Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Нарахування і виплата заробітної платні

 

Для підприємств, що застосовують погодинну систему сплати праці (відповідно до встановлених посадових окладів), для автоматизації введення операцій, пов'язаних з нарахуванням розрахунку торб відрахувань і утримань, і виплатою заробітної плати, в типовій конфігурації програми передбачені відповідні документи "Нарахування заробітної платні" або "Нарахування ЗП" та "Виплата заробітної плати" або "Виплата ЗП".

За допомогою документа "Нарахування заробітної платні" можливе виконання декількох операцій:

- нарахування заробітної плати співробітникам підприємства;

- формування відомості нарахування авансу;

- внесення до інформаційної бази залишків взаєморозрахунків зі співробітниками на качан звітного періоду.

В документі "Нарахування заробітної платні" повинний бути визначений вид виплат, бухгалтерський рахунок (субрахунок) розрахунків із сплати праці, кількість робочих днів у потоковому періоді нарахування заробітної плати, величина, що визначає середньооблікову чисельність співробітників.

Для нарахування основної заробітної плати співробітникам підприємства, автоматичного розрахунку торб відрахувань і утримань, формування відповідного набору бухгалтерських проводок у реквізиті "Вигляд виплати слід вибрати значення "Основна" з/п". За допомогою документа з таким видом виплати можна одержати друковані форми платіжної та розрахунково-платіжної відомостей, відомостей відрахувань від заробітної плати до фондів, а також розрахункові листки за зазначений період по співробітниках, що вказані у його табличній частині.

Для формування відомості нарахування авансу реквізит "Вид виплати" повинний бути встановлений у значення "Аванс". У цьому випадку при автоматичному заповненні табличної частини документа в графу "До видачі" по шкірному співробітнику будуть розміщені суми з реквізиту "Аванс" довідника "Співробітники". Торбу авансу в разі необхідності можна відредагувати вручну. Зауважімо, що в реквізиті "До видачі" показується заборгованість підприємства перед співробітниками, а не різниця між нарахованою й утриманою торбами. При проведенні документу з виглядом виплат "Аванс" бухгалтерські проводки не формуються.

Для введення сальдо по розрахунках із співробітниками на самому качану роботи призначений документ із виглядом виплати "Внесення залишків". У цьому випадку розрахунково-платіжна відомість містить реквізити "Нараховано", "Прибутковий", "До видачі". В разі необхідності можна автоматично сформувати звіт "Форма № 8ДР", для чого потрібно внести дані про нараховані суми, суми утриманого прибуткового податку зі співробітників за кожен місяць звітного долі окремо, тобто окремим документом "Нарахування зарплати".

На закладці "Додатково" документу "Нарахування заробітної платні" визначається бухгалтерський рахунок витрат, на який списується торба податків та рахунок обліку валових витрат.

Для автоматичного розрахунку торб основних утримань по шкірному співробітнику відповідно до бази оподатковування і ставок, зазначених для них у довіднику "Податки і відрахування" призводить натискання кнопки "Розрахувати". При цьому у графах "Нараховано", "Утримано", "До виплати" відобразяться підсумкові суми всіх нарахувань, утримань по співробітнику і торба, що підлягає виплаті.

Документ "Виплата заробітної платні" призначений для формування друкованої форми платіжної відомості, бухгалтерських проводок, що відображають факт виплати заробітної плати (заборгованостей по заробітній платі) співробітникам.

Заповнення діалогової форми документа варто почати з визначення вигляду виплат аналогічно документу "Нарахування заробітної платні" та періоду, за який буде здійснюватися виплата заробітної плати співробітникам, виду виплати, а також рахунку обліку сплати праці.

В обох зазначених вище документах є кнопка "Заповнити", призначена для автоматичного заповнення табличної частини документа. В документ "Нарахування заробітної платні" буде внесено всіх співробітників підприємства, і заповнено графу "Нараховано" відповідно до окладу, зазначеного для співробітника в довіднику "Співробітники" (розміру авансу для вигляду виплати "Аванс") і числа відпрацьованих співробітником днів, зазначеного в графі "Дн.".

Для документів "Виплата заробітної платні" з виглядом виплати "Аванс" треба здійснити вибір одного з документів "Нарахування заробітної платні", на підставі якого буде заповнено табличну частину документу. Як варіанти будуть запропоновані всі документи "Нарахування заробітної платні" з таким же видом виплат, що були введені в потоковому місяці. Для документа "Виплата заробітної платні" з виглядом виплати "Основна з/п" таблична частина буде заповнена поточним сальдо взаєморозрахунків по шкірному співробітнику обраного підрозділу.

 

Якщо вибраний режим введення проводок тільки касовими ордерами, документ «Виплата ЗП» ніяких проводок в ІБ записувати не буде. Реєструвати видачу авансу і зарплати в цьому випадку доведеться витратними касовими ордерами, причому поіменними – окремо для кожного співробітника.

Операція виплати співробітнику не обкладається ПДВ і не відноситься до валових витрат підприємства. Встановіть на основній і додатковій закладках значення полів «Без ПДВ» і «Ні дохід, ні витрату».

Аналітика по субрахунку 661 ведеться в двох розрізах – по співробітниках і по місяцях нарахування зарплати. При оформленні витратного касового ордера співробітника слід указувати в полі «Субконто», а місяць нарахування зарплати – в полі «Замовлення». Зареєструвати видачу зарплати за декілька місяців одним документом неможливо, для кожного місяця слід оформити окремий документ.

 

 


Самостійне вивчення

 

Заняття 10.1

 

 


Читайте також:

  1. Амортизація основних фондів підприємства. Методи нарахування амортизації
  2. Амортизація основних фондів підприємства. Методи нарахування амортизації.
  3. Амортизація основних фондів, методи її нарахування.
  4. Амортизація. Методи нарахування амортизації.
  5. Аналіз продуктивності праці й заробітної плати
  6. Аналіз фонду заробітної плати.
  7. Ануїтети з безперервним нарахуванням процентів
  8. Ануїтети з виплатами в середині періодів
  9. Банківське кредитування здійснюється за такими принципами: строковість, повернення, цільовий характер, забезпеченість та платність кредиту.
  10. Бухгалтерський облік номіналу депозиту та нарахування процентів за депозитом
  11. Види заробітної плати, форми і системи.
  12. Види заробітної плати.




Переглядів: 622

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відображення операцій по обліку праці і заробітної платні в КСБУ | Тема: Облік витрат

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.