Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Товари, з вартості яких не був сплачений ПДВ, митному оформленню не підлягають, крім випадків, коли вони підлягають звільненню від обкладення цим податком.

Митні збори сплачуються в національній валюті України. В цьому зв’язку при нарахуванні митного збору по фіксованій ставці (в доларах США), фіксована ставка перераховується у валюту України по офіційному курсу НБУ, встановленому на день подачі ВМД для митного оформлення.

Митне оформлення товарів в повному об’ємі і їх пропуск через митну межу України можуть здійснюватися тільки після сплати відповідних митних платежів.

Митні платежі

До митних платежів, щопідлягають сплаті на митниці, відносяться:

· митний збір;

· митні збори;

· акцизний збір;

· ПДВ.

Митний збірє податком на товари і інші предмети, які переміщаються (ввозяться і вивозяться) через митну межу України.

В Україні застосовуються наступні види мита:

· ввізне мито (нараховується на товари і предмети при їх ввезенні на митну територію України);

· вивізне мито (нараховується на товари і предмети при їх вивозі з митної території України);

· сезонне мито (ввізна і вивізна) (може встановлюватися на окремі товари і предмети на термін не більше 4 місяців);

· особливі види мита (встановлюються як при ввезенні, так і при вивозі товарів і предметів з метою захисту економічних інтересів України і українських виробників).

Ставки митного зборувстановлені нормативними документами.

За здійснення оформлення товарів і інших предметів, які переміщаються через митну межу, стягуються митні збори.

Види і ставки митних зборів встановлені Ухвалою КМУ «Про ставки митних зборів» від 27.01.97 р. № 65, із змінами і доповненнями:

Вид митного збору ККод збору Розмір митного збору (в доларах США або у відсотках)
За митне оформлення товарів і інших предметів при митній вартості  
— до $100   Не стягується
— від 100 до $1000  
— понад $1000   0,2 відсотки митної вартості товарів і інших предметів, але не більш еквівалента $1000
За митне оформлення тимчасово увезеного (вивезеного) майна під зобов’язання про його зворотний вивіз (ввезенні)  
— за кожну вантажну митну декларацію  
— за кожний додатковий лист до неї  
За митне оформлення товарів у разі транзиту  
— за кожну вантажну митну декларацію  
— за кожний додатковий лист до неї    
За митне оформлення товарів у разі ввезення на митний ліцензійний склад  
— за кожну вантажну митну декларацію    
— за кожний додатковий лист до неї  
За перебування товарів і інших предметів під митним контролем, за кожний день перебування    
— за перші 15 календарних днів     Не стягається
— за кожний наступний календарний день   0,05 % загальної митної вартості товарів і інших предметів
За митне оформлення товарів і інших предметів в зонах митного контролю на територіях і приміщеннях підприємств, що бережуть такі товари і інші предмети зовні робочого часу, встановленого для митниці (за одну годину роботи одного працівника митниці)    
— в робочий час    
— в неробочий час, суботу, неділю  
— в святкові дні  

 

Порядок стягування митних зборів, що нараховуються по вантажній митній декларації,затверджений наказом Державної митної служби України від 23.06.98 г № 363.

1.4.4.Порядок визначення та нарахування акцизного збору

 

Одночасно із сплатою митного збору і митних зборів суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, що імпортують (ввозять, пересилають)на митну територію України підакцизні товари (продукцію), сплачують акцизний збір.Зобов’язання по сплаті акцизного збору виникають також і у виробників підакцизних товарів, що реалізовують такі товари. Проте слід мати на увазі, що при реалізації підакцизних товарів на експорт за іноземну валюту акцизний збір не стягується(ст. 5 Декрету КМУ «Про акцизний збір» від 26.12.92 р. № 18-92, із змінами і доповненнями).

Товари, по яких не був сплачений акцизний збір, митному оформленню не підлягають, крім випадків, коли вони відповідно до законодавства звільняються від обкладення цим збором.

Порядок стягування акцизного збору, а також перелік товарів (продукції), що імпортуються і підлягають обкладенню акцизним збором, і ставки акцизного збору визначені Інструкцією про порядок стягування акцизного збору у разі ввезення товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності на митну територію України, затвердженої наказом ГТСУ від 21.01.2000 р. № 33 в редакції наказу ГТСУ від 13.10.2000 р. № 568 (далі — Інструкція № 568).

Перелік товарів (продукції), що підлягають обкладенню акцизним збором, і ставки цього збору приведені в додатку 1 до Інструкції № 568.

Суб’єкти підприємницької діяльності, що імпортують підакцизні товари, обчислюють акцизний збір:

· по ставках у відсотках до митної вартості товарів (продукції), що імпортуються, збільшеної на суму ввізного митного збору без урахування акцизного збору

· в твердих ставках в євро з одиниці імпортованого товару.

Акцизний збір сплачується в національній валюті України — гривнях.У разі числення суми акцизного збору в євро, сума акцизного збору, що підлягає сплаті, перераховується в національну валюту України (гривні) по валютному (обмінному) курсу НБУ, діючому на день надання ВМД.

Акцизний збір сплачується шляхом переліку відповідної суми коштів на спеціальний рахунок митного органу. Моментом сплати акцизного збору є момент оформлення ВМД з метою вільного використовування підакцизних товарів на митній території України, а саме проставляння на ВМД відтиснення особистого номерного друку інспектора митниці. У разі імпортування на митну територію України підакцизних товарів, які згідно чинному законодавству підлягають маркіровці марками акцизного збору (наприклад, алкогольні напої і тютюнові вироби) підтвердженням сплати акцизного збору під час митного оформлення таких підакцизних товарів є заявка-розрахунок на отримання марок акцизного збору,з відміткою про повну сплату сум акцизного збору, що підлягає сплаті і копія платіжного документа (завіреного податковим органом), що засвідчує сплату акцизного збору.

