Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Облік витрат ремонтно-механічних майстерень

Облік витрат ремонтно-механічних майстерень на ремонт виробничого обладнання, машин, транспортних засобів, техобслуговування, виготовлення запасних частин, інструментів та інших виробів ведуть на субрахунку 234 «Допоміжні виробництва», до якого відкривається субрахунок другого порядку 2341 «Ремонтні виробництва». За дебетом цього субрахунка відображають прямі матеріальні, трудові та інші прямі витрати, а також виробничі накладні витрати, за кредитом списують собівартість виготовлених виробів, а також вартість послуг на ремонти, техогляди тощо.

Об'єктом обліку витрат у ремонтній майстерні є замовлення на ремонт складних машин (тракторів, комбайнів, автомобілів тощо), групи сільськогосподарських знарядь одного найменування (борін, культиваторів та ін.), обладнання для тваринницьких ферм та об'єктів інших галузей.

Кожному замовленню присвоюють" порядковий номер (шифр), який зазначають на всіх первинних документах, що стосуються даного замовлення. Перші декілька десятків номерів присвоюють т. зв. річним замовленням, тобто ремонту нескладних машин і знарядь одного найменування, дрібному ремонту та іншим роботам, які виконують протягом року для окремих виробництв, відділень, бригад, ферм тощо. Ці замовлення залишаються відкритими до кінця року. Витрати з них щомісяця списують на відповідні рахунки з обліку витрат. Інші замовлення закривають у міру закінчення і здачі робіт. Виготовлення в майстернях запасних частин та інвентаря обліковують за кожним найменуванням.

Трактори, комбайни, автомобілі та інші складні машини, що надійшли для ремонту, ретельно оглядають інженер або технік-механік, завідувач майстерні і бригадир тракторної бригади у присутності особи, яка працює на машині, що підлягає ремонту. При огляді встановлюють, які саме ремонтні роботи необхідно виконати, а також визначають перелік запасних частин, деталей і вузлів, що підлягають заміні. За результатами огляду на кожний об'єкт складають відомість дефектів на ремонт машини (ф. № 130), якій присвоюють номер замовлення.

У відомості дають стислу характеристику стану основних вузлів і агрегатів машини, описують виявлені дефекти, встановлюють обсяг ремонтних робіт, витрату запасних частин, ремонтних матеріалів, розмір оплати праці на ремонтних роботах та загальну вартість ремонту.

Відомість дефектів складають у двох примірниках. Один примірник передають завідувачу складу для підбору та видачі необхідних запасних частин і матеріалів для проведення ремонту. Другий залишають у ремонтній майстерні як кошторисний документ на проведення ремонту. На підставі відомості дефектів виписують наряди на виконання ремонтних робіт.

Відомість дефектів на об'єкти, щодо яких ремонт завершено, разом з іншими документами здають у бухгалтерію, де визначають фактичну загальну вартість ремонту машин.

Прямі витрати на ремонт тракторів, машин і устаткування обліковують у журналі обліку витрат у ремонтній майстерні (ф. № 36). Витрати в журналі для складних машин (трактори, машини та обладнання) обліковують окремо за кожною машиною, що ремонтується. Для ремонту інших сільськогосподарських машин, причіпного і дрібного інвентаря в журналі відкривають окремі сторінки на кожну групу машин за структурними підрозділами (відділками, бригадами).

У журналі обліку витрат ремонтної майстерні можуть обліковуватися і витрати з ремонту та технічного обслуговування, проведених безпосередньо у бригадах. Записи до журналу обліку витрат вносять на підставі первинних документів: відомостей дефектів машин, лімітно-забірних карток, накладних, нарядів та ін.

Прямі витрати у журналі обліку витрат у ремонтній майстерні (ф. № 36) обліковують за такими статтями: витрати на оплату праці, відрахування на соціальні заходи, паливо, запасні частини, малоцінні й швидкозношувані предмети, роботи і послуги, інші витрати.

У статті «Витрати на оплату праці» обліковують суми оплати праці, нараховані робітникам, зайнятим на ремонті машин: токарям, слюсарям та ін.

За статтею «Відрахування на соціальні заходи» відображають відрахування до соціальних фондів від витрат на оплату праці робітників, зайнятих на ремонтних роботах.

На статтю «Паливо» списують вартість палива, витраченого на обкатку машин після ремонту і промивання деталей під час ремонту.

На статтю «Запасні частини» відносять вартість запасних частин, використаних для заміни спрацьованих деталей, вузлів і обладнання під час ремонту машин та обладнання.

За статтею «Малоцінні і швидкозношувані предмети» відображають вартість малоцінних і швидкозношуваних предметів, використаних при ремонтних роботах.

За статтею «Роботи і послуги» обліковують вартість робіт і послуг, виконаних сторонніми підприємствами або власними допоміжними виробництвами для відповідного об'єкта, що ремонтується.

