Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Методичні рекомендації

 

Активізація кнопки Фінансування відкриває меню з пунктами-піктограмами: Акціонерний капітал Позички, Лізинг, Інвестиції, Інші надходження, Інші виплати, Розподілені прибутки, Пільги з податку на прибуток.

Рис. 23. Діалогове вікно програми Рroject Еxpert модуль «Фінансування»

 

Піктограма Акціонерний капітал відкриває діалог опису умов фінансування через продаж акцій підприємства з наступним правом акціонера на частку прибутку відповідно до суми придбаних акцій. Діалог починається з заповнення у верхній частині екрана таблиці списку акціонерів із зазначенням суми і дати вкладу кожного з них. Список формується з використанням клавіш випадаючого меню від правої кнопки миші.

У нижній частині вікна дається опис порядку виплати вкладів і характеристика акцій. Спосіб виплат вибирається відповідним перемикачем і має три варіанти: разова виплата, поступова виплата внеску протягом певного періоду, складна схема виплат.

Разова виплата означає сплату однією сумою на певну дату, поступова виплата внеску передбачає поступові виплати рівними частками протягом вказаного періоду, а складна схема виплат передбачає з допомогою кнопки «Схема» відкриття спеціального діалогу і заповнення таблиці з даними про дату і суму виплат. Надходження від продажу акцій відобразяться в Кеш-фло в рядку «Власний (акціонерний) капітал».

У нижній частині вікна з використанням групи полів «Акції» вказується номінальна вартість акцій (оголошена вартість акцій, що встановлена при реєстрації випуску) та їхня кількість. Для привілейованих акцій в однойменному полі у відсотках до номіналу вказується величина доходу на одну акцію.

Різниця між вартістю продажу акцій і номінальною їх вартістю відображається в рядку балансу «Капітал, внесений зверх номіналу», а номінальна вартість — у рядках «Звичайні акції» і «Привілейовані акції». Для опису пакета акцій, власником яких є держава, передбачений прапорець «Держфінансуванння».

Для виплати дивідендів власникам акцій із звіту Прибутки-збитки визначається сума чистого прибутку за період, потім із звіту Розподіл прибутку розділу Фінансування визначається частка прибутку для виплати дивідендів. Сума виплачених дивідендів віднімається від суми рядка балансу «Нерозподілений прибуток» і розраховуються дивіденди власників привілейованих акцій. Для цього номінальну вартість пакета перемножують на дохідність акції, що регламентується встановленим відсотком у діалозі Акціонерний капітал. Залишок суми дивідендів розподіляється між власниками звичайних акцій.

Заповнити поля: найменування акціонера, сума вноситься даним акціонером, форма внесення засобів: разова, поступова виплата внеску, складна схема виплат.

Кнопка «Дефіцит» відображає потребу в додатковому фінансуванні - червоним фоном показується максимальна потреба.

Піктограма Позички відкриває діалог «Кредити» опису схеми залучення позичкового капіталу для даного проекту. У верхній частині екрана подається таблиця переліку кредитів, що формуються з використанням випадаючого меню від правої кнопки миші.

Заповнити поля: назва кредитора, дата отримання кредиту, сума кредиту, термін кредитування (см.рис.24).

Встановите процентну ставку за кредитом.

 

Рис.24. Введення даних “Кредити”

 

Вкажіть додаткові параметри: виплати відсотків (регулярні, разові, відстрочення першої виплати, база віднесення відсотків за кредит), надходження (однією сумою або разові), повернення кредиту (в кінці періоду, регулярно, разовими платежами).

Піктограма Лізинг відкриває діалог опису лізингових операцій (позички у вигляді обладнання з виплатою лізингодавачу комісійних) і умов їх здійснення.

У верхній частині діалогового вікна дається таблиця зі списком лізингових операцій і їх основних параметрів, а в нижній частині — умови проведення кожної операції у вигляді чотирьох карток: Лізингові платежі. Графік виплат. Страхування, Викуп.

Список операцій складається подібно до описаних раніше випадків з допомогою клавіш чи випадаючого меню від правої кнопки миші. В таблиці заповнюються графи найменування лізингового обладнання, його балансової вартості в одній із валют проекту, дати контракту і терміну його дії.

