види машинних голок. Голки бувають прямі і зігнуті (для підшивання), товсті, тонкі, довгі, короткі, одно- та двостержневі. Для швейних машин випускають приблизно 29 видів голок. Машинні голки розрізняють за номерами: № 75, 90, 100, 110, 120. Чим більший номер голки, тим вона товща.

Підбір машинних голок і ниток. Якість роботи на швейній машині залежить і від правильного підбору голки і швейних ниток.

Тканина, яку виготовляють на ткацьких фабриках, буває різної товщини і щільності. Швейні нитки випускають за різними номерами: від № 10 до 120 (№ 10, 20, 3О, 40, 50, 60, ...). Номер ниток вказує на їх товщину. Чим більший номер, тим тонша нитка.

Нитку в голку заправляють завжди з боку довгого жолобка голки: у прямострочних машинах — справа наліво а машинах зигзагоподібної строчки — від себе Якщо нитка заправлена неправильно, то машина шити не буде. Маховик машини завжди слід повертати тільки на себе. Інакше це може привести до заплутування ниток в човниковому пристрої . Багато хто опускає лапку і починає шити, не звертаючи уваги на те, в якому положенні знаходиться голка і ниткопритягач.

Шпульний ковпачокскладається з корпуса, прорізу, гвинта, пластинчастої пружини, установочного пальця, заскочки.

Нитку на шпульний ковпачок намотує спеціальна моталка.

установочний палець

 

Особливості роботи на швейній машині

Слід пам’ятати, що, перш ніж почати шити, необхідно ввести вістря голки в матеріал, притримуючи кінці нитки, і лише після цього опустити лапку і зробити 2—3 проколи при повороті маховика вручну. А після виконання строчки для полегшення витягання виробу з-під лапки після її підйому необхідно, щоб голка дещо перейшла за крайнє верхнє положення, що добре видно по важелю ниткопритягача, який у цей момент починає підійматися з нижнього положення. Робота на швейній машині вимагає певного навику, який отримують поступово. Людям, що вперше сіли за швейну машину, корисно потренуватися управляти машиною на холостому ходу при піднятій лапці. Слід пам’ятати, що ви маєте справу з гострою голкою, що підіймається і опускається, яка при необережному поводженні з машиною може завдати травми. Якщо ваша машина електрифікована, то перед включенням її в електромережу необхідно переконатися у відсутності порушення ізоляції в приєднувальних дротах, а після закінчення роботи відключити машину від джерела живлення, висмикнувши штепсельну вилку з розетки. Це ж треба зробити і у разі ремонту або розбирання швейної машини.

Побутові швейні машини призначені для зшивання бавовняних, льняних, синтетичних, шерстяних і шовкових тканин двохнитковою строчкою, а також для вишивання і штопки. Крок прямої строчки або ширину зигзагоподібної строчки слід встановлювати залежно від товщини зшивних тканин. Чим товща тканина, тим більше повинен бути крок прямої строчки і ширина зигзагоподібної строчки. Звичайно для голки і човника застосовують нитки однакової товщини.

Це забезпечує хорошу строчку при правильно відрегульованому натягненні обох ниток Якщо переплетення ниток при утворенні строчки знаходиться не у середині тканини, а вгорі або внизу то необхідно відповідно ослабити або підсилити натяг

нитки.

Пристрої та регулятори швейної машини: регулятор натягу нижньої нитки, регулятор натягу верхньої нитки, моталку. Нормальна строчка під час шиття на машині виходить, якщо правильно відрегульовано натяг верхньої і нижньої ниток.

Регулятор натягу нижньої нитки розміщений на шпульному ковпачку. Чим щільніше притиснута пружина до ковпачка, тим тугіше натягнута нитка. Натяг нитки посилюється поворотом гвинта за годинниковою стрілкою, послаблюється — поворотом проти годинникової стрілки

Регулятор натягу верхньої нитки у швейних машинах залежно від класу розміщений на фронтовій дошці 2 або на головці рукава

На один кінець шпильки 7 надіта ниткопритягувальна пружина 8. Цим кінцем шпилька гвинчується в корпус 9 машини. Пружина пом'якшує ривки важеля й підтягує надлишок нитки, що подається важелем ниткопритягувача до голки й човника.

На шпильку надівають шайбу 6, шайби натягу 4 і 5 надівають опуклим боком одна до одної. Між ними проходить нитка. Тиск шайб 4 і 5 однієї на одну забезпечується конічною спіральною пружиною 2, яку надівають широким конусом на вгнуту частину шайби 3. Шайба 3 перешкоджає самочинному закручуванню або розкручуванню пружини. На різьбову частину шпильки нагвинчена гайка 1, яка утримує пружину 2 в . стисненому стані. Регулюють натяг нитки тільки при опущеній лапці.

Моталка призначена для механічного намотування ниток на шпульку. Вона прикріплена до правої частини стояка біля махового колеса. Моталки машин різних класів мало відрізняються одна від одної і мають однакові деталі: на вісь 3 моталки надівають шпульку, в проріз якої повинна увійти шпонка 4. Рамка 1 моталки відтискається вниз і автоматично закріплюється заскочкою. Палець 5 має бути між стінками шпульки. Гумове кільце 2 притискується до махового колеса, завдяки чому моталка приводиться в рух. Якщо цього не відбудеться, треба сильніше натиснути на рамку моталки.


Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. Анатомічна будова кісток вільної нижньої кінцівки
  3. Анатомо-фізіологічна перебудова організму підлітка
  4. Анатомо-фізіологічна перебудова організму підлітка та її вплив на його психологічні особливості й поведінку.
  5. Антигенна будова HDV
  6. АСОЦІАЦІЯ. ПОБУДОВА АСОЦІАТИВНОГО КУЩА
  7. Атмосфера. ЇЇ хімічний склад та будова
  8. Атомно-молекулярна будова речовини.
  9. Базис і надбудова.
  10. Біоелектричні явища в тканинах: будова мембран клітини, транспорт речовин через мембрану, потенціал дії та його розповсюдження.
  11. Будова автономної нервової системи
  12. Будова активного центру ферментів




Переглядів: 7596

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика побутових швейних машин. | Загальна характеристика

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.