Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Основні дії з комірками

Комірки, їх адресація та дії над ними

 

Робоча область листа книги Excel складається з окремих комірок. Комірки утворюються перетином колонок та рядків.

Кожна комірка має свою адресу, складену із номерів стовпчика і рядка, на перетині яких вона знаходиться.

Наприклад, комірка з адресою A4 знаходиться на перетині стовпчика A і рядка 4.

В комірку електронної таблиці можна записати слово, речення, число або формулу для виконання обчислень.

Якщо значення в комірці визначається самостійно і не може бути визначено з урахуванням значень інших комірок, то дані, що містить така комірка, називаються основними. Досить часто значення окремих комірок визначаються за допомогою обчислень на основі значень інших комірок. Дані таких комірок називаються похідними.

Після запуску Excel у головному вікні зверху знаходиться рядок заголовка, під ним рядок меню, далі панель інструментів, під ними рядок для запису формул, праворуч – Область задач. Внизу знаходяться ярлики робочих листів і діаграм, ще нижче рядок стану.

Комірка А1 окреслена чорним прямокутником (курсором) і називається поточною.

В комірках можуть міститися дані різних типів:

надписи – текстові значення (наприклад, прізвища й адреси);

числа – чисельні значення (наприклад, 34, -287, 18.41, 565, 56789, 0 і т.п.);

формули – вираження для проведення обчислень над числами (деякі формули можуть працювати і з текстовими значеннями);

спеціальні формати даних – наприклад, значення дати і часу.

Щоб ввести дані в комірку, треба її активізувати, позначивши лівою клавішею мишки, після чого вводити дані із клавіатури або безпосередньо в комірку або в рядок формул. Занесення введених даних в комірку відбувається після натискання клавіші Enter або кнопки з зеленою галочкою в рядку формул.

Групу комірок, обмежену прямокутною областю, називають діапазоном. Найбільше часто використовуються прямокутні діапазони, що утворюються на перетинанні групи рядків, що послідовно йдуть, і групи стовпців, що послідовно йдуть. Діапазон комірок позначають, указуючи через двокрапку адреса першого комірки й адреса останньої комірки діапазону, наприклад, B5:F15. Виділення діапазону комірок можна здійснити протяганням покажчика мишки від одного кутового комірки до протилежного комірки по діагоналі. Рамка поточної (активної) комірки при цьому розширюється, охоплюючи весь обраний діапазон.

 

Вибір діапазону комірок.Щоб виділити діапазон суміжних комірок, треба вибрати комірку в одному з кутів діапазону і, утримуючи ліву кнопку мишки, протягти покажчик мишки до протилежного кута діапазону. Щоб виділити діапазон несуміжних комірок, треба вибрати перший діапазон чи групу суміжних комірок і, утримуючи клавішуCtrl, виділити інші комірки чи групу комірок мишкою. Цілі колонки (рядки) чи їх діапазон можна виділяти, клацнувши мишкою на їх заголовки.

Форматування комірок Excel. Виконується за допомогою команди Формат ® Ячейки головного меню Excel або потрібно клацнути правою кнопкою мишки на комірці і вибрати в контекстному меню команду Формат ячеек. На вкладках діалогового вікна необхідно вибрати потрібні формати (Число, Выравнивание, Шрифт, Граница, Вид, Защита).

Редагування (зміна) даних в комірці. Необхідно виділити комірку, встановити курсор в рядку формул, ввести виправлення.

Переміщення (копіювання) вмісту комірки чи діапазону комірок. Потрібно виділити комірку чи діапазон комірок, вибрати Правка ® Вырезать (Скопировать) в головному меню, вибрати комірку, куди треба переносити дані, і вибрати Правка ® Вставить. Ці операції можна також виконувати з використанням контекстного меню правою кнопки мишки або підвести покажчик до границі комірки чи виділеного діапазону так, щоб він прийняв вид стрілки, і перетягнути дані в потрібну область, утримуючи ліву кнопку мишки (та клавішу Ctrl для копіювання).

Очищення вмісту комірок. Потрібно виділити комірку (діапазон комірок), вибрати Правка ® Очистить в головному меню (контекстному меню правої кнопки мишки) або натиснути клавішу Delete.