За статтею «Інші витрати» обліковують витрати, які не знайшли відображення у зазначених статтях.

Поряд із прямими витратами в ремонтно-механічних майстернях є витрати, які не можна безпосередньо включити до собівартості об'єктів, що ремонтуються. Тому на окремому аналітичному рахунку обліковують цехові (загальновиробничі) витрати ремонтної Майстерні, пов'язані з організацією управління й обслуговуванням ремонтного виробництва за такими статтями витрат: оплата праці управлінського та обслуговуючого персоналу (завідувач майстерні, інженери, механіки, нормувальники та ін.); відрахування на соціальні заходи; електроенергія для виробничих потреб майстерні, освітлення тощо; амортизація основних засобів; ремонт основних засобів; охорона праці й техніки безпеки; інші загальновиробничі витрати.

Загальновиробничі витрати ремонтно-механічної майстерні щомісяця розподіляють між окремими замовленнями пропорційно до нарахованої прямої оплати праці за кожним замовленням. На суму розподілених загальновиробничих витрат ремонтної майстерні дебетують субрахунок 2341 (аналітичні рахунки за кожним відремонтованим об'єктом) і кредитують субрахунок 2341, аналітичний рахунок «Загальновиробничі витрати ремонтно-механічної майстерні». Після розподілу цих витрат аналітичний рахунок «Загальновиробничі витрати ремонтно-механічної майстерні» буде закрито, а на інших аналітичних рахунках субрахунка 2341 будуть відображені фактичні витрати на ремонт за відповідними замовленнями.

Фактичну собівартість закінчених ремонтних робіт щомісяця списують на споживачів послуг. При цьому дебетують рахунки 23 «Виробництво», 91 «Загальновиробничі витрати», 92 «Адміністративні витрати», 93 «Витрати на збут» і кредитують субрахунок 2341 «Ремонтні виробництва».

На кінець року на субрахунку 2341 «Ремонтні виробництва» можуть залишатися витрати на незавершені ремонти.

Наведемо кореспонденцію рахунків з обліку витрат у ремонтній майстерні в табл. 1.1.

 

1.1. Основні бухгалтерські проведення з обліку витрат у ремонтній майстерні

Зміст господарської операції Кореспонденція рахунків
дебет кредит
1. Нараховано суму оплати праці робітникам, зайнятим на ремонті сільськогосподарської техніки, завідувачу ремонтної майстерні    
2. Нараховано відрахування на соціальні заходи від витрат на оплату праці робітників ремонтної майстерні (пенсійне забезпечення, соціальне страхування та ін.)    
3. Створено резерв для оплати відпусток працівникам ремонтної майстерні
4. Списано вартість палива, витраченого на промивання деталей під час ремонту та обкатку машин після ремонту    
5. Списано вартість запасних частин, використаних для заміни спрацьованих деталей під час ремонту сільськогосподарських машин у ремонтній майстерні    
6. Списано вартість малоцінних і швидкозношуваних предметів, використаних при капітальному (поточному) ремонті сільськогосподарських машин    
7. Списано для потреб ремонтної майстерні: • сировина і матеріали • будівельні матеріали • паливо    
8. Виконано роботи або надано послуги ремонтній майстерні іншими допоміжними виробництвами
9. Нараховано підрядникам та іншим стороннім підприємствам та організаціям за виконані роботи для ремонтної майстерні (без ПДВ)     631,685
10. Нараховано страхові платежі зі страхування майна ремонтної майстерні
11. Списано послуги машинно-тракторного парку
12. Нараховано амортизацію з будування й обладнання ремонтної майстерні
13. Оплачено через підзвітних осіб дрібні витрати ремонтної майстерні
14. Розподілено загальновиробничі витрати ремонтної майстерні на ремонтовані об'єкти
15. Списано витрати із закінченого ремонту в ремонтній майстерні: • вантажних автомобілів • тракторів, комбайнів та інших сільськогосподарських машин • основних засобів основного виробництва • основних засобів загальновиробничого призначення • основних засобів загальногосподарського призначення • основних засобів, що обслуговують збут       231-233          
16. Оприбутковано запасні частини й інвентар, виготовлені в ремонтній майстерні 207, 22
17. Оприбутковано внаслідок ремонту запасні частини та інші матеріали, які: • придатні для подальшого використання • не придатні для використання     201,207    
18. Списано витрати на виготовлення основних засобів у ремонтній майстерні

Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  4. Автоматизовані форми та системи обліку.
  5. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  6. Акції та їх облік
  7. Акції та їх облік
  8. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  9. Альтернативна вартість і незворотні витрати
  10. Аналіз витрат за центрами відповідальності.
  11. Аналіз витрат звичайної діяльності
  12. Аналіз витрат на 1 грн. вартості продукції




Переглядів: 2356

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні положення обліку витрат допоміжних виробництв | Облік витрат і робіт вантажного автотранспорту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.