Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Соціальна робота з жінками

У структурі соціальних служб багатьох зарубіжних країн (Австрія, Велика Британія, Німеччина, США, Франція, Шве­ція) існують притулки для жінок. Вони функціонують як і інші соціальні служби згідно з відповідними законодавчими доку­ментами, у яких визначено правила функціонування, фінансу­вання, кадрового забезпечення тощо. Притулок - це місце, де жінка сама або разом із дітьми може тимчасово перебувати, якщо вона зазнала насильства (фізичного, сексуального, психологіч­ного) або існує його загроза чи у разі іншої небезпеки для її життя, відсутності житла, засобів для існування. Метою діяль­ності притулків є забезпечення найнеобхіднішою швидкою до­помогою та здійснення (повністю чи частково) на подальшому етапі соціальної реадаптації жінок. У притулках жінок забез­печують житлом, харчуванням, а також додатковими соціаль­ними послугами. Як правило, адреса притулку, відомості про його клієнтів не афішуються. Подається інформація лише про телефонний номер, за яким жінка у складній ситуації, стані відчаю може зателефонувати в будь-який час.

У притулку одночасно можуть перебувати до кількох де­сятків (частіше - до 50) осіб упродовж певного терміну. Точка зору спеціалістів не нав'язується, клієнтки мають самостійно прийти до розв'язання складної ситуації, що склалася в їхньо­му житті. При підготовці до виходу зі стін притулку соціальні працівники налагоджують зв'язки із соціальними службами, сім'ями, друзями, центрами професійної освіти. Жінкам може бути запропоновано сприяння в наданні житла, тимчасова ма­теріальна допомога.

Притулки можуть повністю фінансуватися за рахунок дер­жавного чи місцевого бюджету, благодійної допомоги. Іноді за перебування в притулку жінка має платити. Проте платня до­сить невисока, оскільки передбачена система пільг, у тому числі і для дітей. Існує практика, коли в разі відсутності притулку для жінок визначається цільова квота місць у притулках для емігрантів чи в притулках для спільного перебування осіб обох статей. Іноді притулки мають спеціалізований характер, на­приклад, існують такі притулки, де надається допомога непов­нолітнім матерям чи здійснюється соціальна реадаптація жінок-жертв сексуального насильства тощо. Мережа кризових центрів для жертв насильства діє у Великій Британії. Як пра­вило, основними формами роботи в них є тренінги та індивіду­альні заняття з жертвами насильства.

У багатьох країнах діє телефонна служба «Жінки-насиль-ство-інформація». Це служба соціальної допомоги жертвам на­сильства. Телефонні служби можуть діяти як на загальнонаціо­нальному, так і на локальному рівнях. Як правило в часі, вони розраховані на функціонування протягом доби, забезпечені відповідними технічними засобами, що дає змогу швидко реагу­вати на кризову ситуацію. «Гаряча лінія» телефону, до якої в будь-яку хвилину може звернутися кожна жінка, працюють у Франції, США. У бесіді з клієнткою співробітники намагаються з'ясувати, якої саме допомоги вона потребує: надання притулку, консультації лікаря, юриста тощо. Зазвичай, співробітники служби насамперед інформують поліцію про небезпечну ситуа­цію, що склалася, а потім, у разі необхідності, повідомляють пра­цівників притулку. Отже, телефонна служба відіграє роль опе­ративного посередника, який реєструє екстремальну ситуацію має змогу обрати в оптимальні строки найефективніші методи реагування. Це дозволяє зняти напругу або пом'якшити її.

Окрім того, функціонують Центри інформації для жінок. Такі Центри безкоштовно надають інформацію щодо прав жінок в усіх галузях життя (консультації з сімейного права, забезпе­чення права на працю, соціальну допомогу тощо). У Центрі мож­на довідатись про служби професійної підготовки, різні гро­мадські організації, форми організації дозвілля, ознайомитися з літературою, періодичними виданнями для жінок, викорис­тати можливості сучасних інформаційних технологій у пошу­ку відповіді на той чи той запит. Центри інформації можуть працювати повний робочий день або у визначений час декілька разів на тиждень. У європейських країнах Центри інформації для жінок є складовими соціальних служб, що підтримуються на загальнонаціональному та регіональному рівнях. Наприклад, у Франції їхню діяльність координує Державний Комітет із прав жінок. Часто Центри видають власні рекламні листки, публікують інформацію в газетах, організовують виставки, інші культурно-просвітницькі акції.

Інформаційні Центри можуть бути комплексними (дають відповіді на різноманітні питання із багатьох проблем) та спеці­алізованими (наприклад, допомагають інформацією та консуль­таціями з проблем виховання чи здоров'я, наркоманії чи СНІДу). Багатопрофільні жіночі центри, що пропонують комплекс по­слуг клієнткам, функціонують у багатьох зарубіжних країнах. Вони відрізняються за обсягом послуг, що надаються, кількістю клієнток, механізмами фінансування. Наприклад, у США пра­цює мережа центрів «Жіночий будинок», перший з яких з'я­вився 1979 р., а на початку 90-х років XX ст. функціонувало вже 20 його філіалів. У межах «Жіночих будинків» реалізуються численні тренінгові програми, діють об'єднання за інтересами (гуртки співів, дизайну, вивчення іноземних мов), проводять­ся консультації спеціалістів, працюють спортивні та інші секції, надаються сервісні послуги. У центрі працюють психо­терапевти, психологи-консультанти, сексологи, соціальні пра­цівники, волонтери. Організовується цілодобова робота «теле­фону довіри», групи підтримки для залежних від алкоголю та наркотиків. Фінансування центру здійснюється за рахунок дер­жавних коштів, благодійних внесків, плати за оренду при­міщень, що здаються у будівлі іншим організаціям.


Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. II. Самостійна робота студентів.
  3. IV. ВИХОВНА РОБОТА В КЛАСІ
  4. IV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА СТУДЕНТІВ.
  5. IV. Науково-дослідницька робота.
  6. IV. Практична робота.
  7. IV. Робота над темою уроку
  8. Qорганізаційне середовище, в якому виконується робота
  9. V. Робота з підручником
  10. V. Робота з підручником. с. 59-60
  11. V. Робота з програмою «Виконавець Восьминіжка»
  12. V. Робота з програмою «Виконавець Садівник».




Переглядів: 1303

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Соціальна допомога дітям | Соціальна допомога інвалідам у різних країнах світу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.