Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 6

 

Тема роботи: Створення головного та підлеглого звітів.

Мета роботи: навчити створювати звіти в СУБД Access.

 

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

  1. Що таке звіт. Призначення звіту?
  2. Вкажіть режими конструювання нового звіту в СУБД Access.
  3. Опишіть послідовність команд створення поштових наклейок.
  4. Обчислення та калькуляція у звітах СУБД Access.
  5. Задання нумерування сторінок звіту.

 

 

ОСНОВНІ ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ

 

На екрані звіт можна відобразити лише у двох режи­мах: у режимі перегляду та в режимі конструктора. За за­мовчуванням після вибору піктограми звіту на вкладці Отчеты,звіт відображається у режимі перегляду, тобто у вигляді, який він матиме при друкуванні. Цьому ж режиму відповідає кнопка панелі інструментів вікна бази даних. Якщо ж потрібно відобразити структуру звіту у ре­жимі конструктора, то можна ско­ристатися кнопкою Конструкторпанелі інструментів вікна бази да­них.

Змінити відображення звіту на екрані можна також за допомо­гою команди Видрядка меню про­грами або кнопки Видпанелі інструментів вік­на програми. У списку цієї кнопки, залежно від активного режиму перегляду, можуть бути такі елементи: Конструк­тор, Предварительный просмотр і Образец. Перші два елеме­нти дозволяють перейти у описані вище режими. Третій елемент - Образец, який з'являється лише у режимі конструктора, дозволяє вивести звіт в тому вигляді, який він матиме при друкуванні, з використанням обмеженого на­бору даних, але достатнього для перегляду всіх елементів макету звіту. При перегляді в режимі зразка виводяться усі групи областей даних, однак ігноруються умови відбору та об'єднання у базовому запиті.

 

1. Створення головного та підлеглого звітів

 

У програмі Access 2000 передбачена можливість з'єднувати в одному звіті декілька підзвітів. При цьому ко­ристувач може проводити підсумкові обчислення за запи­сами об'єднаних звітів. Для того, щоб вставити у головний звіт підлеглий, використовується спеціальний елемент ке­рування Подчиненная форма/отчет. Для того, щоб зв'язати підзвіт з головним звітом треба відкрити головний звіт в режимі конструктора та відобразити на екрані вікно бази даних (натиснувши кнопку Окно базы данныхпанелі ін­струментів конструктора звітів або функціональну клавішу [F11]). З вікна бази даних необхідно перетягнути піктогра­му звіту, який повинен бути підзвітом головного, розмісти­вши його у потрібній області проекту звіту. Після цього у звіті можна відформатувати елемент керування, викорис­товуючи різноманітні маніпуляції та задання відповідних параметрів. Якщо підзвіт потрібно зв'язати з головним зві­том так, щоб був реалізований зв'язок між записами голо­вного звіту та підзвіту, потрібно встановити відповідні вла­стивості (Подчиненные поля та Основные поля) у вікнах влас­тивостей головного звіту та підзвіту. Якщо у базі даних уже встановлено зв'язок між таблицями, то при створенні під­звіту ці властивості будуть задані автоматично.

 

2. Створення поштових наклейок

 

Для ведення листування з клієнтами, інформація про яких занесена у базу даних, у програмі Access 2000 перед­бачена можливість створення спеціального звіту - пошто­вих наклейок на конверти. Майстер поштових наклейок, який запускається після вибору джерела даних та елемен­ту Почтовые наклейки діалогового вікна Новый отчет, запропонує вибрати один із стандартних фор­матів наклейок або задати свої розміри (мал.5.17).

Для створення нестандартних наклейок треба від­крити за допомогою кнопки Настройкадіалогове вікно Размеры наклеек(мал.5.18) та натиснути кнопку Создать.

У наступному вікні (мал.5.19) потрібно задати пара­метри наклейок, змінивши розміри у полях, в яких за за­мовчуванням задано розмір 0,00. Після введення назви на­клейки та натискання кнопки ОК назва цих наклейок за­носиться у список нестандартних наклейок, а замість кно­пки Создатьу вікні Размеры наклеекз'являється кнопка Дублировать.Кнопка Закрытьповертає у діалогове вікно Создание наклеек, де (при включеній опції Наклейки других размеров) повинен знаходитись запис з нестандартними розмірами наклейок.

 

Перейшовши за допомогою кнопки Далее у друге вікно майстра (мал.5.20), можна змінити параметри шрифту - вигляд, розмір, начерк та колір.

У третьому вікні майстра створення наклейок (мал.5.21) потрібно вибрати та розташувати у потрібній послідовності поля, дані яких утворюватимуть адресу. Значення полів можуть розділятися комою, косою рискою, іншими розділовими знаками. У тексті наклейок може знаходитись постійна інформація (наприклад, Особисто або Секретно).

Останній крок майстра запропонує визна­чити порядок сортування наклейок у відповідних полях (зазвичай сортують прізвища за алфавітом). Для того, щоб відредагувати наклейку, потрібно від­крити її в режимі конструктора. Поля, які беруть участь у створенні наклейок, розміщені у області даних. Викорис­товуючи відомі маніпуляції зтекстовими полями, можна досягти бажаного результату.

 

З А В Д А Н Н Я

 

1. Згідно описаній технології створіть за допомогою Конструктора звітів звіт з іменем Відомість 2 (Головною повинна виступати таблиця Товар, підлеглою – звіт Відомість 1).

2. Створіть наклейки для адрес клієнтів та працівників.

 



Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. IV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА СТУДЕНТІВ.
  3. IV. Практична робота.
  4. VI. Домашня робота.
  5. VI. Практична робота .
  6. VI. Практична робота .
  7. VI. Практична робота.
  8. VI. Практична робота.
  9. VI. Практична робота.
  10. VI. Практична робота.
  11. VI. Практична робота.
  12. VI. Практична робота.




Переглядів: 308

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПРАКТИЧНА РОБОТА № 6 | ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 8

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.