Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Облік касових видатків

Таблиця 2.3

Класифікація видатків за економічною ознакою (скорочена форма)

Поточні видатки (1000) Капітальні видатки (2000)
Код економічної класифікації Найменування (категорія) видатків Код економічної класифікації Найменування (категорія) видатків
Оплата праці працівників бюджетних установ Придбання основного капіталу
Нарахування назаробітну плату Капітальне будівництво
Придбання предметів і матеріалів Капітальний ремонт
Видатки на відрядження Придбання землі та нематеріальних активів
Оплата послуг з утриман­ня бюджетних установ    
Оплата комунальних послуг та енергоносіїв    
Субсидії і поточні трансфертні виплати    

 

Категорія «Оплата праці працівників бюджетних установ» вклю­чає оплату праці в грошовій формі всіх працівників бюджетних уста­нов за встановленими посадовими окладами, ставками або розцінка­ми. Видатки за цією категорією мають найбільшу питому вагу у вида­тках установи і є захищеною бюджетом статтею.

До категорії «Нарахування на заробітну плату» відносять внески до страхових фондів, що нараховані від фактичних видатків на оплату праці, а саме: на обов'язкове державне пенсійне страхування у роз­мірі 32 %; на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності у розмірі 2,9% (на 01.01.2003 р.); на обов'язкове страхування на випадок безробіття у розмірі 2,1% (на 01.01.2003р.); на страхування від нещасних випадків на виробництві у розмірі 0,2%. Загальний розмір нарахування на за­робітну плату на 01.01.2003 р. становив 37,2%. Це також захищена бюджетом стаття. З 01.03.2003 р. відповідно до законодавства загальний розмір нарахування на заробітну плату становить 37%.

Категорія «Придбання предметів і матеріалів» включає видатки на придбання канцелярського, креслярського, письмового приладдя та матеріалів, виготовлення і придбання бухгалтерських і статистичних книг, бланків, відомостей, а також класних журналів, дипломів, сві­доцтв, медалей, грамот, іншої документації для навчальних закладів; періодичних, довідникових та інформаційних видань, видатки на при­дбання матеріалів для поточних господарських потреб; придбання медикаментів і перев'язувальних матеріалів, медико-відновних засо­бів, бактеріологічних препаратів для лікувально-профілактичних і лі­кувально-ветеринарних закладів, будинків-інтернатів, санаторіїв, профілакторіїв, дитячих закладів тощо. До них належать також вида­тки на продукти харчування у лікувально-профілактичних закладах, будинках-інтернатах, дитячих будинках, профтехучилищах, видатки на спецхарчування осіб, які працюють у шкідливих умовах.

За окремим кодом до цієї категорії відносяться також видатки на придбання предметів з терміном служби менше року або однорідних малоцінних предметів; на придбання різного роду матеріалів і пред­метів для науково-дослідних і навчальних робіт; на придбання м'яко­го інвентаря та обмундирування, придбання книг, періодичних ви­дань для бібліотечних фондів, інших матеріалів та інвентаря.

До категорії «Видатки на відрядження» належать видатки на опла­ту проїзду, добових, квартирних під час службових відряджень; опла­ту підйомних, проїзду і добових при переміщенні працівників, відря­джень на курси та у навчальні заклади, на сесії, наради та конферен­ції, тобто всі видатки на відрядження, що сплачуються за рахунок бюджетних коштів.

Категорія «Оплата послуг з утримання бюджетних установ» вклю­чає плату за оренду приміщень та обладнання, транспортні послуги (в тому числі капітальний і поточний ремонт транспортних засобів), послуги зв'язку, поліграфічні послуги, поточний ремонт будівель, спо­руд, приміщень, обладнання та інвентаря, професійних послуг; опла­ту інших поточних видатків, а також видатки на позавідомчу охорону, утримання приміщень, заходи з охорони праці та техніки безпеки, представницькі видатки тощо.

Категорія «Оплата комунальних послуг та енергоносіїв» включає платежі з оплати бюджетними установами комунальних послуг таї енергоносіїв. До них належать видатки на оплату тепло- і водопоста­чання, водовідведення, на оплату електроенергії, природного газу, інших видів енергії, інших комунальних послуг.

До категорії «Субсидії і поточні трансфертні виплати» віднесено всі безповоротні державні платежі, які не підлягають поверненню і передбачаються на поточні цілі.

Під капітальними видатками розуміють платежі з метою придбан­ня капітальних активів, стратегічних і надзвичайних запасів товарів, землі, нематеріальних активів.

Категорія «Придбання основного капіталу» передбачає видатки на нові або існуючі товари тривалого користування, які закуповуються або створюються власними силами. Ця категорія охоплює лише видат­ки на товари, термін служби яких перевищує 1 рік. Сюди відносяться нерухомі (наприклад, споруди) і рухомі основні засоби.

До цієї категорії відносяться також видатки на будівництво об'єк­тів соціально-культурного призначення.

Категорія «Придбання землі і нематеріальних активів» включає видатки на придбання землі, права на розробку надр, використання авторських прав, патентів і торгових знаків, придбання програмного забезпечення тощо.

Дана номенклатура видатків є єдиною для планування та обліку касових і фактичних видатків у бюджетних установах.

Для ведення синтетичного обліку касових видатків у класі 3 Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ передбачені суб­рахунки: 311 «Поточні рахунки на видатки установи» та 321 «Реєст­раційні рахунки». За кредитом цих субрахунків відображаються здій­снені касові видатки, тобто суми, отримані з рахунків у банку чи каз­начействі готівкою або перераховані в безготівковому порядку. Од­ночасно робиться запис у дебет різних субрахунків залежно від спря­мування видатків. Основні бухгалтерські проводки з обліку касових видатків наведено в табл. 2.4.


Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. POS -Інтелект - відеоконтроль касових операцій
  5. Автоматизація касових операцій
  6. Автоматизовані форми та системи обліку.
  7. Акції та їх облік
  8. Акції та їх облік
  9. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  10. Аналітичний та синтетичний облік ГП
  11. Аудит касових операцій та підзвітних сум
  12. Аудит касових та розрахункових операцій




Переглядів: 479

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ | Основні бухгалтерські проводки з обліку фактичних видатків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.