Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Крім того, юридична служба разом з іншими службами та

структурними підрозділами підприємства бере участь у перевірці додержання законодавства про охорону майна.

Юридична служба повинна роз'яснювати керівнику підприєм­ства, керівнику і працівникам відділу кадрів, іншим посадовим особам, як правильно застосовувати трудове законодавство під час прийняття, призначення та переміщення матеріально відпові­дальних осіб: ці питання повинні обов'язково узгоджуватись з бухгалтерією; забороняється приймати на матеріально відпові­дальні посади осіб молодше 18 років, а також осіб, які мають су­димість за корисливі злочини або стосовно яких є вирок суду, який забороняє їм обіймати зазначені посади; договір про матеріальну відповідальність має бути укладений лише в письмовій формі.

Іншим напрямком забезпечення збереження майна є створення необхідних умов для кількісного та якісного збереження матеріаль­них цінностей. Це можливо не лише за наявності складських при­міщень, спеціально відведених територій або майданчиків, а й за умови надійної огорожі складського господарства, відповідного обладнання складських приміщень та інших місць зберігання,щовиключало б можливість доступу до матеріальних цінностей сто­ронніх осіб.

Співробітники юридичної служби разом з працівниками інших служб і структурних підрозділів повинні виявляти недоліки та по­рушення в організації складського господарства.

Особливе значення в питаннях збереження майна підприємства має суворе дотримання вимог приймання продукції, що надхо­дить, за кількістю та якістю. Беручи участь у цій роботі, юридична служба здійснює контроль за додержанням встановленого законо­давством порядку приймання продукції, що надходить:

• контролює дотримання вимог приймання продукції з ураху­ванням особливостей окремих її видів, характеру господарських зв'язків, а також перевіряє відповідність кількості та якості про­дукції даним у супровідних документах і в наявності;

• фіксує кількість і якість продукції, що надходить, у момент пе­редавання її матеріально відповідальній особі на зберігання або під звіт;

• забезпечує відшкодування збитків, заподіяних неналежними діями контрагента (оформлює акти приймання, які фіксують недоліки в продукції, що надійшла, або її нестачу, що є основним дока­зом заподіяння шкоди);

• виявляє і вивчає причини недотримання вимог при прий­манні продукції і вносить пропозиції щодо усунення недоліків.

Важливим обов'язком юридичної служби є участь у роботі з ліквідації дебіторської заборгованості, забезпечення додержання законодавства при списанні грошових і матеріальних цінностей.

Разом з бухгалтерією юридична служба аналізує причини ви­никнення простроченої дебіторської заборгованості, вживає за­ходів щодо її ліквідації (готує претензії, позовні заяви), поперед­ження виникнення заборгованості, добровільного її погашення.

Основними завданнями юридичної служби під час перевірки за­конності списання з бухгалтерського балансу майна, боргів, не­стач та інших втрат є забезпечення суворого дотримання посадо­вою особою встановленого порядку, а також вжиття заходів щодо відшкодування збитків і притягнення до відповідальності осіб, винних у незаконному списанні. З цією метою юрисконсульти обо­в'язково повинні перевіряти документи на списання і складати вмотивовані та обгрунтовані висновки.

Ще одним важливим етапом у роботі щодо забезпечення збере­ження майна є підготовка і оформлення матеріалів про розкрадан­ня, нестачі та інші порушення для передання їх до суду, слідчих органів, а також з метою відшкодування збитків.

Як основний організатор роботи, пов'язаної із забезпеченням збереження майна, юридична служба несе відповідальність за юри­дичне оформлення службами і структурними підрозділами матері-, алів про втрати. Правильне оформлення і своєчасне передавання матеріалів про розкрадання та інші правопорушення до судово-слідчих органів, а також правильне подавання оформленого позо­ву про стягнення з винних осіб компенсації за завдану шкоду — початкова стадія участі юридичної служби в організації і вико­нанні роботи з відшкодування збитків, нанесених підприємству.

В умовах становлення України як правової держави великого значення набуває чітке виконання правових норм в усіх ланках і сферах суспільного виробництва.

Організація і оплата праці, порядок господарських відносин, використання фондів заохочення та інші аспекти на виробниц­тві регламентуються нормативними актами, які повинен знати кож­ний працівник і суворо дотримуватись їх норм і положень, що є необхідною умовою успішного функціонування господарського механізму. Тому широка пропаганда правових норм, вміння ви­користовувати юридичні засоби не тільки у сфері виробництва, а й в усіх сферах життєдіяльності має важливе значення.

Тому беручи участь у роботі з пропаганди і роз'яснення у тру­довому колективі законодавства, юридична служба разом з інши­ми службами і підрозділами повинна організовувати лекції, семі­нари та бесіди.

Юридична служба повинна використовувати таку ефективну форму роботи, як організація нарад інструктивного характеру з питань господарської діяльності (наприклад, з організації контро­лю за виконанням договорів, дотримання законодавства про працю та ін.).

Особливо результативними є індивідуальні консультації пра­цівників. Юрисконсульт повинен також відвідувати служби таструктурні підрозділи і давати кваліфіковані відповіді на запи­тання правового характеру.

За такої організації правової пропаганди на підприємстві значно зменшиться кількість порушень трудової договірної і ви­робничої дисципліни, набагато підвищиться ефективність праці працівників, вдосконалиться управління виробництвом і економі­кою загалом.

 

Контрольні питання

1. Роль юридичної служби у зміцненні законності на підприємстві.

2. Основні напрямки правової роботи із забезпечення законності на підприємстві.

3. Контроль за виконанням правових норм у діяльності підприємства.

4. Основні напрямки роботи юридичної служби щодо забезпечення дотримання трудо­вого законодавства і зміцнення трудової дисципліни.

5. Організація правової роботи із забезпечення збереження майна.

6. Найважливіші напрямки роботи юридичних служб із забезпечення збереження майна.

7. Порядок призначення та переміщення матеріально відповідальних осіб.

8. Контроль юридичної служби за додержанням встановленого законодавством по­рядку приймання продукції.

9. Правова пропаганда у трудовому колективі.


Читайте також:

  1. IV. Політика держав, юридична регламентація операцій із золотом.
  2. Адміністративна служба
  3. Аналогія - спосіб отримання знань про предмети та явища на основі їхньої подібності з іншими.
  4. Аудит операцій з основними та іншими необоротними ак­тивами
  5. Аудиторська фірма — юридична особа, створена відповідно до законодавства, яка здійснює виключно аудиторську діяльність.
  6. Аудиторський ризик — це ризик того, що аудитор висловить невідповідну аудиторську думку коли фінансові звіти суттєво викривлені.
  7. Бюджетний устрійпоказує, в який спосіб побудована бюджетна система. Іншими словами,він відображає організацію вертикальної структури бюджету держави за рівнями влади.
  8. В залежності від того, хто може вимагати виконання договору,останні поділяються на договори, що укладаються на користь їх учасників, та договори на користь третьої особи.
  9. Валідація НАССР- отримання об'єктивного доказу того, що елементи НАССР-плану результативні.
  10. Верховна Рада України: структура, функції, порядок формування та взаємодії з іншими органами влади.
  11. Взаємодія адміністративного права з іншими галузями права
  12. Взаємодія ДСМК з іншими аварійно-рятувальними службами.




Переглядів: 431

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Список використаної та рекомендованої літератури | Список використаної та рекомендованої літератури

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.