Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Практикум.

Ситуація 1. До районної Ради звернувся громадянин П., 1956 року народження, із заявою про отримання громадянства України. Він народився в Москві у сім’ї військовослужбовця, потім сім’я переїхала до Житомира, де юнак закінчив школу та військове училище. Із 1979 до 1996 року служив у Збройних Силах у різних регіонах СРСР та за кордоном. Звільнившись в запас у 1996 p., він три роки жив у Челябінську, а потім переїхав в Полтаву, де і живе нині. Поясніть, чи має він право на отримання громадянства України, які вимоги висуваються для цього, як йому слід діяти.

Зразок відповіді. У зв’язку з тим, що громадянин П. раніше (до 1991 р.) постійно проживав на території України, він має право зареєструватися громадянином України. Для цього потрібно відмовитися від громадянства іншої країни, якщо воно в нього є, або зобов’язатися відмовитися від цього громадянства протягом року після отримання громадянства України. Для вирішення питання щодо отримання громадянства України він повинен звернутися до органів внутрішніх справ за місцем свого нинішнього проживання.

Ситуація 2. До юридичної консультації звернулися співробітники пологового будинку м. Миколаєва, у якому перебувають двоє новонароджених. Мати одного з них, уродженка Індії, особа без громадянства, з 2001 р. постійно проживає в Одесі. Дитина народилася на теплоході, який належить українському пароплавству, під час плавання з Керчі до Одеси. Батько дитини невідомий. Другу дитину було знайдено на подвір’ї пологового будинку, батьків її виявити не вдалося. Лікарів цікавить, чи отримають новонароджені громадянство України.

Зразок відповіді. У першому випадку пароплав є територією України. Дитина народжена особою без громадянства, яка постійно проживає в Україні, тому дитина отримає українське громадянство. У другому випадку дитина також отримає українське громадянство.

 

Ситуація 3. У одній із шкіл м. Кіровограда відбулися збори учнів 7—11 класів та випускників школи в кількості 60 осіб (віком від 12 до 19 років). Бажаючи брати активну участь в громадському житті міста та області, вони вирішили створити об’єднання громадян. При цьому надійшло декілька пропозицій: Сашко запропонував створити молодіжну партію області; Олег — міську дитячу організацію «Екологічна варта», а Сергій— Всеукраїнську молодіжну організацію «Ліга захисників тваринного світу». Серед учасників зборів виникла суперечка щодо правомірності створення різних видів організацій. Поясніть учасникам їх права щодо створення організацій, визначте їхні дії щодо здійснення своїх рішень.

Зразок відповіді. Згідно із Законами України «Про об’єднання громадян», «Про молодіжні та дитячі організації в Україні», «Про політичні партії України» партію можуть створити лише громадяни України віком від 18 років. Вона може мати лише всеукраїнський статус, крім того, повинна існувати розгалужена мережа організацій партії в більшості регіонів України. Учасники зборів можуть створити лише дитячі та молодіжні організації.

 

Ситуація 4. До призовної комісії звернулися громадяни з проханням надати їм відстрочку від призову на строкову військову службу. 23-річний Олег К. просить надати відстрочку в зв’язку з необхідністю завершити навчання в 11 класі вечірньої школи. Його одноліток Валерій С нещодавно закінчив університет, нині працює вчителем математики в одній із шкіл Одеси. 19-річний Павло Г.— студент третього курсу коледжу зв’язку, до якого поступив після закінчення 9 класу середньої школи. Допоможіть співробітникам військкомату дати обґрунтовану відповідь громадянам.

Зразок відповіді. Згідно із Законом України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» відстрочку отримають Павло Г., який не мав середньої освіти до вступу в коледж і не досягнув 21-річного віку, та Валерій С., який має право на відстрочку як учитель.

 

Ситуація 4. До райвійськкомату звернулися двоє громадян з проханням направити їх на альтернативну службу. Громадянин М., 19 років, просить направити його на альтернативну службу, тому що він уже шість років є членом пацифістської організації «Геть, зброя!», статут якої передбачає відмову від користування зброєю в будь-якій формі. Громадянин П., 24 роки, просить направити його на альтернативну службу, тому що вчення євангельських християн-баптистів, у громаді яких він перебуває два роки, не дозволяє брати в руки зброю, Дайте обґрунтовану відповідь заявникам.

Зразок відповіді. Згідно із Законом України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» право на альтернативну службу матиме лише громадянин П., тому що наявність пацифістських поглядів громадянина М. та належність до відповідної організації не є підставою для отримання права на альтернативну службу.


Читайте також:

  1. Практикум.
  2. Практикум.
  3. Практикум.
  4. Практикум.
  5. Практикум.
  6. Практикум.
  7. Практикум.
  8. Практикум.
  9. Практикум.
  10. Практикум.
  11. Практикум.




Переглядів: 1148

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Індивідуальні завдання. | Тренінг.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.