У картці Лізингові платежі дається опис структури платежів, у картці Графік виплат — порядок виплат за договором, картці Страхування — умови страхування лізингового майна, а в картці Викуп — умови викупу майна.

Як і в попередньому підрозділі, для оцінки дефіциту засобів можна скористатися кнопкою «Дефіцит».

Піктограма Інвестиції відкриває діалог опису інвестиційних вкладень тимчасово вільних коштів на банківський депозит, в цінні папери, надання позичок. Введення даних у таблицю операцій виконується як і в діалозі Позички та в інших підрозділах.

У нижній частині діалогу показуються параметри, що визначають дохідність операції, у полі зі списком з такими значеннями: депозит, акції, інші. У частині Депозити вказують відсоткову ставку і періодичність виплат відсотків по вкладу; в частині Акції можна вказати суму, одержувану від продажу акцій, чи відсотки річних та періодичність виплат; в частині Інші можна описати операцію видачі кредиту, вказавши відсоткову ставку і періодичність виплат чи більш складну схему виплат.

Якщо доходи від інвестиційних операцій оподатковуються, то в полі «Податок» вказується відсоткова ставка і сума податку віднімається від суми доходу від цих операцій.

Натисканням кнопки «Підбір» можна відкрити діалог автоматичного підбору схеми розміщення вільних коштів за умови підтримки заданого мінімального залишку коштів на рахунку. Як і в попередньому підрозділі, з допомогою кнопки «Дефіцит» можна здійснити перерахунок проекту для виявлення дефіциту наявних коштів.

Інвестиційні вклади на термін до року і повернення вкладів (але із знаком мінус) в таблиці Кеш-фло відображаються в рядку Вклади в короткотермінові цінні папери. Суми доходів по вкладах, з вирахуванням податків, вказуються в рядку Доходи по короткотермінових генних паперах, а податки — в рядку Податки. Склади ж терміном понад рік показуються в рядку Придбання прав вчасності а їх повернення — в рядку Продаж прав власності. Доходи від цих вкладів — в рядку Доходи від інвестиційної діяльності.

У звіті Баланс суми вкладів показуються в рядку Банківські вклади і цінні папери.

У звіті Прибутки-збитки доходи по вкладах за мінусом податків показуються в рядку Інші доходи. Додатковий дохід за рахунок курсової інфляції дається в рядку Прибуток від курсової різниці.

Піктограма Інші надходження відкриває діалог опису фінансових операцій, не пов'язаних з прямим залученням акціонерного і позичкового капіталу, та позареалізаційних операцій.

У верхній частині діалогового вікна дається таблиця інфляційних одиниць із зазначенням найменування надходження, величини надходження в основній валюті,величини надходження в другій валюті.

У нижній частині вікна вказуються дані про умови реалізації платежів, статтю віднесення, податкове та інфляційне оточення конкретного надходження.

Конкретні надходження можуть описуватися з допомогою опцій «Періодичні надходження» (регулярні платежі з певною періодичністю), «Разові надходження» (одночасний внесок на певну дату), «Складна схема надходжень» (конкретні суми в певні періоди часу). Більш детальна інформація дається в довідковій системі.

Вибором підопцій «Інші доходи» і «Збут» опції «Віднести на статтю» можна визначити статтю, на яку будуть віднесені суми конкретних надходжень.

Нестандартне інфляційне і податкове оточення конкретного надходження зазначається в опціях «Інфляція» і « Податки», що і розміщені в правій нижній частині вікна. Якщо ці опції ринкові, то показники інфляції і податкових ставок беруться з даних, що введені в розділі Оточення.

Піктограма Інші виплати забезпечує діалог опису витратних фінансових операцій, не пов'язаних з прямою операційною і фінансовою діяльністю підприємства. Поля і опції діалогу аналогічні полям і опціям, що описані в попередніх пунктах.

Піктограма Розподіл прибутку відкриває діалог для розподілу чистого прибутку проекту, що йде на періодичну виплату дивідендів, формування резервів. У верхній частині діалогового вікна показується таблиця розподілу прибутку у відсотках на виплату дивідендів по роках проекту згідно з фінансовим вкладом акціонерів. При цьому вказується необхідна періодичність виплат (місяць, квартал, 6 місяців, рік).

У нижній частині діалогового вікна подається таблиця розподілу прибутку у відсотках на формування резервів.

