Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Електронні прилади.

Фізичні основи електроніки.

Основи електроніки

Вибір перетину проводів і кабелів.

Схеми електропостачання

Цеховий пункт живлення – це найчастіше металева шафа, в якій сконцентровано кілька груп запобіжників. Живлення окремих струмоприймачів у цеху може здійснюватись за одною з трьох схем: радіальною, магістральною чи мішаною.

При радіальній схемі від цехового пункту живлення 1 відходять лінії 2, виготовлені з ізольованого мідного чи алюмінієвого дроту, прокладеного в стальній трубі. Вони живлять розподільні пункти 3. Іноді для прокладання цих ліній використовують кабель. Розподільний пункт має кілька запобіжників, через які живляться окремі струмоприймачі 4. Лінії від розподільного пункту до струмоприймачів виконуються, як правило, з ізольованого дроту й прокладаються в стальних трубах.

При магістральній схемі від цехового пункту живлення 1 через запобіжники відводять окремі лінії – магістралі 2, від яких через запобіжники йдуть відгалуження до струмоприймачів 3.

Радіальна схема надійніша, ніж магістральна, але потребує більшої витрати провідникового матеріалу. На 13.5,в зображену мішану схему цехового електропостачання, де 1 – магістралі, а 2 – пункти живлення. Цехові освітлювальні лінії приєднуються до освітлювальних щитів, на яких встановлено запобіжники та вимикачі. При спільному живленні силового й освітлювального навантажень освітлювальні щити живляться від цехового пункту живлення, а при роздільному – від спеціального цехового освітлювального пункту, з’єднаного кабелем з заводською ТП, де встановлено окремий освітлювальний трансформатор.

Поперечний переріз проводу повинен бути таким, щоб:

а) нагрівання його не перевищувало допустимої температури;

б) втрата напруги в проводі не перевищувала допустимого значення;

в) механічна міцність проводу була достатньою;

г) витрата провідного матеріалу була мінімальною.

 

Тривало допустимим називається струм, який, проходячи по проводу тривалий час, не нагріває його понад допустиму температуру.

 

Напівпровідникові діоди. Транзистори.

Напівпровідникові діоди –це НП прилади, виготовлені на основі двошарових структур і які використовують властивості p-n переходу.

Широко розповсюджені випрямні діоди,дія яких базується на використанні вентильних властивостей p-n переходу.

Структура та умовне позначення діода, його гідравлічна модель, а також ВАХ потужного випрямного діода наведені на рис.2.3.

Гідравлічний пружинний клапан (вентиль) може слугувати гідравлічною моделлю діода.Клапан має властивість одностороннього пропускання струменю рідини у залежності від напрямку тиску.

Випрямні діоди призначені для випрямлення змінного струму низької частоти.

Основними параметрами випрямних діодів є:

- граничний прямий струм діода І- максимально допустиме середнє значення струму через діод у прямому напрямку за визначених умов охолодження, у сучасних діодів І= (0,13200)А;

- максимально допустимий прямий струм діода (імпульсний) Істановить (1050) І;

- прямий спад напруги U, тобто середнє значення напруги на діоді при граничному прямому струмі І, для діодів з кремнію , становить(0,61,0) В;

- максимально допустима зворотна напруга U, що дорівнює максимально допустимому амплітудному значенню зворотної напруги, яке не призводить до виходу з ладу приладу за визначених умов охолодження, U= (5010000)В.

Виготовляються випрямні діоди переважно із кремнію ( у перспективі – із арсеніду галію, як більш термостійкого).

Найпростіша схема випрямлення напруги на рис.2.4. Тут діод є автоматичним ключем, замкнений чи розімкнений стан якого визначається полярністю прикладеної до нього напруги.

НП діод, на якому напруга в зоні електричного пробою майже не залежить від струму, називається стабілітроном. Як постає ВАХ (2.5), у зоні пробою напруга на стабілітроні майже не залежить від струму через нього І.

Стабілітрони використовують для стабілізації напруги. Щоб запобігти тепловому пробою, їхня конструкція забезпечує ефективне відведення тепла від кристалу.

