Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Практикум.

Об'єдную учнів у малі групи та пропоную розв'язати юридичні ситуації, зазначивши необхідність використання витягів із відповідних нормативних актів.

Група 1.Громадянин П. є володарем автомобіля «Газель». Підчас однієї з поїздок в автомобіля раптово лопнуло колесо, як установила пізніше експертиза, причиною цього був прихований дефект покришки. Автомобіль утратив керування і перекинувся, завдавши пошкоджень легковій автомашині, що стояла на узбіччі, та тілесних ушкоджень пішоходу, який потрапив у лікарню. Проведене слідство встановило, що вини П. в аварії не було, однак пішохід зажадав від П. відшкодувати йому вартість витрат на лікування, а власник легкового автомобіля — вартість пошкодженого автомобіля.

Зразок відповіді.(При розгляді цієї ситуації учні мають застосувати свої знання щодо відповідальності власника джерела підвищеної небезпеки.) Хоча вини водія-власника в аварії за умовами задачі немає, але в зв'язку з тим, що автомобіль є джерелом підвищеної небезпеки, власник має відшкодувати збитки, завдані джерелом підвищеної небезпеки, навіть за відсутності своєї вини. Отже, громадянин П. має відшкодувати завдані збитки. Суд розглядатиме справу про відшкодування збитків лише за наявності вимоги (позову) з боку постраждалих. У той же час притягнення до кримінальної відповідальності за відсутності вини неможливе. У цьому випадку йдеться про позадоговірну відповідальність.

Група 2.Жінка похилого віку зробила зауваження 13-річному школяреві за нецензурну лайку. Образившись, він простежив, де вона мешкає, і ввечері завітав до її будинку з товаришами — 17-річним одинадцятикласником і 16-річним працівником місцевої житлово-експлуатаційної контори. Підлітки камінням розбили скло у вікнах квартири «кривдниці», але були затримані патрулем міліції, що проїжджав мимо. Жінка просить проконсультувати, чи може вона вимагати відшкодування збитків і, якщо може — хто буде відшкодовувати.

Зразок відповіді.Хлопці вчинили правопорушення. За завдану шкоду вони несуть солідарну відповідальність. При цьому за шкоду, завдану 13-річним хлопцем, до відповідальності притягатимуться його батьки, хлопці старшого віку мають відшкодувати завдані збитки за рахунок власних коштів, майна або власної праці. У разі нестачі цих коштів до субсидіарної відповідальності притягнуть їхніх батьків. Крім того, два старші хлопці будуть притягнуті до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Група 3.Друзі К. і Т., приїхавши на відпочинок, орендували невеликий будиночок терміном на один місяць. За нього вони планували сплачувати навпіл, що і було зроблено. Однак після закінчення місяця вони не виїхали, а лишилися проживати в будиночку, хоча платню не внесли. Господарка була змушена звернутися до суду. Як буде вирішене її питання?

Зразок відповіді.Хлопці притягатимуться до цивільно-правової відповідальності, при цьому їх відповідальність носитиме характер дольової.

Група 4.Громадянин Ю. придбав у магазині телевізор. Через два тижні після покупки телевізор вийшов із ладу, після чого громадянин звернувся до магазину з вимогою повернути йому гроші за покупку і забрати телевізор. Директор магазину відмовився це зробити, запропонувавши громадянину звернутися до гарантійної майстерні.

Тільки якщо майстерня не зможе виконати ремонт, він згоден обміняти телевізор на справний тієї ж моделі. При цьому він попередив, що ціна на телевізор цієї марки зросла, тому заміна буде зроблена за умови здійснення доплати. Громадянин звернувся до юридичної консультації з проханням пояснити, чи немає тут порушень.

Зразок відповіді.Порушено права споживача. У разі виходу товару (телевізора) із ладу в період гарантійного строку сам покупець обирає варіант відновлення своїх прав. Так, він має право вимагати повернення грошей без спроб здійснити ремонт телевізора. Крім того, у разі заміни товару неналежної якості на такий самий, але належної якості, заміна проводиться без доплати, навіть якщо ціна зросла.

 

ВАРІАНТ II


Читайте також:

  1. Практикум.
  2. Практикум.
  3. Практикум.
  4. Практикум.
  5. Практикум.
  6. Практикум.
  7. Практикум.
  8. Практикум.
  9. Практикум.
  10. Практикум.
  11. Практикум.




Переглядів: 1013

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Практикум. | Гра «Семафор».

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.