Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Короткі теоретичні відомості

Огляд законодавчого порядку призначення та одержання виплат з Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

I. Державні виплати працівникам, які постраждали від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання забезпечуються системою обов'язкового державного соціального страхування.

Застрахованими по цьому виду страхування є:

1) особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) або на інших підставах, передбачених законодавством про працю (на будь-яких підприємствах, установах, організаціях незалежно від форм власності, а також у фізичних осіб);

2) учні та студенти навчальних закладів, клінічні ординатори, аспіранти, докторанти, залучені до будь-яких робіт під час, перед або після занять; під час занять, коли вони набувають професійні навички в період проходження виробничої практики (стажування), виконання робіт на підприємствах;

3) особи, які утримуються у виправних, лікувально-трудових, освіти-трудових установах і залучаються до трудової діяльності на виробництві цих установ або на інших підприємствах за спеціальними договорами.

Для страхування від нещасного випадку не потрібно якого-або згоди або заяви працівника (застрахованої особи) - він є застрахованою автоматично і незалежно від того, чи сплачує фактично його роботодавець страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі – « Фонд»).

Страховими випадками (тобто випадків, при настанні яких виникає право на страхові виплати з Фонду у застрахованих осіб або осіб, які мають право на отримання страхових виплат у разі смерті застрахованої особи) по даному виду соцстрахування є нещасний випадок або професійне захворювання, які завдали застрахованій особі професійно обумовлену або фізичну та психічну травму при певних обставинах. Перелік таких обставин затверджений постановою Кабміну України № 1232 від 30.11.2011 «Деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві». Дана постанова регламентує, крім того, безпосередньо порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, аварій на виробництві та професійних захворювань, а також процедуру зв’язку захворювання з умовами праці та встановлює низку форм документів, оформленням яких супроводжується процедура розслідування та обліку нещасних випадків і профзахворювань. Тільки після проведення розслідування згідно з цим порядком спеціально створена комісія робить висновок про те, чи визнається що стався нещасний випадок страховим випадком, що дає право на отримання страхових виплат з Фонду.

II. Одним з наслідків нещасного випадку на виробництві (профзахворювання) може бути смерть застрахованої особи.У разі смерті потерпілого від нещасного випадку на виробництві (професійного захворювання) виникає право на отримання наступних страхових виплат:

1) Одноразова допомога.

Розмір виплати: загальний розмір повинен бути не менше пятигодовой заробітної плати потерпілого і, крім того, не менш річного заробітку потерпілого на кожну особу, пребывавшее на його утриманні, а також на його дитину, яка народилася протягом не більш як десятимісячного строку після смерті застрахованої особи.

Термін виплати: 1 місяць з дня смерті застрахованої особи на день, установлений постановою робочого органу виконавчої дирекції Фонду (у тому числі при призначенні страхових виплат за рішенням суду), за наявності всіх необхідних документів, але не пізніше 30 календарних днів після прийняття такої постанови.

2) Щомісячна страхова виплата.

Розмір: визначається із середньомісячного заробітку застрахованої особи за вирахуванням частки, яка припадала на сама застрахована особа і працездатних осіб, що перебували на його утриманні (зміст), але не мали права на ці виплати.

Сума страхових виплат кожній особі, яка має на це право, визначається шляхом ділення частини заробітку застрахованої особи, яка припадає на всіх зазначених осіб, на кількість таких осіб. Законодавством передбачаються уточнення і нюанси в порядку визначення суми виплати - у певних випадках.

Термін виплати: щомісяця з місяця, наступного за місяцем, в якому вона призначена, у дні, встановлені постановою робочих органів виконавчої дирекції Фонду (у тому числі при призначенні виплати за рішенням суду), але не пізніше 30 календарних днів після прийняття робочим органом виконавчої дирекції Фонду постанови про призначення виплат.

Якщо справи про страхові виплати розглядаються вперше по закінченні три років з дня смерті годувальника, страхові виплати проводяться з дня звернення.

3) Відшкодування витрат на поховання померлого застрахованої особи.

Розмір: дані витрати підлягають відшкодуванню особам, які їх зазнали, на підставі підтвердних документів, але не більше граничних розмірів відшкодування, що діяли для управлінь виконавчої дирекції Фонду в області, де здійснюється поховання.

4) Пенсія по втраті годувальника.

Розміри та порядок призначення пенсії визначаються законодавством про пенсійне забезпечення. Страхові виплати з Фонду проводяться в повному розмірі без урахування призначеної пенсії по втраті годувальника та інших доходів.

Одержувачами виплат з Фонду у разі смерті застрахованої особи є непрацездатні особи, які перебували на утриманні померлого або мали на день його смерті право на отримання від нього утримання, а також дитина померлого, яка народилася не більш ніж у 10-місячний термін після його смерті.