Основними параметрами стабілітрона є:

- напруга стабілізації U, що становить від 1 до 1000В;

- динамічний опір ділянки стабілізації (характеризує зміну величини напруги на приладі зі змінами струму крізь нього)

R =,

що складає від одиниць до десятків Ом;

- мінімальний струм стабілізації Іmin – мінімальний струм, при якому прилад гарантовано знаходиться в режимі стабілізації – складає одиниці міліампер;

- максимальний струм стабілізації Іmax – максимально допустимий струм через прилад, досягає (0,021,5)А.

Найпростіша схема стабілізації 2.6.

Тунельний діод –це НП прилад,у якого специфічний тунельний ефект призводить до появи на ВАХ при прямій напрузі ділянки негативної провідності – штрихова лінія на 2.7. Там же наведено умовну позначку приладу.

Як робоча використовується пряма гілка ВАХ.

Основні параметри:

- струм піку І, що складає (0,1100)мА;

- відношення струму піку до струму западини =(520).

Тунельні діоди – швидкодіючі НП прилади, що застосовуються в генераторах високочастотних коливань та швидкодіючих імпульсних перемичках.

Високочастотні діоди призначені для роботи на частотах до сотень мегагерц, де особливе значення відіграє інертність діода, пов’язана з процесами накопичення зарядів у зоні р-п переходу при відкриванні діода та розсмоктування зарядів при його закриванні ( при утворенні р-п переходу, як зони, вільної від рухомих носіїв заряду). Необхідно також враховувати власну ємність діода, як плоскінної структури (шари НП, розділені зоною р-п переходу з великим опором, утворюють паразитний конденсатор). Все це призводить до того ,що зі збільшенням частоти значення прямого і зворотного струмів через діод стають сумірними і він втрачає властивість односторонньої провідності.

Імпульсні діоди використовують як ключьові елементи в імпульсних пристроях. Фактично, це є різновид високочастотних діодів, бо вони також мають малу інерційність, що забезпечує малу тривалість перехідних процесів при замиканні та розмиканні ключа. Кінечне значення часу накопичення носіїв у зоні р-п переходу при переході діода у провідний стан після подачі на нього прямої напруги – при замиканні ключа – призводить до того, що опір ключа від великого значення до малого змінюється миттєво. Наслідком є затягування фронту імпульсу напруги на навантаженні. При наступній різкій подачі на діодний ключ зворотної напруги, за рахунок розсмоктування зарядів із зони р-п переходу, змінюється лише напрямок протікання струму через діод. На навантаженні маємо викид напруги зворотної полярності з амплітудою, що дорівнює амплітуді імпульсу. І тільки через деякий час – час відновлення запірних властивостей – струм спадає до нуля (вірніше – до значення теплового зворотного струму р-п переходу) – ключ розмикається.

Фотодіоди – фотоелектричні прилади з внутрішнім фотоефектом, який полягає в тому, що під дією світлової енергії відбувається іонізація атомів основної речовини та домішки. Як наслідок – струм при зворотному вмиканні зростає.

Світлодіоди – перетворюють енергію електричного поля в нетеплове оптичне випромінювання. При протіканні струму через діод з арсеніду галію рекомбінація носіїв заряду супроводжується не тільки виділенням тепла ,як, наприклад, у кремнієвого діода, а ще й квантів світла.

У варикапа при змінах величини зворотної напруги змінюється ємність, завдяки чому він може застосовуватися, наприклад, для автоматичного налаштування контурів радіоприймача або телевізора на потрібну станцію або канал. Умовні позначки 2.8.

 


Читайте також:

  1. Аналітичні стереофотограмметричні прилади.
  2. Аналогові обчислювальні електронні машини.
  3. Багатоелектронні атоми.
  4. Бюлетені та інші інформаційні матеріали, електронні видання
  5. Виникнення, суть і функції грошей. Особливості функціонування паперових грошей за сучасних умов. Роль золота. «Електронні гроші».
  6. Джерела світла та освітлювальні прилади.
  7. Друковані та електронні джерела знань для викладання психології.
  8. Електронні (інтернет) мас-медіа
  9. Електронні аналогові та цифрові вольтметри та амперметри
  10. Електронні бібліотеки
  11. Електронні ваги
  12. Електронні видання




Переглядів: 1035

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Передача електричної енергії на відстань | Транзистори

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.