Видалення комірки, діапазону комірок. Потрібно виділити комірку (діапазон комірок), вибрати Правка ® Удалить в головному меню (контекстному меню правої кнопки мишки). У діалоговому вікні, Удаление ячеек вибрати напрямок зсуву інших комірок або рядок/колонку, що підлягає видаленню. Також рядки (колонки) та їх діапазон можна видаляти, клацнувши правою кнопкою мишки на відповідний їх заголовок та вибравши Удалить в контекстному меню.

Вставка комірок, діапазону комірок. Потрібно виділити діапазон комірок, перед якими будуть вставлені нові комірки і вибрати Вставка ® Ячейки (Строки, Столбцы). Також рядки (колонки) та їх діапазон можна додавати, клацнувши правою кнопкою мишки на відповідний їх заголовок та вибравши Добавить ячейки в контекстному меню.

Зміна ширини колонок (висоти рядків). Для автоматичної зміни потрібно помістити курсор мишки на праву границю заголовка колонки (на нижню границю заголовка рядка) так, щоб покажчик прийняв вид хрестика з двонаправленою стрілкою, і двічі клацнути лівою кнопкою мишки. Також цю операцію можна виконати за допомогою команди Формат ® Столбец ® Автоподбор ширины (Формат ® Строка ® Автоподбор высоты) головного меню.

Для того, щоб змінити ширину колонки (висоту рядка) вручну, треба помістити курсор мишки на праву границю заголовка колонки (нижню границю заголовка рядка) так, щоб покажчик мишки прийняв вид хрестика з двонаправленою стрілкою і, утримуючи ліву кнопку мишки, перетягнути праву границю заголовка колонки (нижню границю заголовка рядка) на нове місце.

Для того, щоб задати визначену ширину колонки (висоту рядка) треба виділити його і вибрати команду Формат ® Столбец ® Ширина (Формат ® Строка ® Высота) головного меню і у діалоговому вікні задати потрібний параметр. Ці команди також можна виконувати за допомогою контекстного меню правої кнопки мишки.

Для введення даних в комірки потрібно:

· Виділити комірку, в яку необхідно ввести дані.

· Набрати дані і натиснути клавішу Enter або клавішу табуляції. Дані можна вводити в ряд формул. Примітка: при введенні дати використовувати крапку або дефіс як розділовий знак (наприклад, 09.05.2004 або 09-05-2004). Для відображення часу в 12-годинному форматі ввести літеру а або р, відокремити її пробілом (наприклад 9:00 р). Інакше час буде записаний у 24-годинному форматі.

· Для введення поточної дати натиснути клавіші Ctrl+; (крапка з комою).

· Для введення поточного часу натиснути клавіші Ctrl+Shift+: (двокрапка).

· Введений текст вирівнюється в комірці по лівому краю. Щоб змінити вирівнювання вибрати команду Формат ® Ячейки ® Выравнивание

· Щоб було видно текст, який займає в комірці кілька рядків встановити відмітку „Переносить по словам” (Формат ® Ячейки ® Выравнивание).

· Для переходу на новий рядок в комірці натиснути клавіші Alt+Enter.

· Для того, щоб заповнити рядок або колонку значеннями, які повторюються, можна скористатися автозаповненням (Сервис ® Параметры ® Правка ® Автозаполнение значений ячеек):

§ ввести в комірку значення;

§ знову виділити цю комірку;

§ підвести курсор мишки до маркера заповнення (чорна крапка в нижньому правому кутку комірки) до появи маркерного „хрестика”;

§ утримуючи ліву клавішу мишки, протягнути курсор до потрібної комірки або стовпчика.

· Для даних, які містять текст або текст з числами, що повторюється, використовувати автоматичне введення – Автозавершение. Дані, які складаються з чисел, дат і часу необхідно вводити самостійно.

 


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  3. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  4. Артеріальний пульс, основні параметри
  5. Банківська система та її основні функції
  6. Біржові товари і основні види товарних бірж. Принципи товарних бірж.
  7. Будова й основні елементи машини
  8. Будова оптоволокна та основні фізичні явища в оптоволокні.
  9. Бюджетування (основні поняття, механізм).
  10. Валютний ринок, основи його функціонування. Основні види валютних операцій
  11. Варіатори та їхні основні параметри
  12. Взаєморозрахунки з контрагентами та податковий облік: основні принципи




Переглядів: 1367

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Робоча книга і листи та дії над ними | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.