При розподілі прибутку користуються правилом:

Прибуток + Нерозподілений прибуток попереднього періоду = Прибуток до розподілу.

Прибуток до розподілу = Привілейовані дивіденди + Звичайні дивіденди + Резерви + Нерозподілений прибуток поточного періоду.

Результати розподілу прибутку будуть відображені у звіті Звіт про використання прибутку розділу Фінансування.

Піктограма Пільги з податку на прибуток відкриває діалог опису пільгових операцій реінвестування прибутку у виробництво, де у відсотках вказується частка прибутку, що йде на рефінансування для подальшого розрахунку величини неоподатковуваного прибутку.

Після заповнення натискається кнопка програми «Розрахунок» або клавіша клавіатури F9.

Активізація кнопки Результати відкриває меню з пунктами-піктограмами: Прибутки-збитки, Кеш-фло, Баланс, Звіт про використання прибутку, Деталізація результатів, Таблиця користувача, Графіки, Звіт.

 

Рис. 25. Діалогове вікно програми Рroject Еxpert модуль «Результати»

Перераховані вище піктограми розділу Результати дозволяють відкоригувати таблиці з аналогічними назвами чи графік, видати їх на екран чи друк, або одержати зведений звіт.

У піктограмі Прибутки-збитки необхідно вибрати останній рядок «Чистий прибуток», виділити її, натиснути праву кнопку миші на виділеній області і вибрати пункт меню «Графік» (см.рис.26). На основі графіка «Прибутки-збитки» необхідно заздалегідь оцінити об'єм фінансування.

При збитковості проекту повернутися до коректування: ціни, об'ємів продажів, прямих витрат, витрат на заробітну плату, загальним витратам і інших даних проекту. Виконати перерахунок проекту і записати зміни у файлі проекту.

 

Рис.26. Графік прибутки-збитки

 

У піктограмі «Кеш-фло» (рух грошових коштів) Виділити рядок «Баланс готівки» натиснути праву кнопку миші на виділеній області і вибрати пункт меню «Графік» (см.рис.27), який демонструє потік грошових засобів необхідних для реалізації проекту - максимально негативне значення.

Визначити межу терміну віддачі вкладених засобів для подальшого планування фінансування

Рис.27. Графік руху грошових коштів

 

Піктограма Графіки відкриває діалог, у верхній частині якого є список графіків, а в нижній частині з допомогою двох карток (Опис графіка та Опис ліній) можна описати дані для відображення на графіку.

Картка Опис графіка використовується для визначення типу графіка, виду відображуваних даних, вибору масштабу і періоду часу задіяння графічної інформації.

Картка Опис ліній призначена для опису задіяних у графіку даних (допускається розміщення на графіку до п'яти ліній).

Піктограма Звіт відкриває діалог формування у бажаному вигляді зведеного звіту разом з текстовою інформацією. У вікні діалогу «Список звітів» дається список раніше сформованих звітів, які перед кінцевою видачею можна видаляти, редагувати, добавляти новий звіт. У вікні діалогу «Стандартний звіт» задіюється спрощена схема використовуваних даних, підсумкових таблиць і пояснювального тексту для одержання заключного звіту.

 


Читайте також:

  1. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  2. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. IV. Загальні рекомендації щодо безаварійної та безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки вітчизняного та зарубіжного виробництва
  4. V. ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ
  5. V. Рекомендації і розробки маркетинг-консалтингу.
  6. V. Рекомендації щодо безпечного застосування сільськогосподарської техніки при виконанні основних агротехнологічних операцій у рослинництві
  7. VI. Рекомендації щодо безпечного використання сільськогосподарської техніки при виконанні основних технологічних операцій у тваринництві
  8. VII. Рекомендації щодо безпечного проведення ремонту та технічного огляду сільськогосподарської техніки
  9. VIІ. Короткі методичні вказівки до роботи студентів на практичному занятті
  10. А. Підготуйте і запишіть висновки-рекомендації для автора, який перекладає текст з російської мови на українську.
  11. Аналіз одержання результатів. Висновки рекомендації.
  12. Безпечне поводження з хімічними речовинами та рекомендації щодо їх зберігання




Переглядів: 323

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лабораторна робота №6 | Лабораторна робота №7

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.