Такими непрацездатними особами вважаються:

1) діти, які не досягли 16 років; не працюють діти з 16 до 18 років або діти старші цього віку, які за дефектів фізичного або розумового розвитку не в змозі заробляти; діти, які є учнями, студентами (курсантами, слухачами, стажистами) денної форми навчання - до закінчення навчання, але не більш ніж до досягнення ними 23 років;

2) жінки, які досягли 55 років, і чоловіки, які досягли 60 років, якщо вони не працюють;

3) інваліди - члени сім'ї потерпілого на час інвалідності;

4) неповнолітні діти, на утримання яких потерпілий виплачував або був зобов'язаний виплачувати аліменти;

5) непрацездатні особи, які не перебували на утриманні померлого, але мають на це право.

Непрацездатні особи, які не перебували на утриманні померлого, але мають на це право (незалежно від того, разом вони проживали або окремо), мають право тільки на призначення щомісячних страхових виплат.

Неповнолітні діти, на утримання яких потерпілий виплачував або був зобов'язаний виплачувати аліменти, вважаються його утриманцями. Розмір страхових виплат визначається їм на загальних підставах.

За дітьми право на виплати зберігається і при усиновленні їх у майбутньому, або якщо в майбутньому до досягнення зазначеного в законі віку вони стали інвалідами.

Право на отримання страхових виплат у разі смерті потерпілого мають також дружина (чоловік) або один з батьків померлого чи інший член сім'ї, якщо він не працює та доглядає дітей, братів, сестер або онуків потерпілого, які не досягли 8-літнього віку.

Документи, які подаються для отримання страхових виплат з Фонду у разі смерті застрахованої особи:

1) заяву осіб, які мають на це право (колективне або індивідуальне);

2) копії паспортів осіб, які мають на це право (завірених працівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду на підставі оригіналів);

3) акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, за формою Н-1 (якщо стався нещасний випадок), висновок за формою Т-1, якщо таке складалося;

4) акт (спеціального) розслідування нещасного випадку (аварії) за формою Н-5, якщо такий складався;

5) акт хронічного професійного захворювання за формою П-4 (якщо такий складався);

6) рішення суду про встановлення факту нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (якщо було засідання суду з цього питання);

7) копія свідоцтва про смерть застрахованої особи (завірена працівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду на підставі оригіналу або в іншому встановленому законом порядку);

8) копія свідоцтва про шлюб, завірена працівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду на підставі оригіналу або в іншому встановленому законом порядку;

9) висновок МСЕК (медико-соціальної експертної комісії) щодо причинного зв'язку смерті застрахованої особи з наслідками раніше отриманого трудового каліцтва або професійного захворювання;

10) довідка про середню заробітну плату (доход) застрахованої особи

11) копія свідоцтва про народження дитини (завірена працівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду на підставі оригіналу або в іншому встановленому законом порядку);

12) довідка навчального закладу (щорічно) про те, що член сім'ї застрахованої особи у віці від 18 до 23 років, який має право на відшкодування шкоди, навчається за денною формою навчання;

13) довідка навчального закладу інтернатного типу про те, що член сім'ї потерпілого, який має право на відшкодування шкоди, перебуває на утриманні цього закладу

14) довідка МСЕК про встановлення інвалідності осіб, які перебували на утриманні померлого;

15) довідка про розмір пенсії потерпілого, у тому числі про розмір одержуваних надбавок (якщо він не працював на день смерті);

16) копії трудових книжок потерпілого та осіб, які мають право на страхові виплати (завірених працівником робочого органу виконавчої дирекції Фонду на підставі оригіналу або в іншому встановленому законом порядку).

Контрольні питання

1. Яким особам передбачено законодавством про працю проводяться виплати?

2. Коли виплачується одноразова допомога?

3. Які терміни виплати допомоги?

4. Коли вважається непрацездатною особа?

5. Хто має право на отримання страхових виплат у разі смерті потерпілого?

Література:[8, 9, 19]

 


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  4. Активне управління інвестиційним портфелем - теоретичні основи.
  5. Білковий обмін: загальні відомості
  6. Біографічні відомості
  7. Боротьба з проявами національної самосвідомості
  8. Вальниці ковзання. Загальні відомості
  9. Види правосвідомості
  10. Виникнення і розвиток свідомості у людини.
  11. Виникнення людської свідомості. Мова і свідомість.
  12. Від них необхідні відомості, документацію і пояснення з питань охоро1




Переглядів: 328

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Короткі теоретичні відомості | Схеми і пристрої формування телевізійного сигналу, його склад і параметри.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.