Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Теоретичні відомості

При експлуатації персональних комп'ютерів з найрізноманітніших причин можливі псування або втрата інформації на магнітних дисках. Це може статися через фізичне псування магнітного диска, невірне коригування або випадкового знищення файлів, руйнування інформації комп'ютерним вірусом і т.д. Для того щоб зменшити втрати в таких ситуаціях, варто мати архівні копії використовуваних файлів і систематично оновлювати копії змінюваних файлів. Для зберігання архівів даних можна використовувати зовнішні запам'ятовуючі пристрої великої ємності, які дають можливість легко скопіювати жорсткий диск.

Однак при цьому резервні копії займають стільки ж місця, скільки займають вихідні файли, і для копіювання потрібних файлів може знадобитися багато дисків або дискет. Більш зручно для створення архівних копій використовувати спеціально розроблені програми архівації файлів, які стискають інформацію. При архівації ступінь стиснення файлів сильно залежить від їх формату. Деякі формати даних (наприклад, графічні) мають упаковані різновиди, при цьому стиск проводиться створючою вихідний файл програмою, проте найкращі архіватори здатні подужати і їх. Зовсім інша картина спостерігається при архівації текстових файлів. Текстові файли зазвичай стискаються на 50-70%, а програми на 20-30%.

Стиснення інформації— це процес перетворення інформації, що зберігається у файлі, до вигляду, при якому зменшується надмірність у її представленні і відповідно необхідно зменшити обсяг пам’яті для збереження.

Стиснення інформації у файлах здійснюється за рахунок усунення надмірності різними способами, наприклад, за рахунок спрощення кодів або представлення повторюваних символів або повторюваної послідовності символів у вигляді коефіцієнта повторення і відповідних символів. Застосовуються різні алгоритми подібного стиснення інформації.

Стискуватися можуть як один, так і кілька файлів, що у стиснутому вигляді містяться в так званому архівному файлі або архіві.

Архівний файл— це спеціальним чином організований файл, що містить у собі один або кілька файлів у стиснутому або нестиснутому вигляді і службову інформацію про імена файлів, дату і час їхнього створення або модифікацію, розмір і т.п.

Метою упакування файлів звичайно є забезпечення більш компактного розміщення інформації на диску, скорочення часу і відповідно вартості передачі інформації з каналів зв’язку в комп’ютерних мережах. Крім того, упакування в один архівний файл групи файлів істотно спрощує їхнє переміщення з одного комп’ютера на іншій, скорочує час копіювання файлів на диски, дозволяє захистити інформацію від несанкціонованого доступу, сприяє захистові від зараження комп’ютерними вірусами тощо.

Ступінь стиснення файлів характеризується коефіцієнтом стискання Кс,обумовленим як відношення обсягу стиснутого файла Vc до обсягу вихідного файла Vо, виражене у відсотках:

 

Kc = (Vc/ V0)*100%. (1)

 

Ступінь стиснення залежить від використовуваної програми, методу стиснення і типу вихідного файла. Найбільш стискаються файли графічних образів, текстові файли і файли даних, для яких ступінь стиснення може досягати 5-40%, менше — файли програм, що виконуються із завантажувальних модулів — 60-90%. Майже не стискаються архівні файли. Програми для архівації відрізняються використовуваними методами стиснення, що впливає на ступінь стиснення.

Архівація (упакування)— переміщення (завантаження) вихідних файлів у архівний файл у стиснутому або нестиснутому вигляді.

Програми-пакувальники (архіватори) дозволяють записувати інформацію на дисках більш щільно, а також поєднувати копії декількох файлів в один архівний файл.

 


Читайте також:

  1. II.ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. Q Конституція України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України – 1996 - № 30 – Ст. 141
  5. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  6. Активне управління інвестиційним портфелем - теоретичні основи.
  7. Білковий обмін: загальні відомості
  8. Біографічні відомості
  9. Боротьба з проявами національної самосвідомості
  10. Вальниці ковзання. Загальні відомості
  11. Види правосвідомості
  12. Виникнення і розвиток свідомості у людини.




Переглядів: 632

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Подвійне нажимання миші в полі елемента викликає набір інструментів для цього елемента з необхідним набором параметрів. | Принцип роботи архіваторів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.