Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Здійснення права на пенсію на стадії виплати пенсій.

Стадія виплати пенсії (як і стадії звернення за пенсією й призначення її) є самостійною стадією реалізації суб'єктивного права на пенсію. Стадія виплати пенсії - це стадія безпосереднього здійснення права на пенсію.

За бажанням пенсіонера й по його письмовій заяві пенсія може виплачуватися через відділення ощадного або комерційного банків України, тобто перераховуватися на його особистий внесок.

Пенсії виплачуються без обліку одержуваного заробітку (доходу) за місцем фактичного проживання пенсіонера незалежно від прописки. Пенсії не обкладають податками, доставка й пересилання пенсій пенсіонерам здійснюється за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Виплата пенсії може провадитися й за дорученням. Якщо пенсіонер внаслідок хвороби або інших причин не має можливості одержати пенсію особисто, він може видати доручення іншій особі. За загальним правилом доручення повинна бути засвідчена в нотаріальному порядку, ЖЕК або стаціонарною лікувальною установою, інакше вона може бути визнана недійсної. Доручення дійсне протягом зазначеного в ній строку, але не більше трьох років. Якщо пенсіонер, що одержує пенсію через відділення зв'язку, не одержував неї який-небудь період, то після закінчення 6 місяців неотримання його пенсія буде тимчасово знята з виплати. Для поновлення виплати необхідно звернутися в орган соціального захисту за місцем проживання (форма звертання кожна). Незатребувана пенсіонером вчасно пенсія виплачується за минулий час, але не більш ніж за три роки (починаючи з того дня, коли пенсіонер звернувся за її одержанням).

Самотнім пенсіонерам, що проживають у домах-інтернатах (пансіонатах) для старих й інвалідів, виплачується лише певна гарантована частина пенсії (25 відсотків призначеної пенсії, але не менш 20 відсотків мінімальної пенсії за віком на місяць), а замість іншої частини пенсії держава бере цих пенсіонерів на повний зміст. Якщо в пенсіонера, що проживає в такій установі, є непрацездатні утриманці, то пенсія виплачується в такому порядку: 25 відсотків пенсії, але не менш 20 відсотків мінімальної пенсії за віком, виплачується самому пенсіонерові. Інша частина пенсії, але не більше 50 відсотків призначеного розміру, виплачується непрацездатним членам родини.

Виплата сум пенсій, недоотриманих у зв'язку зі смертю пенсіонера. Суми пенсій, що належать пенсіонерові й залишилися недоотриманими у зв'язку з його смертю, не включаються до складу спадщини й виплачуються тільки непрацездатним членам, що складалися на його втриманні, родини, які відносяться до кола забезпечуваних пенсією з нагоди втрати годувальника.

Однак із загального правила є одне виключення: батьки, чоловік (дружина, чоловік), а також члени родини, що проживали разом з пенсіонером на день його смерті, мають право на одержання таких сум незалежно від входження їх у коло родини, забезпечуваним пенсією з нагоди втрати годувальника. При зверненні декількох членів родини недоотримана сума пенсії ділиться між ними нарівно. Недоотримана сума пенсії виплачується, якщо звернення за нею пішло не пізніше 6 місяців після смерті пенсіонера.

Про виплату пенсій громадянам, що виїхали за кордон. Громадянам, що виїхали на постійне проживання за кордон, пенсії не призначаються. Але якщо пенсія була призначена в Україні, те тоді вона виплачується за 6 місяців уперед перед від'їздом за кордон. Пенсія тим, що виїхали за кордон виплачується без усяких обмежень у тому випадку, якщо вона була призначена по інвалідності внаслідок трудового каліцтва або професійного захворювання. Цим особам пенсія виплачується за увесь час перебування (проживання) за кордоном.

Утримання й стягнення з пенсії. Для більшості пенсіонерів пенсія є основним джерелом засобів існування (як заробітна плата для працівників). Тому відрахування з пенсії можуть мати місце лише у випадках, точно зазначених у законі.

Утримання з пенсій допускаються на підставі: судових рішень, визначень, постанов і вироків (у частині майнових стягнень), виконавчих написів нотаріальних контор й інших рішень і постанов, виконання яких відповідно до діючого законодавства провадиться в порядку, установленому для виконання судових рішень.

Розмір утримання з пенсії обчислюється із суми, що належить пенсіонерові до виплати. При цьому встановлені межі втримань із пенсії. З пенсії може бути утримано не понад 50 відсотків її розміру:

на зміст членів родини (аліменти), на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємства й організації, на компенсацію збитку, заподіяного каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також у зв'язку зі смертю годувальника, на повернення переотриманих сум заробітної плати в передбачених законодавством випадках.

По всіх інших видах стягнень може бути утримано не більше 20 відсотків пенсії.

Ніякі інші втримання з пенсій, крім зазначених вище, не допускаються. Зокрема, не можна втримувати з пенсій податкової недоїмки, зборам й іншим видам заборгованості.

 


Читайте також:

  1. IV. Обов'язки і права керівника та заступника керівника подорожі
  2. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  3. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.
  4. А/. Форми здійснення народовладдя та види виборчих систем.
  5. Аграрна реформа 1861 р. Скасування кріпостного права в надніпрянській Україны.
  6. Аграрна реформа 1861 р. Скасування кріпостного права в надніпрянській Україны.
  7. Аграрне право як галузь права, його історичні витоки та особливості.
  8. Адміністративне право як галузь права
  9. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  10. Адміністративно-правовий захист права інтелектуальної власності
  11. Аксіологія права у структурі філософсько-правового знання. Соціальна цінність права.
  12. Акти застосування норм права в механізмі правового регулювання.




Переглядів: 812

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Здійснення права на пенсію на стадії призначення пенсії. | Соціальне забезпечення осіб, які не мають права на пенсію.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.