1.4.5.Порядок визначення та нарахування ПДВ

 

Суб’єкту господарювання – платнику ПДВ, що експортує товари (роботи, послуги), слід пом’ятати, що такі операції обкладаються ПДВ по нульовій ставці.

При імпортіу суб’єкта господарювання, що ввозить (пересилає) товари на митну територію України (одержує від нерезидента роботи (послуги) для їх використовування або споживання на митній території України) виникають податкові зобов’язання по ПДВ(по ставці 20 %). значення податкового зобов’язання є митна вартість товару, збільшена на суми ввізного мита та акцизного збору.

Сплата ПДВ може здійснюватися шляхом переліку сум податку на депозитні рахунки митного органу, що здійснює оформлення (який потім перерахує їх до держбюджету), а по деяких товарах — шляхом видачі органу митної служби, що здійснює митне оформлення, податкового векселя на суму ПДВ.

 

 

1.4.6.Відповідальність за порушення при здійсненні ЗЕД

 

Порядок сплати митних платежів регулюється Інструкцією про порядок здійснення розрахунків з Державним бюджетом України за митом, податком на додану вартість, акцизним збором і іншими платежами, доходами і витратами, затвердженій наказом Державної митної служби України, Міністерства фінансів України від 30.06.2000 р.№ 368/149.

Митні платежі можуть бути сплачені як резидентом, так і нерезидентом (залежно від того, на кого покладені обов’язки по декларуванню товарів). Митні платежі сплачуються до або у момент здійснення митного оформлення.

Мито, митні збори, ПДВ, акцизний збір, не сплачені в належні терміни, стягаються з платників в порядку, встановленому чинним законодавством.

Несплата митного збору і митних зборіву встановлені терміни, а також недоплата суми таких платежів спричиняє за собою накладення штрафа-на громадян і службових осіб в розмірі від 100 % до 300 % суми несплачених митних платежів (ст. 120 Митного кодексу).При цьому, починаючи з першого дня настання терміну платежу по день його сплати включно, за митним збором нараховується пеня у розмірі 0,2 % від суми недоїмки за кожний день прострочення(ст. 25 Закону України «Про Єдиний митний тариф»).

У разі несплати або недоплати ПДВ і акцизного зборуневнесена сума є недоїмкою, і до суб’єктів ВЕД застосовуються санкції, передбачені Законом України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.90 р. № 509-ХП, із змінами і доповненнями, а саме:

· штрафу розмірі 100 % суми недоїмки;

· пеня,нарахована з моменту виникнення податкового зобов’язання до моменту його погашення, включаючи день погашення з розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ від суми недоїмки (ст. 4 Декрету КМУ «Про стягнення не внесених в строк податків і неподаткових платежів»).

Митні платежі сплачуються в національній валюті України. Якщо розрахунок суми платежу проводиться в іноземній валюті, то на момент сплати нарахована сума перераховується у валюту України. Суми митних платежів (митний збір, митні збори, ПДВ, акцизний збір) перераховуються на спеціальний рахунок митного органу, а звідти — до держбюджету після оформлення ВМД в повному об’ємі.

В податковому обліку суб’єкта господарювання — платника податку на прибуток суми митного збору і акцизного збору, сплачені при митному оформленні, включаються в склад валових витрат на підставі п.п. 5.2.5 ст. 5 Закону про податок на прибуток (як збори (обов’язкові платежі), встановлені ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» в редакції від 25.06.91 р. № 1251-XII, із змінами і доповненнями). Сума митних зборів, сплачених на митниці, включається в склад валових витрат платника податківна підставі п.п. 5.2.1 ст. 5 Закону про податок на прибуток як витрати, пов’язані з веденням господарської діяльності.

 

 

Семестровий модуль 2. Особливості обліку та аналізу операцій в іноземній валюті

 

Змістовний модуль 2.1 Облік операцій з експорту

2.1.1.Види експортних операцій.

2.1.2.Формування вартості експортних товарів .

2.1.3.Бухгалтерський облік операцій з експорту товарів ( продукції) за умови прямого виходу підприємства на зовнішній ринок.

2.1.4.Облік операцій з експорту робіт, послуг.

2.1.5.Облік авансів, одержаних від іноземних покупців.

 


Читайте також:

  1. Альтернативні теорії вартості
  2. Аналіз вартості капіталу
  3. Аналіз витрат на 1 грн. вартості продукції
  4. Аналіз показників валового прибутку і собівартості реалізованої продукції
  5. Аналіз собівартості окремих видів продукції.
  6. Аналіз собівартості продукції за статтями витрат.
  7. Аналіз собівартості продукції: метод поглинання.
  8. Аудиторська оцінка вартості об'єктів приватизації та оренди.
  9. Б. Новостворена вартість, яка складається з вартості необхідного продукту (НП) і вартості додаткового продукту ( ДП).
  10. Бази оцінки, відмінні від ринкової вартості
  11. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
  12. Важливою методико-методологічною проблемою є періодизація історії економічної думки, визначення пріоритетів, що підлягають аналізу.




Переглядів: 497

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Види вартості товарів | Облік операцій з експорту робіт, послуг

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.